Антихристи: як російські окупанти знищують храми і вбивають пасторів. Михайло Бріцин у Кабінеті експертів
У новому випуску програми Кабінет експертів обговорили тему релігійної свободи, зокрема вбивства і тортури священнослужителів, а також знищення українських церковних будівель на окупованих територіях. У студії пастор та експерт із релігійної свободи Михайло Бріцин розповів на власному прикладі про те, як Росія відібрала будівлю його церкви «Благодать» у Мелітополі та перетворила її на Міністерство культури.
Як зазначив ведучий Руслан Кухарчук, масове переселення християнських спільнот внаслідок окупації набуло рівня глобального явища. Гість програми поділився, що після погроз і депортації з рідного міста він почав досліджувати питання релігійної свободи. Його робота продовжилася у співпраці з місією «Євразія», де йому запропонували очолити Департамент релігійної свободи. Згодом почались дослідження та аналітика. Основну увагу приділили кільком напрямкам: забороні релігійним громадам збиратися, вбивствам священнослужителів та руйнуванню церковних будівель.
У одному з досліджень «Віра під вогнем» результати дослідження виявились наступні. «Ми розуміли, що ніякого плану до окупованих територій у Росії не було. Точно, щодо церков на окупованих територіях. І коли вони зрозуміли, що церков або священників не можна схилити на свій бік, вони їх тупо закрили», — говорить Михайло Бріцин, вказуючи на відсутність логіки в діях окупаційної влади.
Окупаційна влада вимагала демонстративної лояльності від пасторів і священників, які мають вплив на громади. Через це євангельські протестантські церкви, Греко-католицькі, Римо-католицькі та Православна церква України виявилися «недоговороздатними» і були закриті.
Ще один проєкт, «Віра в кайданках», порівнює репресивні дії на окупованих територіях України із ситуацією в Білорусі. За словами пастора Михайла Бріцина, подібність дій репресивних машин вражає. Дії виявились ідентичні.
У випуску також йдеться про вбитих священнослужителів, різницю утисків у 2014 (Донецьк, Луганськ) та 2022 роках (Запорізька область, Херсон), а також масштаби руйнування церков під час повномасштабного вторгнення.
Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram