Лідерський саміт у Сумах: старт перетворення міста

Актуально
07.10.2015

У Сумах відбувся Великий Саміт «Лідерство. Розвиток. Успіх», учасниками якого стали понад 600 чоловік

Для людей з активною громадянською позицією, які прагнуть навчатися, розвиватися, змінювати на краще якість власного життя, а головне, принести позитивні перетворення в життя свого міста, Саміт став очікуваним і справді важливим заходом.

Час об’єднуватися

Представники громадського сектору, політики, журналісти, підприємці, студенти – кожен, хто прийшов третього жовтня до Сумського обласного театру імені Щепкіна, вже зробив перший крок на шляху до ефективного лідерства. А «Лідерство, засноване на цінностях, змінить нашу країну» – саме під таким девізом відбувся захід, організаторами якого виступили «Співдружність соціальних підприємців», громадянський рух «Всі разом!» і парламентська депутатська група «За духовність, моральність та здоров’я України».

sumit_sumu_scena

На початку – вітальне слово від голови Сумської обласної держадміністрації Миколи Клочка, з ініціативи якого, до речі, вже тривалий час на Сумщині проходять молитовні сніданки. «Українці завжди були народом, якому близькі християнські, демократичні, європейські цінності. І останні події в країні продемонстрували, що зараз прийшов час об’єднуватися, щоб змінювати на краще життя своєї області, своєї країни », – сказав губернатор.

Цінності, що змінюють місто і країну

Який шлях обрати Україні? Чи може невелика група людей ефективно впливати на суспільні процеси? Що таке місія в бізнесі? Яким чином християнські цінності впливають на підйом економіки в країні?

summu_samit

Ці та інші теми піднімали у своїх виступах спікери форуму, кожен з яких є авторитетним експертом у своїй сфері: доктор історичних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка Ярослав Грицак; кандидат економічних наук, член-кореспондент Академії технологічних наук України та радник трьох президентів України Олександр Пасхавер; успішний бізнесмен і засновник тренінгової компанії Сергій Розвадовський; президент Асоціації журналістів «Новомедіа», голова громадського руху «Всі разом!» Руслан Кухарчук; голава «Співдружності соціальних підприємців» Гліб Співаков, а також мер міста Вуглегірськ Донецької області Михайло Мартинов.

«В Україні сьогодні створено всі передумови для того, щоб стати успішною країною. Українська молодь прагне до європейських стандартів життя, сформований середній клас, досить багато людей з вищою освітою. Але надзвичайно важливі при цьому цінності. За даними досліджень, найбільш успішні в світі християнські країни, а серед християнських – протестантські », – зазначив Ярослав Грицак.

grytsak_samit

«Без реформ цінностей провести економічні реформи неможливо, – переконаний Гліб Співаков. – Тому важливо формувати групу людей, яких ми називаємо соціальними підприємцями. Прибуток вони сприймають не як мету, а як засіб, вони прагнуть через свій бізнес перетворювати суспільство. Віримо, що таких підприємців буде ставати все більше ».

«Поки не зміниться суспільство, отже, кожен з нас, впровадження європейських стандартів є неможливим. Спочатку цінності – потім зміни. Зараз ми бачимо, як після Майдану, на основі ціннісних переконань люди стали об’єднуватися. Виросло нове покоління, і тому є всі можливості для успіху навіть у період кризи », – підкреслив Олександр Пасхавер.

Sumit_spiker

Про необхідність змін в політиці говорив народний депутат України Олег Медуниця. На його переконання, у нашої країни є шанс стати однією з найуспішніших у світі, і втратити цей шанс ми не маємо права. «Потрібно бути більш ініціативними і активними. Кількість – не головне. У Христа було дванадцять учнів, а зараз у світі більше двох мільярдів чоловік називають себе християнами », – сказав Олег.

Прозвучали на Саміті відеопослання народного депутата України та голови парламентського комітету у закордонних справах Анни Гопко, одного з найвідоміших топ-менеджерів України Юрія Логуша, голови дорадчої ради Львівської бізнес-школи Павла Шеремети. Були продемонстровані мотивуючі відеоролики про африканського лідера Нельсона Манделу, економічний злет Південної Кореї і принципи успішної діяльності компанії Hewlett Packard.

samit_symmu_zal

«Сіті Інкубатор» – шанс для активних

Велику зацікавленість у аудиторії викликала інформація про «Сіті Інкубатор». І не випадково, адже Саміт – тільки старт масштабного проекту, який реалізується в дванадцяти містах України. Як поінформував куратор Олександр Марчук, «Сіті Інкубатор» – це можливість навчання для тих, хто прагне в подальшому реалізувати соціальні та бізнес-проекти, які зможуть покращити життя городян. Найперспективніші проекти будуть підтримані організаційно та фінансово через цільові гранти.

samit_symmu_ruslan

 

Отже, Саміт завершено – реалізація проекту триває. Безумовно, для розвитку міста Суми його значимість складно переоцінити, адже активні люди отримали реальний шанс втілити в життя свої мрії і принести благо суспільству.

Саміт завершено – проект триває

«Величезне спасибі організаторам. Особливо – за можливість «вживу» поспілкуватися з такими людьми, як Ярослав Грицак і Олександр Пасхавер. Я була на заході з 15-річним сином: покоління різні, але ці два виступи справили дуже сильне враження на нас обох »(Тетяна Васильєва, сумчанка).

Samit_slyxach

«Уміло підібрана команда спікерів та експертів створила несподіваний для Сум формат просування ідей, цінностей з«вплетеною »місією і забезпечила цікаве живе спілкування з представниками бізнесу та наукової школи» (Юрій Гладенко, сумчанин).

Завершився Великий лідерський Саміт спільною молитвою священнослужителів різних християнських конфесій.

Нагадаємо, наступний Саміт відбудеться у Дніпропетровську, 10 жовтня.

Ірина Вертікова

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram