Міністр освіти Польщі: ми гарантуємо свободу консерваторам в університетах

Актуально
28.04.2021
Міністр освіти Польщі: ми гарантуємо свободу консерваторам в університетах

Міністр освіти і науки Польщі Пшемислав Чарнек заявив, що починає боротьбу за права викладачів і вчених, які мають консервативні погляди.  Йдеться про «пакет свободи слова для консерваторів», який вже запропоновано Польському Уряду. Чарнек повідомив, що йому постійно докладають про ситуацію в польських університетах і про те, що там частішають репресії проти людей з консервативними поглядами. Він додав, що ті з викладачів, хто виступає проти абортів, ЛГБТ-цінностей та гендерної ідеології постійно піддаються цькуванню з боку колег-прибічників ліберального порядку денного.

«В останні роки з Заходу до Польщі прийшов тренд затикати роти всім, хто не згоден з ліберальним поглядом на світ, – цитує Чарнека видання wnp.pl. – Один з ректорів одного з найважливіших університетів в Польщі недавно сказала мені, що кількість крайніх лівих і комуністів становить приблизно 15% від кількості всіх кадрів. Кількість консерваторів всього 6%. Середина знаходиться між двома, але консерватори і центр заляканий, тому що вони бояться говорити нормальні речі. Ми повинні надати волю консерваторам в університетах».

В цьому пакеті будуть закріплені права і свободи для вільного вираження поглядів і переконань, яким передбачено також звільнення від дисциплінарної відповідальності за незгоду із ліберальними поглядами. «Пакет свободи вже обробляється Радою міністрів і я сподіваюся, що він буде прийнятий в цьому місяці і надійде в Сейм», – сказав Міністр. Міністр виразив сподівання, що якщо «пакет свободи» буде прийнятий у квітні, з осені консерватори не будуть нести дисциплінарну відповідальність за висловлення своїх ідеологічних переконань. Він нагадав, що врешті, свобода слова гарантована Конституцією.

Пшемислав Чарнек також наголосив, що поняття шлюбу, який складається з жінки і чоловіка, і що батько – це батько, а мати –це мати, – ті переконання, які необхідно  проголошувати в університетах і не нести за це відповідальність. Міністр має сподівання, що «пакет свободи» дійсно забезпечить свободу слова в Польщі.

Читайте також: У Польщі чинять вандалізм в ім’я Стамбульської конвенції

Стамбульська конвенція несе небезпеку для держави та сім прихованих фактів про цей документ.

Стамбул вийшов із Стамбульської конвенції.