Деформація медіа. Дмитро Гнап у програмі Кабінет експертів

Експертиза
24.11.2021
Деформація медіа. Дмитро Гнап у програмі Кабінет експертів

У Кабінеті експертів вийшов новий випуск програми – «Деформація медіа». Гостем у студії став Дмитро Гнап – відомий журналіст, якого відсторонили від роботи на 24 каналі через висловлювання своєї позиції щодо примусової вакцинації на особистій сторінці в соцмережах. У програмі Дмитро розповідає про цензуру медіа, збільшення політичною елітою своїх повноважень: «Останні події свідчать, що держава, чиновники хочуть контролювати і нашу власність, і тіло, і пересування і свободи, в тому числі обмежувати свободу слова. Вся політична еліта хоче збільшувати свій контроль». Медіа і журналісти долучаються до цієї ідеї: мовляв, свобода слова, права людини загрожують життю і здоров’ю, а тому треба об’єднатися і в пориві придушувати свободу слова і права людини заради так званого порятунку людства. У програмі  піднімаються питання як так сталося, що журналісти втратили здатність сумніватися і критично мислити, чому ЗМІ ігнорують протести людей на примусову вакцинацію, як атрофувалися функції журналістики. А також чи оправдана диктатура заради суспільного блага і який прогноз на майбутнє. 

Більшість українських медіа так чи інакше контролюється політичною елітою. Олігархи контролюють більшість телеканалів. А олігархи – це частина політичної системи, вони прагнуть розширювати свій вплив за рахунок держави. Держава для них – це інструмент посилення впливу. Навіть ті медіа, які називають себе незалежними і працюють на гранти, фінансуються фактично урядами іноземних держав. Останні події свідчать, що держава, чиновники хочуть контролювати і вашу власність, і тіло, і пересування і свободи, в тому числі свободу слова обмежувати. Вся політична еліта хоче збільшувати свій контроль.

Протягом ХХ сторіччя ми билися з диктатурами, щоб вибороти права, гідність і свободи. Ось ХХІ сторіччя, всі диктатури переможені, свобода. І тут виявляється, що більша частина людства добровільно свідомо і тихо відмовилася від значної кількості своїх прав.

В країнах Європи, Штатах протести набагато масовіші, ніж в Україні. Але це не означає, що українці не чинять спротив. Протестувати можна, коли ти маєш мінімальні ризики і можеш залишити на певний час роботу, а тут людям треба виживати і нема можливості виходити на протест. А тому спротив українців, каже Дмитро Гнап,  – це покупка сертифікатів. Це не через те, що українці такі злі і підступні, а тому, що чиновники втрутились в права людей, вони нав’язали ці обо’язкові сертифікати, щоб людину не викинули з роботи. І українці цьому чинять спротив традиційно так як вони вміють – обходячи через корупцію ці заборони. Тобто влада у нас стає фактором і джерелом корупції і через це українці змушені в цьому брати участь. Це такий тихий пасивний спротив.

Політична еліта почала залякувати людей великими загрозами. Це в усіх країнах. Історія з глобальним потеплінням не пройшла, значить давайте з короновірусом. І треба вас звинуватися. “Ви піднімаєте голос про права людини, значить це ви винні, що вчора в реанімації померло 200 бабусь. Не ті чиновники, які розкрадають кошти на медицину. Залякування, розділення суспільства – це методи”, – говорить Дмитро Гнап.

Раніше влада була суб’єктом цензури, вона ініціювала обмеження свободи слова. А зараз почали з’влятися й інші фактори. Наприклад, коли самі медіа починають проявляти більше ентузіазму в обмеженні вираження думки, ніж органи влади. Ми живемо нібито в ліберальному світі свободи, коли суб’єктів цензури стає більше, ніж було раніше. Така культура формується, що цензура стає чимось доречним, важливим, цивілізованим, доцільним. І це підстави для виникнення нових авторитарних-тоталітарних режимів.

Нагадаємо, що Кабінет експертів руху “Всі разом!”– формація лідерів, управлінців і галузевих експертів, які генерують нові ідеї і реалізують найкращі рішення для державних трансформацій і суспільних перетворень. Ми створили цей канал для того, щоб комунікувати з вами про головне та актуальне, що відбувається в Україні. Щотижня канал Кабінету експертів в YouTube публікує свіжі аналітичні прогнози профільних галузевих експертів. Кожний коментар, інтерв’ю чи тематична програма, які представлені на нашому каналі, провокують широкий дискурс і суспільний резонанс. Нестандартний погляд на соціально-політичні, економічні та культурні процеси в Україні, обговорення проектів готових рішень, актуальні коментарі про головне тощо. Тільки тут концентруються авторитетні думки найкращих експертів України.

Підписуйтеся на наш канал!

Будьте завжди в курсі!

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram