Twitter продовжує блокувати акаунти відомих персон через їхню позицію

Актуально
04.01.2022
Twitter продовжує блокувати акаунти відомих персон через їхню позицію

Соціальна мережа Twitter в перші дні 2022 року заблокувала акаунти кількох знакових персон, які висловлювалися критично щодо вакцинації від Covid-19. Зокрема, йдеться про сторінку американського імунолога та вірусолога Роберта Мелоуна та республіканку у Конгресі США від штату Джорджія Марджорі Тейлор Грін. Лікар виступав проти примусової вакцинації дітей від коронавірусу, а політик відкрито підтримувала Трампа та критикувала нинішній уряд. Втім, її заблокували нібито через поширення фейків про ковід. У соцмережах здійнялася хвиля рекцій на таку цензуру. Користувачі запитують: “Якщо у нас такі вже соціально відповідальні соцмережі, тоді чому блокування акаунтів здійснюється вибірково через певну позицію?” 

Роберт Мелоун має в Твітері понад півмільйона підписників. Лікар неодноразово говорив про шкоду популярних вакцин Pfizer і Moderna. Мелоун вважає, що на даний момент недостатньо кваліфікованих тестів, щоб оправдати масову вакцинацію, особливо дітей. Більше того, раніше лікар заявляв, що ці дві вакцини можуть посилити інфекцію, а не протистояти їй. Хоча сам цей лікар кілька десятків років тому брав участь в розробці технології мРНК, на основі якої ці вакцини Pfizer і Moderna створені.  Акаунт Роберта Мелоуна заблокували відразу після того, які він поділився на ньому відео про ймовірні негативні побічні ефекти від вакцини Pfizer.

Лікар Роберт Мелоун – автор дев’яти оригінальних патентів на мРНК-вакцини, його цитували понад 12 тисяч разів. Він є медичним директором The Unity Project, групи з 300 організацій у США, які виступають проти обов’язкової вакцини проти Covid-19 для дітей, і очолює Global Covid Summit, організацію, куди входять понад 16 тисяч лікарів та вчених, які виступають за діалог із владою про дослідження та лікування пандемії Covid-19.

Марджорі Тейлор Грін назавжди заброкували через критику дій политика від Демократичної партії Александрії Окасіо-Кортес та через відкриту підтримку Дональда Трампа. Хоча сам Twitter пояснив блокування тим, що Тейлор Грін нібито поширювала фейкові публікації про Covid-19.

Голова руху “Всі разом!” Руслан Кухарчук сказав: “Ми наближаємося до часів, коли не влада, а самі ж медіа генерують концепцію придушення свободи слова. Якщо раніше влада блокувала сайти, то тепер сайти блокують владу і встановлюють правила. І ми неочікувано опиняємося в культурі, де свобода слова стає маргіналізованою”.

Нагадаємо, рік тому, на початку 2021 року, Facebook, Instagram і Twitter закрили президенту США Дональду Трампу доступ до його власних акаунтів. Тоді це стало  абсолютно безпрецедентним кроком, який вкотре продемонстрував: корпорації все більше визначають політику і можуть закрити рота навіть чинному главі держави.

Все це призводить до того, що мільйони користувачів йдуть з Facebook та Twitter через політику цензури у цих соціальних мережах. Світ з домінуванням лівацької ліберальної цензури перестає влаштовувати все більше людей. Тому альтернативні майданчики соціальних медіа та соціальних мереж швидко збільшують кількість своїх користувачів. Передусім йдеться про Telegram, Parler та GAB (аналог Twitter), Rumble (аналог YouTube), MeWe (аналог Facebook). Рух “Всі разом!” раніше робив огляд альтернативних майданчиків. 

У програмі Кабінет експертів був випуск про деформацію медіа – журналіст Дмитро Гнап у розмові з Русланом Кухарчуком розповів як змінилися роль та функції журналістики і чому самі медіа придушують свободу слова.

 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram