На засіданні Кабінету експертів розглянули два законопроекти

Актуально
08.09.2017

В четвер, 7 вересня відбулося друге засідання Кабінету експертів з різних областей України.

Руслан Кухарчук, голова руху “Всі разом!”, привітав учасників засідання й  наголосив, що метою зустрічі є ухвалення рішень на основі запропонованих змін до Законів України.

Узагальнив прийняті попередні рішення та результати міжсесійної роботи Роман Аблязов, керівник проектів руху “Всі разом!”. Наразі, розповів він, критерії за якими будуть запрошуватися учасники до Кабінету експертів знаходяться у розробці. Зазначив, що з присутніх на засіданні є й автори статей, на даний момент яких чотирнадцять. У майбутньому, саме вони складуть базу альманаху, присвяченого алгоритмам громадських, державних перетворень на основі християнських цінностей, видання якого планується на кінець року.

На засіданні презентували сайт Кабінету експертів з профілями всіх резидентів. Мета створення такого ресурсу – надання органам державної влади доступу до кращих спеціалістів з різних сфер.

Після чого, Олександр Храпач, голова громадської організації “Місія Милосердя й справедливості” презентував авторський законопроект “Про захист цінностей та самобутності українського народу”. Основним завданням законопроекту є надання можливості Україні долучитися до Європейської спільноти авторитетним повноправним партнером, зберігши християнські цінності, духовну, культурну та історичну ідентичність. Автор ініціативи запропонував визначення самобутності українського народу, систему національних цінностей, зокрема сім’ї, презумпції свободи та інші.

В подальшому, переконаний доповідач, це дасть змогу консолідувати розділене війною суспільство на Донбасі. На меті є заборона пропаганди будь яких явищ, які протидіють національний ідентичності та самобутності українського народу. Все це, на думку Кабінету експертів, є складовою національної безпеки.

З доповіддю про ініціативу внесення змін до Закону України “Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні” виступила Елеонора Дібрівна, юрист Асоціації журналістів, мовців та видавців «Новомедіа». Вона зазначила, що важливим кроком є відмова від старої державноцентриської моделі та перехід телерадіомовлення під громадський контроль. Не прийнятним є той факт, що ніяк не представлена найбільш соціальна група України – віруючі люди християнських конфесій. «Телерадіомовлення відповідає за виховання наших дітей, тож Національна суспільна телерадіокомпанія України має утворити безпечний інформаційний простір» – зазначила Елеонора Дібрівна.

Доповідачка переконана, що у наглядовій раді НСТУ мають бути представники від багаточисельних християнських кіл України. Відповідно слід внести зміни  в цей закон, додавши до наглядової ради НСТУ представника від християнської Церкви.

Засідання завершилося обговоренням презентованих ініціатив, підведенням підсумків та постановкою завдань.

Нагадаємо, Кабінет експертів – це формація національних провідних експертів з різних галузей суспільного життя. Вони постійно аналізують процеси і тенденції, збираються для обговорення проектів рішень для міст і держави. Представляють власні розробки, стратегій, законопроекти. Вся діяльність Кабінету експертів пролягає в площині творення інструментів для суспільних і державних перетворень на основі християнських цінностей.

 

 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram