громадянський рух

ЛЕГАЛАЙЗ КАНАБІСУ: ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ЕКСПЕРТИ?

Комітет Верховної ради України з прав людини і міжнаціональних відносин 15 травня одноголосно підтримав та подав на реєстрацію законопроект «Про легалізацію використання марихуани в медичних цілях». Щоб розібратися в суті цього питання, ми звернулися до фахівців. Ми вивчили їхню думку. Пропонуємо і вам визначатися.

Павло Казар’ян, глава Центру ресоціалізації наркозалежних «Джерело» зазначив, що ініціатива по легалізації канабісу – це суто бізнес проект. Автори ініціативи виставляють живим заслоном численних хворих, які дійсно потребують допомоги. При цьому ховаючи справжні наміри – заробити шалені статки на болю і здоров’ї українців. Чому про хворих з рідкісними захворюваннями згадали саме в контексті лікування марихуаною? Пропагують наче панацею для них виключно канабіс. Але ж це  – маніпуляція. Неприкрита і брудна.

Пане Павле, розкажіть про Ваше ставлення до ініціативи законотворців, щодо зняття заборони і використання канабісу в медичних цілях та наукових дослідженнях. До речі, Міністерство охорони здоров’я разом із Міністерством у справах ветеранів та низкою паціентських організації адвокатують ці зміни.

Не етично та не професійно говорити про впровадження марихуани в медичних цілях в суспільстві, яке знаходиться в стані війни. Де процент наркозалежних громадян дуже високий. На мій запит до Міністерства охорони здоров’я щодо статистики померлих від наркоманії людей в Україні – я отримав письмову відповідь. В ній містилася інформація про те, що така статистика взагалі не ведеться.

То, як ми можемо говорити про доцільність легалізації конопель в медичних цілях, коли нашими вченими не було проведено попередньо глибокого вивчення дійсної потреби в лікуванні українських громадян саме канабісом. Я знаю про захворювання, які лікуються препаратами на основі конопель.      Є дослідження, які підтверджують покращення стану пацієнтів після впровадження в лікування цих препаратів. Але при цьому завжди приводяться в приклад інші країни: Канада, Польща та інші. Легалізувати можна все: і канабіс, і героїн. А от наслідки цього треба вивчати та прогнозувати.

Європейські суспільства, де панує верховенство закона, працюють контролюючі органи, система охорони здоров’я скерована на продовження життя своїх громадян, існує економічна та військова безпека – там ми спостерігаємо, що як один з елементів лікування використувують канабіс. І його отримують пацієнти за призначенням і під строгим наглядом. Хочу звернути увагу, що, по-перше,  Україна ментально не готова до зняття табу на марихуану, а по-друге – корупція та соціальна незабезпеченість є складовими поглиблення наркотизації суспільства.

Після прийняття цього законопроекту, можна очікувати, що 80% лікарських рецептів будуть містити препарати на основі канабісу. Бо спектр їхнього застосування достатньо широкий. Від головного болю та пригнічених станів також має допомогати саме марихуана.

Я прогнозую, що зняття заборони на вживання марихуани зніме психологічне табу на використання наркотику і сприятиме хвилі його використання. Через декілька років – ми спостерігатимемо те, що куріння марихуани стане невід’ємною частиною суспільної культури. Як приклад – вживання алкоголю. Коли точилися дискусії щодо подолання незаконного виготовлення алкоголю та його збуту – прийшли до висновків, що проблему вирішить широкий доступ до алкогольної продукції в торгових мережах. Алкоголь стали купувати в необмеженій кількості, але підпільну індустрію все одно не подолали. Теж саме відбулося із замісною терапією. Коли, начебто з добрих намірів, впровадили використання метадонової терапії наркозалежних – по суті забезпечили ринок метадону в Україні. Спочатку, видача метадону фінансувалася за рахунок ООН, а тепер за рахунок українських платників податків. Тобо, частина моїх та ваших грошей спрямовується прямо до вени наркозалежної людини. Метадон – це синтетичний препарат, який сильніше героїна. Чи знизився процент поширення наркоманії в Україні завдяки цим ініціативам? Ні. На практиці спостерігаю, що навіть зріс.

Міністерство у справах ветеранів війни підтримує ініціативу законодавців та МОЗу щодо легалізації марихуани. Мотивація – допомога десяткам тисяч ветеранів війни з посттравматичним синдромом. Як ви вважаєте, чи дійсно ветеранам потрібна марихуана?

Я проходив курси підвищення кваліфікації на базі Клініки психиатрії, воєнного стресу та психотравматології Інституту військової медицини у Варшаві. Так от вони своїх ветеранів не лікують марихуаною. Діагноз «посттравматичний стресовий розлад» там ставлять не по факту наявності стресу. Це глибоке діагностичне дослідження психологічного здоров’я ветерана, яке триває три місяці. І тільки після цього, лікарі призначають комплексну реабілітаційну терапію. До речі, за добровільну участь в такому дослідженні ветерани отримують фінансову компенсацію.

В Україні працює відомий та авторитетний психолог Френк П’юселік. Він є одним з основоположників нейролінгвістичного програмування та фахівцем в області посттравматичного синдрому. До речі, він сам є ветераном в’єтнамської війни. Реабілітуючи американських ветеранів – він розробив систему роботи з посттравматичним синдромом, яка не тільки допомагає ветеранам повернутися до життя в мирних умовах, але й вчить оточуючих правильному ставленню до них. Френк зовсім не використовує у власній терапії марихуану. У 2019 році запрацювали вже три пілотні проекти по цій програмі при військоматах у Дніпрі.

Хочу додати. Чоловіків призовного віку не беруть на службу, якщо вони мають наркотичну залежність. Це всім відомо. При легалізації марихуани в Україні суттєво знизиться процент здорових та гідних до несення служби чоловіків. А це, вже питання національної безпеки країни, яка знаходиться у стані війни.

Яку загрозу може принести з собою прийняття закону про використання медичної марихуани в лікуванні та науці?

Тотальна пропаганда  та виставлення марихуани виключно в позитивному світлі дуже дивує. Спілкуючись з прихильниками медичного канабісу, я жодного разу не почув від них застережень щодо побічних наслідків вживання марихуани на здоров’я пацієнтів у довгостроковій перспективі.  Але тому є виправдання – відсутнє наукове обгрунтування доцільності використання канабісу в українських умовах. Вони також промовчують і про те, що ця ініціатива приведе до всплеску наркотизації серед дітей та молоді. Спираючись на 17 річний досвід роботи з наркозалежними, я можу прогнозувати, що зняття табу на марихуану лише початок. За цим послідує легалізація інших важких наркотиків.

Громадянському суспільству необхідно домогтися винесення цього питання на референдум. Тільки під час всенародного обговорення, ми можемо висловити думку багатьох українців. І тоді вона матиме вагу впливу. Я впевнений, Україна не сприймає «легалайз» марихуани. Дуже багато грошей вже кинуто фармацевтичними кампаніями для забезпечення просування цього законопроекту у Верховній Раді та запуск маркетингових стратегій його лобіювання в суспільстві.

Роман Аблязов, рух “Всі разом!”

ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ РЕЗИДЕНТІВ КАБІНЕТУ ЕКСПЕРТІВ З НАРОДНИМИ ДЕПУТАТАМИ
11.10.2019

9 та 10 жовтня відбулися зустрічі резидентів Кабінету експертів руху “Всі разом!” з депутатами Верховної Ради України. У зустрічах взяли участь Руслан Кухарчук – голова руху “Всі разом!”, Елеонора Дібрівна – юрист руху “Всі разом!” і Віталій Виноградов – член правління руху “Всі разом!”.

РЕЗИДЕНТИ КАБІНЕТУ ЕКСПЕРТІВ ЗУСТРІЛИСЯ З МІНІСТРОМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
09.10.2019

8 жовтня, відбулася зустріч резидентів “Кабінету експертів” з новим Міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою у приймальній Міністра. У зустрічі взяли участь Руслан Кухарчук – голова руху “Всі разом!”, Елеонора Дібрівна – юрист руху “Всі разом!” і Сергій Убогов – доктор фармацевтичних наук. Предметом обговорення стала презентація ресурсів і можливостей Кабінету експертів для аналізу, прогнозу та…

Підготовка молоді до сімейного життя – у пріоритеті діяльності нового уряду
09.10.2019

8 жовтня у Києві відбувся парламентський круглий стіл на тему: «Шляхи вдосконалення державної молодіжної політики». У заході, що був організований Комітетом Верховної Ради України з питань молоді і спорту, взяв участь член правління ГО «Всі разом!», член Громадської Ради при Міністерстві молоді та спорту України Віталій Виноградов. Громадянський рух «Всі разом – за сім’ю!» послідовно…

ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ РЕЗИДЕНТІВ КАБІНЕТУ ЕКСПЕРТІВ З НАРДЕПАМИ
07.10.2019

1 жовтня 2019 відбулася зустріч робочої групи Кабінету експертів руху «Всі разом!» з народним депутатом України Святославом Юрашем і помічницею народного депутата Нелі Яковлєвої.

РУСЛАН КУХАРЧУК ВЗЯВ УЧАСТЬ В РОБОТІ ХЕРСОНСЬКОГО СІМЕЙНОГО КОНГРЕСУ
04.10.2019

4 жовтня 2019 в Херсоні відбувся Сімейний конгрес. Подія зібрала громадських активістів, представників місцевої влади, духовенство, освітян, жрналістів, психологів та соціальних працівників. Делегати конгресиу підтримали рішення звернутися до Президента України та Кабінету Міністрів щодо впровадження сімейної політики, як ключової складової стратегії національної безпеки України.

У Сєверодонецьку пройшло сімейне свято “Всі разом – за сім’ю!”
04.09.2019

У Сєверодонецьку на центральній площі відбувся фестиваль “Всі разом – за сім’ю!”. Захід пройшов в рамках конкурсу про проведення вуличних заходів на сімейну тематику.

ДОРОЖНЯ КАРТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПЕРШОЧЕРГОВИХ ЗАВДАНЬ В СІМЕЙНІЙ ПОЛІТИЦІ, ОСВІТІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІЙ БЕЗПЕЦІ
07.10.2019

З огляду на нерозривний зв’язок з історико-культурним надбанням і національною християнською традицією, з метою збереження української самобутності та формуванням вільного, демократичного, висококультурного та морального суспільства в Україні, необхідним є забезпечення на законодавчому рівні охорони та захисту духовних, моральних і культурних цінностей українського народу, серед яких людина як найвища соціальна цінність, її честь та гідність, сім’я,…

ЛІКАРІ ОБУРЮЮТЬСЯ МАРИХУАНОВИМ ЛЕГАЛАЙЗОМ: ПРЯМА МОВА
03.06.2019

Останнім часом в країні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та наукових досліджень. Нагадаємо, що  в Україні діє кримінальна відповідальність за обіг наркотичних засобів, зокрема канабісу. Маємо приклад низки країн, які легалізували коноплі для своїх громадян.

ЛЕГАЛАЙЗ КАНАБІСУ: ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ЕКСПЕРТИ?
30.05.2019

Комітет Верховної ради України з прав людини і міжнаціональних відносин 15 травня одноголосно підтримав та подав на реєстрацію законопроект «Про легалізацію використання марихуани в медичних цілях». Щоб розібратися в суті цього питання, ми звернулися до фахівців. Ми вивчили їхню думку. Пропонуємо і вам визначатися. Павло Казар’ян, глава Центру ресоціалізації наркозалежних «Джерело» зазначив, що ініціатива по…

ПРО ДЕНЬ БАТЬКА І ВИШИВАНКУ або що не так з “офіційним” святкуванням Дня батька в Україні
16.05.2019

Не кажи “гоп”… Після 8 травня, відколи з’явилась інформація про підписання Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом акту про офіційне святкування Дня батька, багато хто заходився вітати один одного з офіційним впровадженням Дня батька в Україні, але — не я. Чому, запитаєте ви? Кому ж як не тобі та Олександру Марченко, першим слід було це зробити? Хіба не…

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ДВОХ КАНДИДАТІВ НА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
09.04.2019

Кандидатам на пост Президента України Порошенку Петру Олексійовичу Зеленському Володимиру Олександровичу   Цим листом Громадська організація «Громадянський рух «Всі разом!» інформує про наявність потужного сімейного руху в Україні. Адже абсолютною цінністю українського народу є сім’я. Українці прагнуть боронити сімейні цінності. В останні кілька років відбувається надзвичайне масштабування сімейного руху в нашій країні. Лише у 2018…

Реабілітація героїв або життя після війни
18.03.2019

Відбулася розмова з Михайликом Віталієм Васильовичем, директором Реабілітаційного центру Святого Павла з Одеси, резидентом формації Кабінету експертів.  Приводом став унікальний досвід одеських волонтерів, які продемонстрували приклад натхненного служіння своїй громаді та країні у найтяжчий для неї час. Сьогодні – це ціла структура, яка допомагає реабілітовувати ветеранів АТО/ООС та їхні сім’ї, підтримує внутрішньо переміщених громадян та…

Oops, something went wrong.