Християнський Громадянський Форум «Всі разом!» відбувся: українські та польські експерти – про головне на 2022 рік

Актуально
07.02.2022
Християнський Громадянський Форум «Всі разом!» відбувся: українські та польські експерти – про головне на 2022 рік

В центрі столиці 4 лютого пройшов Християнський Громадянський Форум «Всі разом!». Він об’єднав гостей з Києва, різних міст України та польську делегацію з Інституту Ordo Iuris. Серед учасників були народні та місцеві депутати, громадські діячі та активісти, пастори та священники, учені та науковці, друзі, партнери та учасники руху «Всі разом!», резиденти Кабінету експертів. Ключовою темою дня стали суспільні і державні перетворення на основі християнських цінностей – досвід України та Європи. А заключним акордом був вечірній банкет із врученням нагород від руху «Всі разом!» Про що говорили спікери, на які ризики та можливості вказували іноземні гості і яка стратегія дій на 2022 – читайте далі.

Розпочався Форум «Всі разом!» із виступу Олександра Озеруги, старшого пастора церков ХВЄ Київської області. У своїй промові він сказав: «Відсутність єдності забирає нашу силу». А тому подальше обговорення робочих питань стосувалося в тому числі консолідації сил на захист та розвиток інституту сім’ї в Україні.

Отець Роман Лаба проаналізував історичний досвід щодо християнства та різних ідеологій та запропонував стратегію на майбутнє. Він сказав, що зараз ми проживаємо в неоязичницькій цивілізації. Україна та Європа, за словами Лаби, вже давно не є християнським світом. Відбувається криза суспільства, цивілізації, країни, церкви. А все тому, каже отець Роман, що сталася криза в фундаментальних речах, як то наприклад в інституті сім’ї. Країна проживає кризу цінностей і надлом церковної сфери. Тому потрібно зміни починати звідти і повертатися до Божественного плану та задуму для людини.

Підсумки 2021 і акценти на початку 2022

Рух «Всі разом!» представив масштабні результати своєї діяльності впродовж 2021 року. Йдеться, зокрема, про вуличні сімейні заходи, адвокацію християнських цінностей в Україні, роботу аналітичного центру Кабінет експертів та альманах «Консервативна політика».

Руслан Кухарчук, голова руху «Всі разом!», сказав: «Коли люди, які шанують Бога, діють спільно, буде результат. У нас багато  спільних завдань на 2022 рік. У тому числі недопущення ратифікації Стамбульської конвенції. Перемога там, де є дія професійна і систематична». І наголосив, що християнські цінності та євангельські постулати – це найкращий базис для побудови сильної держави.

Про перемоги, професійні та систематичні дії, розповіла Елеонора Дібрівна – юрист руху «Всі разом!» Вона вказала на головні кейси, які свідчать про перемогу щодо захисту інституту сім’ї в Україні. Зокрема, це книга «Принцеса + Принцеса», законопроект №5488, недопущення ратифікації Стамбульської конвенції в 2021 році, численні інформаційно-просвітницькі продукти для депутатів та громадськості, звернення 98 місцевих рад щодо захисту сім’ї в Україні, недопущення легалізації канабісу в Україні тощо.

Ціннісні орієнтири чинного парламенту та політика у містах

До Форуму «Всі разом!» долучився народний депутат Верховної Ради – Віктор М’ялик. Він вважає свій мандат невипадковим. Йому вдалося за два дні зібрати 120 підписів нардепів щодо скасування фінансування фільму «Мій юний принц». Аудиторія мала багато запитань до депутата, адже він був одиночним пікетувальником гей-параду у 2021 році. Зокрема, як після цього пікету відреагували колеги-депутати; хто в парламенті підтримує просімейні ініціативи, а хто блокує та інше. На це М’ялик відповів: «В парламенті та й навіть в офісі президента мені кажуть, що мене підтримують. Але ж це слова. Важливо ставити свій підпис на захист сім’ї, виходить на вулиці на захист сім’ї, народжувати дітей. Бо нема дітей – нема України!»

Депутат Криворізької міської ради та голова МФО «Кривий ріг – за сім’ю» Олег Подкопаєв розповів про свою роботу щодо захисту сім’ї. Він зазначив, що іноді ми шукаємо інструменти, щоб бути першими в кожній справі. Втім, діяти можна і першим номером, і другим. Подкопаєв закликав не боятися переймати хороший досвід й інтегрувати його у своїй діяльності.

Роман Полікровський, тричі обраний міський голова Збаража, розповів про те, що з людьми треба працювати інформаційно-просвітницьки. Він сказав: «Люди не розуміють усіх ризиків наслідків своєї пасивності. Наше завдання активувати і розповісти про небезпеку мовчання». Також він сказав, що важливо не просто бути щирим та гарячим в роботі, але й якісним, підготовленим. В контексті спілкування з місцевою владою Поліковський зазначив: «Ми хочемо прийти і надавати завдань місцевій владі. Але треба приходити і казати – ми можемо цю ділянку взяти, ми можемо допомогти це реалізувати».

Також слово мали заступник міського голови Черкас Павло Валенчук та співголова партії «Наш краї» Олександр Мазурчак. Пан Мазурчак зачитав текст запропонованого референдуму щодо захисту інституту сім’ї в Україні. А Павло Валенчук зазначив, що поєднувати політичну діяльність разом з громадською, церковною та особистим життям досить складно. І тому усі чиновники, депутати, політики потребують молитовної підтримки від християн.

Польська делегація від Інституту Ordo Iuris

Особливими гостями на Форумі «Всі разом!» стала делегація з Інституту Ordo Iuris у Польщі. Ще восени рух «Всі разом!» та Інститут Ordo Iuris уклали угоду про партнерство. І тепер Україна та Польща спільними зусиллями працюють над формуванням європейського осередку природних християнських цінностей.

Єжи Квасьнєвскі, співзасновник та голова правління Інституту Ordo Iuris, говорив на Форумі «Всі разом!» про адвокацію та процедурний вплив на політику в сфері захисту життя.

«Захист ненародженого життя – це лакмусомовий папірець, який перевіряє намір конверсативних поглядів», – сказав Єжи. І розповів про три кроки, які пройшла Польща. Перший крок: право говорити про життя. В ментальності поляків аборт став звичайною медичною процедурою, а тому важливо було показати людям що це насправді. А також запевнення лікарям в тому, що вони мають право відмовити робити аборт. Другий крок: впровадження закону, який захищає життя. Інститут Ordo Iuris збирав підписи, втім сейм щоразу відкидав ініціативу щодо законодавчого регулювання абортів. Але разом з тим, росла свідомість що таке аборт і що таке права людини. Третій крок: підтримка сімей. Це впровадження різних соціальних програм для підтримки сімей та дітей.

Про виклики соціальних і державних трансформацій для християнських цінностей на основі польського досвіду останніх 30 років говорив Збігнєв Пшибиловскі, директор з розвитку Інституту Ordo Iuris. Він навів сумну статистику зменшення населення Польщі. Якщо ситуація не зміниться, то народ може просто зникнути дуже скоро.

Вероніка Пшебєрала, директор Центру міжнародного права в Інституті Ordo Iuris, розказала про ринок сурогатного материнства та міднародний контекст захисту прав людини. На міжнародному рівні є важливим протидіяти фальшивому дискурсу, що нав’язується лівацькими середовищами. Як приклад: ринок сурогатного материнства у світі сягає $33,5 млрд, у Польщі – $4 млрд. Продаж дітей одностатевим парам у Брюселі, Парижі, відрізняє супер дискримінація – замовлення стосуються навіть кольору очей та раси малюків.

«Відкидаючи духовну спадщину, політичні еліти світу динамічно наближують Західну цивілізацію до занепаду. Їх мета – зрівняти поняття брехня-правда. Ми бачимо в Україні той самий дух центральної консервативної Європи з її християнською тотожністю, тому потребуємо підтримки один одного на міжнародному та національних рівнях», – сказала Вероніка.

Посилення актуальної публічної експертизи 

Резиденти Кабінету експертів Ігор Загребельний, Зіновій Свереда, Сергій Чаплигін в заключному блоці розповіли як посилити свої позиції в публічній експертизі.

В Україні відбувається нівеляція експертів. Це пов’язано з багатьма факторами та причинами. Втім, Зіновій Свереда пропонує вихід: «Людей об’єднувати треба навколо здорових речей. Бо базова потреба безпека. А безпека – це тоді, коли в народі є люди із здоровими цінностями. Тоді працює й економіка. Навіть на політичному рівні є питання співпраці людей із безпечними здоровими цінностями».

Такий висновок став співзвучним усім доповідям та думкам Християнського Громадянського Форуму – процвітання країни, розвиток сімей, безпека та економічна стабільність – усе це будується на християнських природних здорових цінностях.

Учасники Форуму отримали у подарунок альманах Кабінету експертів «Консервативна політика», а також еко-сумку з логотипом «Всі разом!». Подія завершилася спільним фуршетом і неформальним спілкуванням друзів і колег.

Ольга Дацька, рух “Всі разом!” 

Фотограф – Олексій Попазов.

Усі фото ТУТ. 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram