Польські правозахисники: посли мають утриматися від участі в ЛГБТ-заходах

Актуально
09.06.2022
Польські правозахисники: посли мають утриматися від участі в ЛГБТ-заходах

Найбільша польська правозахисна організація закликає послів зберігати нейтралітет під час ініціатив, організованих ЛГБТ-спільнотами. Мова йде про так званий Pride Month («Місяць гордості») та усі пов’язані із ним заходи на території Польщі.

У кінці травня інститут правової культури Ordo Iuris направив лист до послів, у якому закликав не брати участь у ЛГБТ-заходах. А також нагадав їм про обов’язок поважати польські закони та утримуватися від втручання у внутрішні справи Польщі. Про це повідомляється на сайті Ordo Iuris.

Адже протягом червня ЛГБТ-організації реалізовують численні ініціативи для просування своїх вимог, називаючи цей період як «Місяць гордості». І, як зазначають польські юристи, реалізація більшості з них порушує польський правопорядок та конституційний устрій Республіки Польща, включаючи захист шлюбу як союзу жінки та чоловіка. Тому Ordo Iuris у своєму зверненні нагадав про їхні обов’язки, які містяться у Венській конвенції:

Положення договору чітко вказують на обов’язок членів дипломатичного представництва дотримуватися положень закону держави перебування і не містять винятків із цього приводу. Повага польського правопорядку, у тому числі конституційних норм, не дозволяє одночасно висловлювати підтримку реалізації вимог ЛГБТ-спільнот… Таким чином, положення конвенції вимагають від членів дипломатичної місії дотримання необхідного нейтралітету“, – зазначила Вероніка Пшеберала, директор Центру міжнародного права Ordo Iuris.

В тому часлі Ordo Iuris згадує і інші зобов’язання з міжнародного права, зокрема положення Віденської конвенції про дипломатичні відносини. Згідно з документом, “без шкоди для їх привілеїв та імунітетів усі особи, які користуються такими привілеями та імунітетами, зобов’язані поважати закони та постанови приймаючої держави. Вони також мають не втручатися у внутрішні справи цієї держави“.

Правозахисники звертають увагу і на загрози, пов’язані з реалізацією заходів ЛГБТ-угрупування. У листі підкреслюється, що в офіційному наративі ЛГБТ-організації ця ініціатива спрямована на «захист людей з нетиповими сексуальними уподобаннями від насильства, дискримінації та стигматизації». Фактично, як наголошує Інститут, реалізація таких заходів просуває постулати «глибокої зміни правового порядку шляхом перевизначення понять статі, шлюбу та сім’ї» та введення в дію положень, які надають особам з особливими сексуальними нахилами особливі привілеї.

Таким чином, як резюмують юристи, вимоги ЛГБТ-організацій у багатьох випадках призводять до порушення польської правової системи. За правилами Польщі, шлюб може бути укладений лише між чоловіком та жінкою, батьками дитини є мати та батько, а біологічний критерій вказує лише на наявність двох статей – чоловічої та жіночої.

Інститут вказує, що постулати та реалізація так званого «Місяця гордості» вимагатиме докорінної реконструкції польської правової системи. Тому Ordo Iuris закликає послів поважати норми міжнародного права та зберігати необхідний нейтралітет під час ініціатив, організованих ЛГБТ-спільнотами.

Нагадаємо, що інститут правової культури Ordo Iuris є незалежною юридичною організацією, що об’єднує вчених та практикуючих юристів з метою просування правової культури, заснованої на повазі людської гідності та прав.

Читайте також по темі:

Декларацiя Ordo Iuris та інших правозахисних організацій Міжмор’я на підтримку України в умовах зростаючої загрози з боку Російської Федерації

Максимальна допомога Україні і українцям: стратегічна політика Польщі і її консервативного уряду

«Всі разом!» (Україна) та Ordo Iuris (Польща) уклали Угоду про партнерство

 

 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram