1000 грн кожному, 64% населення економить на їжі та підвищення податків: стан економіки в Україні. Ілля Несходовський у Кабінет експертів

Експертиза
06.11.2024
1000 грн кожному, 64% населення економить на їжі та підвищення податків: стан економіки в Україні. Ілля Несходовський у Кабінет експертів

«Держава давно зрозуміла, що легше наповнювати бюджет за рахунок бідних…», – сказав гість у новому випуску Кабінет експертів.

Ілля Несходовський – економічний експерт та гість у студії. З ним говоримо про обіцяну кожному громадянину України одну тисячу гривень, дорогі продукти в країні, через що, як виявилось, більшість українців економить на їжі.

Отже, на думку експерта, умовна тисяча гривень кожному – це про популізм. Адже в той самий час, в країні не вистачає коштів для забезпечення армії. Саме тому у Верховній Раді вирішили, що кращим рішенням буде підвищити податки із заробітної плати на 3,5% (вступає в силу з 1 листопада).

Водночас, експерт розповідає, що за бюджетом на зарплатні прокурорам виділяють ще +3 мільярди гривень, в той час як на розмінування виділяється 2 млрд грн. Користуючись нагодою у бесіді ведучий Руслан Кухарчук нагадав, що в Україні вже понад 10 років виплата на дитину становить 860 грн.

«В умовах демографічної катастрофи збільшувати прокурорам зарплатні, і понад 10 років нічого не робити для підтримки сімей, які народжують і проживають в Україні і забезпечують фізичне існування нації – виглядає великим парадоксом», – говорить Кухарчук.

Також поговорили про податки, в даному контексті розмови експерт зазначає: «У нас середній рівень податків, але проблема полягає в несправедливій податковій системі по відношенню до, можливо, 70% населення України з зарплатнею нижче середнього рівня». Попередньо, Ілля зазначав, що в Україні середній рівень зарплатні становить 20 тисяч гривень.

Зокрема, економічний експерт наголосив на ролі розвитку великого бізнесу та як Україні забезпечити собі економічну свободу. На його думку, в Україні потрібно створити найкращі умови для іноземних корпорацій. «Малий бізнес не може розвиватись без великого бізнесу», – важливу тезу сказав Ілля Несходовський. Водночас, малий бізнес може добре розвиватись у туристичних регіонах. Схоже це працює і з ІТ-бізнесом, адже ІТ-працівники зможуть розвиватись, якщо у країну зайде велика корпорація.

Дивіться продовження актуальної розмови у відео. У ньому детальніше говоримо про те, куди розподіляють податки українців, інфляцію, чому у нас дорогі продукти та як держава забезпечує потреби армії.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram