Чернівецька облрада перемогла у суді: місцеві депутати мають право захищати сім’ю і протидіяти ЛГБТ-пропаганді

Актуально
13.11.2020
Чернівецька облрада перемогла у суді: місцеві депутати мають право захищати сім’ю і протидіяти ЛГБТ-пропаганді

Активісти руху ЛГБТ здійснили спробу через суд визнати протиправним Звернення щодо захисту інституту сім’ї, яке ухвалила Чернівецька обласна рада. Справа тривала два роки. І, нарешті,  на початку листопада вона завершилася перемогою просімейної коаліції, що підтверджується Постановою апеляційного суду.

23 травня 2018 року Чернівецька обласна рада ухвалила рішення «Про звернення депутатів щодо захисту інституції сім’ї в Україні». Депутати проголосували за звернення до Президента Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Ради Національної безпеки та оборони України з метою захисту інституції сім’ї, материнства, батьківства, дитинства.

Одна з ЛГБТ-організацій 8 листопада 2018 року подала позов до суду, де називає дії Чернівецької облради «підбурюванням  до дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації, та утисками». Позивач вимагав визнати дії обласної ради протиправними та скасувати рішення яке, на їхню думку, «порушує права та законні інтереси представників сексуальних та гендерних меншин».

Чернівецька обласна рада, яка є відповідачем по справі, наполягаючи на законності свого рішення, подала клопотання про залучення до матеріалів справи висновків незалежної експертизи. Представник обласної ради звернувся до Ради науково-практичних експертиз при Інституті держави та права ім. В. М. Корецького НАН України.

Згідно Висновку Ради науково-практичних експертиз при Інституті держави та права ім. В. М. Корецького НАН України від 07 лютого 2020 року дії Чернівецької обласної ради щодо звернення до керівних органів держави про захист інституції сім’ї в Україні ґрунтуються на вимогах чинного законодавства України, оскільки вчиненні відповідно до її компетенції.

Суд першої інстанції 2 липня ухвалив рішення на користь Чернівецької облради та відмовив ЛГБТ-організації у повному обсязі. Проте у мотивувальній частині містились твердження, які, на думку, просімейних експертів були некоректними. Тому була подана апеляційна скарга із метою зміни формулювання мотивувальної частини Рішеня суду першої інстанції.

Розглянувши матеріали справи та правову оцінку наукових експертів Шостий апеляційний адміністративний суд 2 листопада 2020 року Постановою  № 320/5975/18 вирішив змінити мотивувальну частину рішення суду першої інстанції, а також затвердив відсутність ознак дискримінації у рішенні на захист сім’ї. У документі також зазначено, що ЛГБТ-організація не наділена правом на подібні вимоги. В тексті постанови апеляційної інстанції зазначається: «Колегія суддів вважає, що при вирішенні даного публічно-правового спору судом першої інстанції було порушено норми процесуального права, а мотиви, з яких виходив суд під час ухвалення свого рішення, не відповідають фактичним обставинам справи», – йдеться у тексті Постанови.

Представник Чернівецької обласної ради – адвокат Сергій Гула, під час тривалого судового процесу акцентував на законності та правомірності дій депутатів. Адвокат впевнений: «закон на нашому боці».

«Цей процес був достатньо непростим та тривалим. Представники ліберальної організації були достатньо агресивно налаштовані. І ставили стратегічну ціль – обов’язкво перемогти. Але дякувати Богу, ми, разом з командою “Всі разом”, змогли вибудувати хорошу стратегію, щоб здобути судову перемогу! Слава Богу!», – зазначає Сергій Гула.

 

Рішення судів – логічні, обгрунтовані і законні та відображають позицію більшості тверезо мислячих громадян України. Ми готові й надалі захищати всіма доцільними і правомірними способами інститут сім’ї, духовні і моральні цінності в нашій країні від будь-яких неприродних гендерних збочень і зазіхань“, – зазначає Сергій Чабан, юрист, громадський діяч із м. Чернівці.

 

Рух «Всі разом!» був активно залучений у супровід ції судової історії.

Голова організації Руслан Кухарчук коментує: “Тривалий судовий спір остаточно розставив всі крапки над “і”. Депутати місцевих рад відповідають перед своєю громадою. А тому мають не тільки право, а й обов’язок захищати і просувати позицію своїх виборців на захист сімейних цінностей. Рішення апеляційної інстанції зафіксувало цю позицію. Ми закликаємо депутатів продовжувати піднімати голос на захист вічних цінностей“.

 

Ознайомитися із Постановою Апеляційного адміністративного суду можна за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/92623651

Нагадаємо, що Київський окружний адміністративний суд відмовив тому ж позивачу у задоволенні позову до Київської обласної адміністрації, яка ухвалила рішення на захист інституції сім’ї.

Вже понад 80 місцевих рад ухвалили рішення щодо захисту інституції сім’ї. Проект рішення та список місцевих рад, які це рішення вже ухвалили – на спеціально створеному сайті.

Читайте також:

Наукові експерти НАН України: «Рішення Чернівецької облради щодо захисту сім’ї  відповідає законодавству»

Чернівецька міська та обласна ради просять парламент заборонити ЛГБТ-пропаганду

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram