Деталі судового позову проти законопроекту 5488. Руслана Мохнюк в програмі КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ

Експертиза
18.11.2021
Деталі судового позову проти законопроекту 5488. Руслана Мохнюк в програмі КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ

У травні цього року Кабінет Міністрів став суб’єктом законодавчої ініціативи №5488 про Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації. Це так званий «атидискримінаційний закон», який пропонує встановити відповідальність за відкрите негативне ставлення до осіб неприродної сексуальної орієнтації. Організація «Всі разом!» подала судовий позов проти Кабміну з вимогою відкликати цю законодавчу ініціативу. Бо це загрожує свободі слова, свободі віросповідання, свободі політичної діяльності та свободі мирних зібрань. А також у проекті міститься багато сумнівних пунктів, таких як декриміналізація умисного інфікування ВІЛ/СНІД та інше. Руслана Мохнюк представляє позицію організації «Всі разом!» у суді як адвокат. У програмі Кабінет експертів Руслана розповіла цікаві деталі судового позову та яка інформація стала відомою під час позовного процесу.  

Основною підставою для подання позову було недотримання процедури проведення консультацій з громадськістю. Законопроект відразу від розробника потрапив до Кабміну і надалі до Верховної Ради. Розробником є Національна поліція України і голова поліції Клименко ставив свої підписи на усіх записках, на самому проекті. Цікавим виявилося те, що МОЗ взагалі не мало зауважень, хоча в проекті є розділ про декриміналізацію умисного інфікування ВІЛ/СНІДом.

Подібні законопроекти виникали і раніше, але ініціаторами були окремі депутати. І шляхом діалогу із владою вдавалося такі ініціативи стримувати. А 5488 – це саме урядовий законодавчий проект. А це означає, що основний орган законодавчої державної влади ухвалив рішення, що саме ці зміни в закон потрібно вносити.

Україна не має правових зобов’язань перед ЄС чи іншими партнерами приймати цей законопроект. Його просувають інші зацікавлені угрупування. Цей законопроект покликаний реалізувати ще і завдання – збільшення кількості гендерної  термінології у законодавстві. Зокрема, додати ідеологічні словосполучення «гендерна ідентичність» та «сексуальна орієнтація» у законодавче поле.

Чим і для кого небезпечне ухвалення цього законопроекту №5488 і чому рух «Всі разом!» судиться за відкликання цієї ініціативи, дивіться у повному випуску програми Кабінет експертів із адвокатом Русланою Мохнюк. Риторичним лишається питання: Як можна зняти відповідальність за умисне інфікування ВІЛ, а поставити відповідальність за критичні висловлювання щодо неприродної сексуальної орієнтації?

Нагадаємо, що Кабінет експертів руху “Всі разом!”– формація лідерів, управлінців і галузевих експертів, які генерують нові ідеї і реалізують найкращі рішення для державних трансформацій і суспільних перетворень. Ми створили цей канал для того, щоб комунікувати з вами про головне та актуальне, що відбувається в Україні. Щотижня канал Кабінету експертів в YouTube публікує свіжі аналітичні прогнози профільних галузевих експертів. Кожний коментар, інтерв’ю чи тематична програма, які представлені на нашому каналі, провокують широкий дискурс і суспільний резонанс. Нестандартний погляд на соціально-політичні, економічні та культурні процеси в Україні, обговорення проектів готових рішень, актуальні коментарі про головне тощо. Тільки тут концентруються авторитетні думки найкращих експертів України.

Підписуйтеся на наш канал!

Будьте завжди в курсі!

Читайте також по темі:

Офіс Генерального прокурора вбачає багато проблем у законопроекті №5488

Парламентські комітети мають утриматися від розгляду законопроекту №5488 до завершення судового процесу щодо нього

Рух «Всі разом!» подав судовий позов проти Кабміну через законопроект 5488

Рада Церков: відхилити законопроект № 5488 щодо нетерпимості

Юристи та експерти: проект “антидискримінаційного” закону 5488 не відповідає Конституції

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram