Цукерберг скасовує цензуру у Facebook та Instagram і звинувачує Байдена

Актуально
07.01.2025
Цукерберг скасовує цензуру у Facebook та Instagram і звинувачує Байдена

Генеральний директор компанії Meta Марк Цукерберг 7 січня опублікував відео, у якому зазначив: «Настав час повернутися до наших витоків – до свободи слова». Він оголосив, що Facebook, Instagram і Threads скасовують процедуру факт-чекінгу, бо задіяні в ній люди виявились політично заангажованими і у своїй цензурі зайшли занадто далеко.

Цукерберг сказав, що «зворотний дзвінок» фільтрів контенту зменшить цензуру на сайтах Meta. Але він назвав це компромісом. «Ми будемо ловити менше поганих речей», — сказав він. Мета компанії — мінімізувати надмірне втручання в свободу слова та спростити процеси управління контентом. Цукерберг прямо звинуватив адміністрацію Джо Байдена у тому, що останні чотири роки вони просували політику тотальної цензури.

Звернення Марка Цукерберга щодо припинення політики цензури на платформах Meta 

У відео директор Meta назвав 5 конкретних кроків, які планує зробити компанія:

– «По-перше, ми позбудемося факт-чекерів і замінимо їх примітками учасників спільноти».

Фактчекери «стали надто політично упередженими та знищили більше довіри, ніж створили, особливо в США», — сказав Цукерберг. Нотатки спільноти базуються на відгуках користувачів. Нотатки, які отримали певну кількість голосів людей з різними ідеологіями, відображаються під публікаціями.

«Примітки дають можливість спільноті вирішувати, коли публікації потенційно вводять в оману та потребують додаткового контексту, а люди з різних точок зору вирішують, який контекст корисний для інших користувачів», — сказав Джоел Каплан, директор із глобальних справ Meta у дописі 7 січня.

– «По-друге, ми спростимо нашу політику щодо вмісту та позбудемося купи обмежень на такі теми, як імміграція та гендер».

Meta оновлює свою політику, послаблюючи обмеження на політичний і соціальний контент, зокрема стосовно імміграції, гендерної ідентичності та інших лівих тем. Компанія більше не буде знижувати видимість матеріалів на основі попередніх алгоритмічних прогнозів. Натомість Meta сконцентрує свої зусилля на боротьбі з незаконною діяльністю, такою як тероризм, шахрайство та експлуатація дітей.

– «По-третє, ми змінюємо спосіб застосування нашої політики, щоб зменшити кількість помилок, які спричиняють переважну більшість цензури на наших платформах».

За словамиЦукерберга, ця зміна також призведе до того, що буде видалено менше невдалих публікацій, а також зменшить кількість випадкових видалень. «Навіть якщо вони випадково цензурують лише один відсоток публікацій, це мільйони людей. І ми дійшли до моменту, коли забагато помилок і забагато цензури», — сказав Цукерберг.

– «По-четверте, ми повертаємо актуальний політичний контент».

Meta повертає політичний контент у стрічки користувачів, роблячи акцент на індивідуальних уподобаннях. Ті, хто бажає бачити більше політичних публікацій, зможуть отримувати їх завдяки налаштуванням, які враховуватимуть їхню активність, інтереси та історію переглядів.

– «По-п’яте, ми збираємося перевезти нашу Групу довіри, безпеки та модерації контенту з Каліфорнії до Техасу».

Цукерберг зазначив, що у цих місцях «менше занепокоєння щодо упередженості наших команд».

Цукерберг підсумував свою промову, зазначивши, що суть змін полягає в тому, що «після того, як наша робота з модерації вмісту протягом багатьох років була зосереджена головним чином на видаленні вмісту, настав час зосередитися на зменшенні ставок, спрощенні наших систем і поверненні до наших витоків щодо надання людям права голосу», – зазначив Директор.

«Свобода слова повертається. Так званих факт-чекерів (цензорів і політично вмотивованих маніпуляторів) змивають в унітаз. Про політику і вибори знову можна писати вільно – це не будуть більше штучно блокувати спеціальними алгоритмами. Гендерні наративи більше не будуть захищати і тим більше просувати. Більше не будуть видаляти контент, який є критичним до лівро-радикалів.

Марк Цукерберг кілька годин тому оголосив про нову політику компанії Meta – на платформах Facebook, Instagram, Threads. Він буквально і прямим текстом визнав, що вся політика цензурування і видалення контенту і акаунтів, яка багато років домінувала на цих соціальних медіа, була глибоко помилковою. Цукерберг прямо звинуватив адміністрацію Джо Байдена у тому, що всі останні чотири роки вони просували політику тотальної цензури.

“Зараз у нас є можливість відновити свободу слова. І я щасливий зробити це”, – фіналізував своє публічне звернення Цукерберг.

А скільки українських медійних організацій, медіаекспертів і активістів харчувалися на цій темі факт-чекінгу, а фактично легальної ідеологічної цензури. Ми пам’ятаємо всі імена і всі їхні назви. Ліво-радикали, гендеристи, марксисти, лгбт-кпсс активісти, екологісти, соціалісти – вороги свободи слова, переконань і здорового глузду. Реванш правди і свободи лише починається. Так, я дещо надмірно оптимістичний. Вайб моменту такий. Що ж – побачимо, як буде. І поборемося!», – написав голова організації «Всі разом!» Руслан Кухарчук.

 

Нагадаємо, Марк Цукерберг жалкує, що піддався тиску Білого дому щодо цензури контенту. У листі до Комітету з правових питань Палати представників він заявив, що втручання було «неправильним». Тому наступного разу, якщо подібне повториться, він планує відмовитися від цензурування контенту.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram