громадянський рух

ЛЕГАЛАЙЗ КАНАБІСУ: ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ЕКСПЕРТИ?

Комітет Верховної ради України з прав людини і міжнаціональних відносин 15 травня одноголосно підтримав та подав на реєстрацію законопроект «Про легалізацію використання марихуани в медичних цілях». Щоб розібратися в суті цього питання, ми звернулися до фахівців. Ми вивчили їхню думку. Пропонуємо і вам визначатися.

Павло Казар’ян, глава Центру ресоціалізації наркозалежних «Джерело» зазначив, що ініціатива по легалізації канабісу – це суто бізнес проект. Автори ініціативи виставляють живим заслоном численних хворих, які дійсно потребують допомоги. При цьому ховаючи справжні наміри – заробити шалені статки на болю і здоров’ї українців. Чому про хворих з рідкісними захворюваннями згадали саме в контексті лікування марихуаною? Пропагують наче панацею для них виключно канабіс. Але ж це  – маніпуляція. Неприкрита і брудна.

Пане Павле, розкажіть про Ваше ставлення до ініціативи законотворців, щодо зняття заборони і використання канабісу в медичних цілях та наукових дослідженнях. До речі, Міністерство охорони здоров’я разом із Міністерством у справах ветеранів та низкою паціентських організації адвокатують ці зміни.

Не етично та не професійно говорити про впровадження марихуани в медичних цілях в суспільстві, яке знаходиться в стані війни. Де процент наркозалежних громадян дуже високий. На мій запит до Міністерства охорони здоров’я щодо статистики померлих від наркоманії людей в Україні – я отримав письмову відповідь. В ній містилася інформація про те, що така статистика взагалі не ведеться.

То, як ми можемо говорити про доцільність легалізації конопель в медичних цілях, коли нашими вченими не було проведено попередньо глибокого вивчення дійсної потреби в лікуванні українських громадян саме канабісом. Я знаю про захворювання, які лікуються препаратами на основі конопель.      Є дослідження, які підтверджують покращення стану пацієнтів після впровадження в лікування цих препаратів. Але при цьому завжди приводяться в приклад інші країни: Канада, Польща та інші. Легалізувати можна все: і канабіс, і героїн. А от наслідки цього треба вивчати та прогнозувати.

Європейські суспільства, де панує верховенство закона, працюють контролюючі органи, система охорони здоров’я скерована на продовження життя своїх громадян, існує економічна та військова безпека – там ми спостерігаємо, що як один з елементів лікування використувують канабіс. І його отримують пацієнти за призначенням і під строгим наглядом. Хочу звернути увагу, що, по-перше,  Україна ментально не готова до зняття табу на марихуану, а по-друге – корупція та соціальна незабезпеченість є складовими поглиблення наркотизації суспільства.

Після прийняття цього законопроекту, можна очікувати, що 80% лікарських рецептів будуть містити препарати на основі канабісу. Бо спектр їхнього застосування достатньо широкий. Від головного болю та пригнічених станів також має допомогати саме марихуана.

Я прогнозую, що зняття заборони на вживання марихуани зніме психологічне табу на використання наркотику і сприятиме хвилі його використання. Через декілька років – ми спостерігатимемо те, що куріння марихуани стане невід’ємною частиною суспільної культури. Як приклад – вживання алкоголю. Коли точилися дискусії щодо подолання незаконного виготовлення алкоголю та його збуту – прийшли до висновків, що проблему вирішить широкий доступ до алкогольної продукції в торгових мережах. Алкоголь стали купувати в необмеженій кількості, але підпільну індустрію все одно не подолали. Теж саме відбулося із замісною терапією. Коли, начебто з добрих намірів, впровадили використання метадонової терапії наркозалежних – по суті забезпечили ринок метадону в Україні. Спочатку, видача метадону фінансувалася за рахунок ООН, а тепер за рахунок українських платників податків. Тобо, частина моїх та ваших грошей спрямовується прямо до вени наркозалежної людини. Метадон – це синтетичний препарат, який сильніше героїна. Чи знизився процент поширення наркоманії в Україні завдяки цим ініціативам? Ні. На практиці спостерігаю, що навіть зріс.

Міністерство у справах ветеранів війни підтримує ініціативу законодавців та МОЗу щодо легалізації марихуани. Мотивація – допомога десяткам тисяч ветеранів війни з посттравматичним синдромом. Як ви вважаєте, чи дійсно ветеранам потрібна марихуана?

Я проходив курси підвищення кваліфікації на базі Клініки психиатрії, воєнного стресу та психотравматології Інституту військової медицини у Варшаві. Так от вони своїх ветеранів не лікують марихуаною. Діагноз «посттравматичний стресовий розлад» там ставлять не по факту наявності стресу. Це глибоке діагностичне дослідження психологічного здоров’я ветерана, яке триває три місяці. І тільки після цього, лікарі призначають комплексну реабілітаційну терапію. До речі, за добровільну участь в такому дослідженні ветерани отримують фінансову компенсацію.

В Україні працює відомий та авторитетний психолог Френк П’юселік. Він є одним з основоположників нейролінгвістичного програмування та фахівцем в області посттравматичного синдрому. До речі, він сам є ветераном в’єтнамської війни. Реабілітуючи американських ветеранів – він розробив систему роботи з посттравматичним синдромом, яка не тільки допомагає ветеранам повернутися до життя в мирних умовах, але й вчить оточуючих правильному ставленню до них. Френк зовсім не використовує у власній терапії марихуану. У 2019 році запрацювали вже три пілотні проекти по цій програмі при військоматах у Дніпрі.

Хочу додати. Чоловіків призовного віку не беруть на службу, якщо вони мають наркотичну залежність. Це всім відомо. При легалізації марихуани в Україні суттєво знизиться процент здорових та гідних до несення служби чоловіків. А це, вже питання національної безпеки країни, яка знаходиться у стані війни.

Яку загрозу може принести з собою прийняття закону про використання медичної марихуани в лікуванні та науці?

Тотальна пропаганда  та виставлення марихуани виключно в позитивному світлі дуже дивує. Спілкуючись з прихильниками медичного канабісу, я жодного разу не почув від них застережень щодо побічних наслідків вживання марихуани на здоров’я пацієнтів у довгостроковій перспективі.  Але тому є виправдання – відсутнє наукове обгрунтування доцільності використання канабісу в українських умовах. Вони також промовчують і про те, що ця ініціатива приведе до всплеску наркотизації серед дітей та молоді. Спираючись на 17 річний досвід роботи з наркозалежними, я можу прогнозувати, що зняття табу на марихуану лише початок. За цим послідує легалізація інших важких наркотиків.

Громадянському суспільству необхідно домогтися винесення цього питання на референдум. Тільки під час всенародного обговорення, ми можемо висловити думку багатьох українців. І тоді вона матиме вагу впливу. Я впевнений, Україна не сприймає «легалайз» марихуани. Дуже багато грошей вже кинуто фармацевтичними кампаніями для забезпечення просування цього законопроекту у Верховній Раді та запуск маркетингових стратегій його лобіювання в суспільстві.

Роман Аблязов, рух “Всі разом!”

Про статеве виховання — для сотень старшокласників Хуста
23.01.2020

20-21 січня у Хусті, що на Закарпатті, пройшов семінар на тему «Статеве виховання учнів і проблематика ЛГБТ». Організувало подію Управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради за підтримки міського голови Володимира Кащука.

Понад 300 народних депутатів об’єдналися задля захисту інституту сім’ї
18.01.2020

17 січня 2020 року у Верховній Раді України ІХ скликання було створено міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина». Членами першого у 2020 році міжфракційного депутатського обєднання стали понад 300 народних депутатів України. Співголовами було обрано Святослава Юраша («Слуга народу»), Олега Волошина (ОПЗЖ), Сергія Таруту («Батьківщина»), Михайла Бондара («Європейська солідарність»), Ірину Констанкевич («За майбутнє»), Олександра Ковальова…

Рух «Всі разом!» змінює свій візуальний стиль
28.12.2019

Громадська організація «Громадянський рух «Всі разом!» у нове десятиліття входить у новому візуальному стилі. Оновлене зображення логотипу, шрифтове написання і основні кольори.

У КМДА ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ «СІМ’Я ТА ДІТИ: КИЇВСЬКА СТРАТЕГІЯ 2020»
20.12.2019

Круглий стіл «Сім’я та діти: київська стратегія 2020» відбувся 19 грудня у Київській міській державній адміністрації. Захід був присвячений захисту інтересів інституції сім’ї, дитинства, батьківства, материнства на території міста Київ. До участі у заході запрошено органи влади та органи місцевого самоврядування, науковці, журналісти, освітяни, представники громадськості, в тому числі дитячих і молодіжних організацій.

ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ КОМІТЕТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ
13.12.2019

13 грудня відбулося перше засідання Громадської ради при Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.  До складу Громадської ради, що наліковує сто двадцять осіб, увійшли представники національного сімейного руху «Всі разом!» та Громадської спілки «Всеукраїнський Собор».

У Києві відбувся Глобальний Лідерський Саміт
09.12.2019

У Києві відбувся дводенний Глобальний Лідерський Саміт. Близько 400 учасників зі всієї України та з-за кордону відвідали найбільшу в світі християнську подію в сфері лідерства. 12 промов від найавторитетніших спікерів світового рівня, яскрава шоу-програма та надихаючі життєві історії лідерів, вплив яких приніс надію та зміни цілим містам. Подія, яка спорядила лідерів і управлінців інструментами творення…

РЕЗОЛЮЦІЯ КРУГЛОГО СТОЛУ «СІМ’Я ТА ДІТИ: КИЇВСЬКА СТРАТЕГІЯ 2020»
20.12.2019

РЕЗОЛЮЦІЯ КРУГЛОГО СТОЛУ «СІМ’Я ТА ДІТИ: КИЇВСЬКА СТРАТЕГІЯ 2020» (м. Київ, 19 грудня 2019 р.)   Ми, учасники круглого столу, дійшли згоди, що Київська стратегія розвитку та підтримки інституту сім’ї повинна відповідати конституційному принципу відповідальності перед Богом, нинішнім та прийдешніми поколіннями, а також будуватися на засадах суспільної моралі та традиційних для України християнських цінностях.

Що не так у Стратегії розвитку молодіжної політики до 2030 року?
29.11.2019

Міністерство культури, молоді та спорту презентувало для обговорення проект Стратегії розвитку молодіжної політики України до 2030 року (далі – Стратегія). Громадська організація «Громадянський рух «Всі разом!» зробила експертний аналіз документу. Також Рух надіслав Міністерству свої зауваження та пропозиції щодо державної стратегії у сфері розвитку молодіжної політики. Разом із тим, маємо констатувати, що проект Стратегії містить…

Чому проект Закону № 0931 щодо протидії дискримінації загрожує основоположним правам людини
13.11.2019

Експертний коментар Громадської організації «Громадянський рух «Всі разом!»

ДОРОЖНЯ КАРТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПЕРШОЧЕРГОВИХ ЗАВДАНЬ В СІМЕЙНІЙ ПОЛІТИЦІ, ОСВІТІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІЙ БЕЗПЕЦІ
07.10.2019

З огляду на нерозривний зв’язок з історико-культурним надбанням і національною християнською традицією, з метою збереження української самобутності та формуванням вільного, демократичного, висококультурного та морального суспільства в Україні, необхідним є забезпечення на законодавчому рівні охорони та захисту духовних, моральних і культурних цінностей українського народу, серед яких людина як найвища соціальна цінність, її честь та гідність, сім’я,…

ЛІКАРІ ОБУРЮЮТЬСЯ МАРИХУАНОВИМ ЛЕГАЛАЙЗОМ: ПРЯМА МОВА
03.06.2019

Останнім часом в країні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та наукових досліджень. Нагадаємо, що  в Україні діє кримінальна відповідальність за обіг наркотичних засобів, зокрема канабісу. Маємо приклад низки країн, які легалізували коноплі для своїх громадян.

ЛЕГАЛАЙЗ КАНАБІСУ: ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ЕКСПЕРТИ?
30.05.2019

Комітет Верховної ради України з прав людини і міжнаціональних відносин 15 травня одноголосно підтримав та подав на реєстрацію законопроект «Про легалізацію використання марихуани в медичних цілях». Щоб розібратися в суті цього питання, ми звернулися до фахівців. Ми вивчили їхню думку. Пропонуємо і вам визначатися. Павло Казар’ян, глава Центру ресоціалізації наркозалежних «Джерело» зазначив, що ініціатива по…

Ігор Плохой говорить про масштабування сімейного руху в Україні