Українці молилися і пікетували під час Національного молитовного сніданку у Вашингтоні: найбільша делегація в історії

Актуально
07.02.2025
Українці молилися і пікетували під час Національного молитовного сніданку у Вашингтоні: найбільша делегація в історії

Національний молитовний сніданок у Вашингтоні пройшов 6 лютого. На щорічну подію зібралося понад 2500 учасників із 120 країн світу та 46 американських штатів. Захід у молитві об’єднав політичних лідерів, релігійних діячів, бізнесменів та громадських активістів. Традиційно відбувся у стінах Конгресу та у готелі Hillton. Серед присутніх було понад 100 представників з України.

Ukrainian Week
У рамках молитовного сніданку також відбувся Ukrainian Week (Український тиждень). Захід почав проводитися у 2022 році з метою адвокації та просування інтересів України серед американської спільноти, лідерів політичних, ділових, церковних та аналітичних кіл. А також для налагодження та зміцнення міжрегіонального партнерства між містами та регіонами України та США, яке ґрунтується на вічних християнських засадах.

З понеділка по суботу в столиці США, в рамках Ukrainian Week, відбулося понад 10 заходів. Серед інших було проведено такі події: прес-конференція з представниками Конгресу США; форум капеланства, який об’єднає військових капеланів, лікарів та соціальних працівників, а також представників церков і релігійних організацій України та США; українсько-американський форум партнерства. А також, робочі зустрічі представників української діаспори з різних держав з українською делегацією та інші.

«Український тиждень у Вашингтоні — це унікальна можливість для всіх українців зібратися раз на рік. Це активна молодь, християни, наші бізнесмени та всі ті, хто допомагає Україні молитвою, донатами, гуманітарною допомогою», — зазначив Павло Унгурян, засновник Ukraine Week, про що передає «Слово про слово».

Акція протесту проти участі в сніданку російської делегації
Перед початком Молитовного сніданку українські активісти протестували проти участі у заході російських пасторів, які підтримують режим Путіна та його війну проти України. Попри сильний дощ на протесті о 7:00 ранку біля столичного готелю Hillton зібралося близько двох десятків українських протестувальників. Вони вимагали не впускати до США та накласти санкції на російських релігійних лідерів, які підтримують війну проти України.

«Мета нашої акції проста — нагадати, що до молитви за християнську єдність можуть долучитися лише ті, хто справді сповідує такі цінності. Якщо хтось благословляє війну, надихає вбивць і виправдовує пролиття крові, то така людина не може прикриватися словами про духовність. Ми тут, щоб сказати: вбивство — це гріх перед Богом, і цей гріх потребує покаяння. Якщо вони не каються, а використовують свою присутність на таких заходах для відбілювання своїх злочинів, ми нагадаємо: Біблія жива, гріх залишається гріхом, а обурення Боже — незмінним», – зазначив учасник руху «Всі разом!» і лідер організації «Християнський Фронт» Ігор Плохой, який був учасником акції.

Українська делегація
Цього року Україна відправила до Вашингтона найбільшу делегацію за всю історію участі в Національному молитовному сніданку. До складу української делегації увійшли понад 100 пасторів, політиків, бізнесменів, громадських діячів, військових, капеланів і священнослужителів. Варто зазначити, що серед присутніх українців був абсолютний чемпіон світу з боксу Олександр Усик. Українські представники акцентували увагу на тому, що Росія порушує релігійну свободу, особливо переслідуючи християн, які не належать до Російської православної церкви.

«Радий посилити перед Сенатом США голос мільйонів мирних жителів України, включаючи церковних і релігійних лідерів, які щодня страждають від терору Росії. Ця війна має не тільки закінчитися, але й має відбутися справедливість. Необхідно не лише обміняти та звільнити всіх військовополонених, а й Росія має повернути всіх викрадених українських дітей та звільнити сотні мирних жителів із російських в’язниць на окупованих територіях України, включаючи в’язнів совісті», – зазначив виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

Зокрема, на заході було 37 народних депутатів України, про що заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Також до делегації приєднались Ярослав Базилевич зі Львову та Максим Кулик з Кривого Рогу. Українці, кожен з яких втратив дружину та трьох дітей внаслідок російських атак на їхні будинки. Ярослав та Максим приїхали, аби особисто донести світу, яку руйнівну війну веде Росія проти України.

Промова Трампа
Головна подія традиційно відбувається рано вранці у перший четвер лютого і на ній обов’язково має слово президент США. Дональд Трамп, зокрема, оголосив про створення при Міністерстві юстиції під керівництвом генерального прокурора США Пем Бонді робочої групи «з викорінення антихристиянських упереджень» у федеральному уряді.

President Donald Trump speaks at the National Prayer Breakfast, at the Capitol in Washington, Thursday, Feb. 6, 2025. (AP Photo/Evan Vucci)

«Протягом історії ті, хто прагнув контролю та панування над іншими, завжди намагалися відірвати людей від зв’язку з їхнім Творцем. Водночас кожна нація з великими мріями та великими амбіціями визнавала, що немає більш дорогоцінного засобу, ніж віра в серцях наших людей. Поки я перебуваю в Білому домі, ми захищатимемо християн у наших школах, у нашій армії, в нашому уряді, на наших робочих місцях, у лікарнях і на наших площах, і ми знову об’єднаємо нашу країну, як єдину націю під Богом, зі свободою та справедливістю для всіх», — сказав Трамп.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram