Пам’ятка для батьків

Експертиза
07.03.2019

Останнім часом збільшилась кількість випадків проведення в навчальних закладах лекцій для дітей та здійснення навчань для шкільних психологів із так званої «сексуальної освіти». Повідомляємо, що «сексуальна освіта» часто передбачає інформування про одностатеві відносини, різноманітні відхилення та сексуальні практики у позитивному контексті. Така «освіта»  за своєю сутністю є деструктивною та негативно впливає на нормальний фізичний, психічний і соціальний розвиток дитини. Це може нанести руйнівної шкоди для репутації навчального закладу як безпечного місця для дітей.

Проведення лекцій із даної тематики викликають обурення серед батьків, тому що це має ознаки розбещення малолітніх, в тому числі у вигляді інтелектуального розбещення. Кримінальний Кодекс України ст.156 передбачає відповідальність за фізичне та моральне розбещення неповнолітніх.

Нагадаємо, що згідно з Конституцією України та визнаними Україною міжнародними правовими документами держава має зобов’язання перед українським народом щодо розвитку та захисту інституту сім’ї:

 • Статтею 51 Конституції України зазначено, що сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
 • В ст. 151 п.1 Сімейного кодексу України зазначається, що батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.
 • Згідно зі статтею 55 Закону України «Про освіту», держава захищає права сім’ї, органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу.
 • Стаття 58 “Закону про освіту” закріплює норму, за якою педагогічну діяльність у закладах освіти мають право здійснювати особи, які працюють на посадах педагогічних працівників (особи, які здобули вищу, фахову передвищу чи професійну освіту за педагогічною спеціальністю (педагогічну освіту) і мають освітню та/або професійну кваліфікацію).

Якщо в навчальному закладі, де навчається Ваша дитина, плануються чи вже проведені лекції особами без педагогічної освіти на тематику, яка не передбачена освітнім планом, наприклад, лекції із так званої «сексуальної освіти», рекомендуємо діяти наступним чином:

 1. ВИМАГАТИ письмових пояснень від осіб, що організували, надали дозвіл та провели подібні навчання.
 2. ФІКСУВАТИ за допомогою аудіо-, відеозапису розмови із керівництвом навчального закладу.
 3. ОТРИМАТИ повну інформацію та матеріали, які викладались дітям.
 4. ЗВЕРНУТИСЬ до лікаря-терапевта та психолога, якщо дитина після подібних лекцій поводить себе не типово, має погане фізичне самопочуття: її нудить, довгий час болить голова, відмовляється від їжі, збуджена або має пригнічений психологічний стан, стала роздратованою, незвично мало спілкується і т.п. Такий факт обов’язково треба зафіксувати.
 5. ЗВЕРНУТИСЬ із заявою до правоохоронних органів у випадку, якщо така інформація не відповідає освітній програмі, або наявні інші порушення, які необхідно зафіксувати у Протоколі.
 6. ЗНАЙТИ однодумців серед батьків та депутатів місцевої ради із метою подальшої комунікації та висловлення спільної позиції при організації батьківських зборів.
 7. КОНТАКТУВАТИ із місцевими засобами масової інформації із метою висвітлення подій, які можуть бути кваліфіковані як правопорушення.

Завжди твердо тримайте позицію захисту інтересів власної дитини.

Не допускайте присутність дітей при розв’язанні конфлікту “батьки-школа”.

Надавайте перевагу християнським дитячим таборам.

ПАМ’ЯТАТЙТЕ: ваша сім’я – ваша фундаментальна цінність, на захист якої ви маєте пріоритетне право. Також сім’я – це основа існування українського народу. Тому будь-які дії, спрямовані проти сім’ї, мають бути заборонені як такі, що підривають традиційні та моральні цінності та створює загрозу для національної безпеки України.

Якщо вам необхідна консультація або правова допомога, звертайтеся до офісу Руху «Всі разом!» за телефоном: +38 (098) 858-4848 або пишіть на e-mail: Law@vsirazom.ua

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram