В’єтнамці роблять найбільше абортів і водночас найбільше хвилюються за недоношених дітей

Актуально
21.11.2024
В’єтнамці роблять найбільше абортів і водночас найбільше хвилюються за недоношених дітей

В’єтнам виступив автором ініціативи Організації Об’єднаних Націй щодо потреб охорони здоров’я передчасно народжених немовлят. Проте це країна з одним із найвищих рівнів абортів у світі. А дослідження показують, що жінки, які раніше робили аборт, мають вищий ризик передчасних пологів і викидня під час наступних вагітностей.

Ініціатива була оголошена на заході на честь Всесвітнього дня недоношених. Він мав на меті висвітлити потребу в кращому догляді за недоношеними немовлятами. Проте біоетик вказав на іронію того, що країна, в якій широко поширені аборти, ініціює звинувачення. «Це абсолютно неоднозначне повідомлення», — сказав Джозеф Міні, старший науковий співробітник Національного католицького центру біоетики, «EWTN News Nightly» у вівторок.

У світі нині зростають досягнення в інтенсивній терапії недоношених новонароджених. Найбільш недоношеною дитиною у світі, яка вижила, є Кертіс Зі-Кейт Мінз. Він народився на 21 тижні й одному дні в Бірмінгемі, штаті Алабама.

Закони В’єтнаму дозволяють необмежену процедуру аборту до 22-го тижня вагітності, але заборона абортів на пізніх термінах залишається слабкою. У звіті за 2023 рік ця країна посідає друге місце у світі за рівнем абортів. У 2014 році Центральна акушерська лікарня Ханоя повідомила, що 40% усіх вагітностей у В’єтнамі перериваються щороку.

Міні зазначив, що «в одній частині лікарні в’єтнамці народжують дітей… і намагаються зберегти їх життя у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених, а в інших частинах лікарні вони вбивають таких самих немовлят у тому самому віці вагітності». Він додав, що дослідження показали, що жінки, які перенесли кілька абортів, стикаються з вищим ризиком передчасних пологів і викидня під час наступних вагітностей.

Всесвітній день передчасних пологів був заснований у 2008 році з метою підвищення обізнаності про проблеми передчасних пологів, які є основною причиною смерті дітей до 5 років. Згідно з даними ЮНІСЕФ, щороку передчасно народжуються 13,4 мільйона дітей.

«Звичайно, якщо їх турбує дитяча смертність, то найвищий рівень дитячої смертності — це вбивство немовлят через аборти», — сказав Міні.

За даними La Croix International, католики у В’єтнамі допомагають керувати спеціальними кладовищами для жертв абортів. На одному з таких кладовищ поховано 46 000 ненароджених дітей, ще на одному – понад 53 000 дітей. Благодійна організація Life Protection Group, яка збирає останки ненароджених дітей у державних лікарнях і приватних клініках, зазначила, що вони щодня збирають 25-40 абортованих плодів для поховання.

За даними Інституту Гуттмахера, з 2015 по 2019 рік у В’єтнамі було зроблено понад 1,6 мільйона абортів. Відповідаючи на запитання Сабола, як можна зменшити кількість передчасних пологів у США та в усьому світі, Міні відповів: «Щоб було менше абортів».

Дивіться також: Вбивство ненароджених дітей в Україні. Експерт руху “Всі разом!” Геня Самборська

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram