У Черкасах завершилися навчальні «Всі разом! Сесії»
Закінчилися освітні “Всі разом! Сесії” у Черкасах. Близько 40 учасників попереднього етапу “Всі разом! Форуму” пройшли курс поглибленого навчання.
З 1 до 22 жовтня 2016 року в Черкасах тривала Національна кампанія розвитку лідерів і управлінців для суспільних і державних перетворень на основі християнських цінностей. Розпочалася кампанія з проведення “Всі разом! Форуму” та продовжилася “Всі разом! Сесіями”.
Провідні національні експерти викладали шляхи суспільних перетворень в Україні через християнські цінності. Йшлося про сім ключових сфер: сім’я і шлюб, культура і мистецтво, економіка та підприємництво, громадянська активність, політика і влада, освіта та інновації, медіа та комунікація. На поглибленому навчанні максимально практично розглядалися стратегії, інструменти та ефективні програми.
Мамтєєва Олена, адміністратор громадської організації “Нові Обрії” (с. Лісове, Черкаська обл). поділилася враженнями від «Всі разом! Сесії»: «Особисто я і наша організація «Нові обрії» та «Інститут муніципального Капеланства» дуже вдячні руху «Всі разом!» за організований такий потрібний в цей час проект. Це прекрасне втілення ідеї об’єднання різних сфер служіння. Ми отримали багато корисної інформації з різних суспільних галузей, які безпосередньо задіяні в нашій роботі. Познайомилися з багатьма фахівцями, з якими хочемо тепер взаємодіяти у справах. Зробили аналіз своєї попередньої роботи».
Першу тему сесій про освіту та інновації викладали Олена Сичова, методист Міжнародного Альянсу розвитку християнської освіти. Вона наголосила: «Освіта, що базується на християнських цінностях, має визначати перспективу майбутнього суспільства».
Максимально практично і з елементами тренінгу була побудована тема «Політика і влада». Михайло Мартинов (чинний голова окупованого міста Вуглегірськ Донецької області) організував імпровізований діалог «представників влади і громади». Для учасників дуже цікавим стало обговорення виборчої програми кандидатів-християн в депутати і запитів від суспільства.
Анатолій Сидина, учасник навчання і підприємець з Черкас, зазначив: «На сесіях піднімалися соціально-яскраві теми. Взагалі, такі сесії дають поштовх для усвідомлених і рішучих дій. Я зрозумів, що кваліфікація зумовлює суспільні перетворення. У мене є бажання діяти, але не вистачає кваліфікованих знань та навичок. Такі сесії допомагають отримати знання і оволодіти інструментами суспільних перетворень на основі християнських цінностей. Окремо хотів би відмітити високий рівень спікерів. Вважаю, що необхідно осягнути більше християн для цього руху».
Серед іншого учасники Сесій говорили про те, як заснувати громадську організацію, поставити цілі і окреслити конкретні завдання; як правильно вести документацію і сайт організації, де шукати ресурси для реалізації проектів. Цьому навчав Сергій Гула, голова Національного руху “Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарі!”
Денис Кондюк, декан факультету богослов’я і християнського служіння УЄТС, говорив про те, як віруючим людям динамічно інтегруватися у культурний процес, наповнюючи його новим змістом.
В контексті теми сім’ї та шлюбу Адріан Буковинський, доктор філософських наук, голова благодійного фонду “Сім’я”, порушив актуальні питання зародження сім’ї як унікального мікровсесвіту. Особливо цікавим стало обговорення семи напрямів виховання дітей в сім’ї. Спікер підкреслив, що тільки новостворена суспільна система на основі християнських цінностей може замінити існуючу стару систему. Обслуговування старої системи або її трансформація – сучасний виклик, що стоїть перед християнами сьогодні. Кваліфікація, на думку спікера, визначає якісні перетворення.
Юлія Островська, заступник директора з навчальної роботи християнської загальноосвітньої школи “Софія” у Черкасах, так описала свої враження: “Я задоволена, що потрапила на цю тему. Адріан Буковинський дуже цікавий спікер. Багато важливих думок про сім’ю взяла особисто для себе. Озвучені фахові пропозиції я буду використовувати у власній педагогічній роботі та на зустрічах із батьками наших учнів. В суспільстві є великий запит на участь батьків у житті і вихованні дітей. Необхідно піднімати свідомість людей через такі навчальні сесії”.
Анна Шевченко, головний редактор журналу «Нове Покоління», та Сергій Шевченко, адміністратор сайту NGnews.org, у темі «Медіа та комунікація» говорили про репутацію церкви та методи її складові корекції. На конкретних прикладах було розглянуто стратегію побудови ефективної роботи з аудиторією та способи подачі повідомлень. Спілкуючись в діалозі с викладачами, учасники отримали можливість подивитися на внутрішню та зовнішню комунікацію глибше.
Куратор проекту Роман Аблязов зазначив: «По закінченню навчання до нас як до організаторів надійшли листи з конкретними пропозиціями щодо християнських перетворень у суспільному житті Черкас і області. А це означає, що відбувається процес усвідомлення власної відповідальності перед Богом і суспільством, в якому ми живемо. І це усвідомлення вимагає від кожного християнина рішучих дій. Є очевидний суспільний запит на стратегію подальшого розвитку і трансформацій».
Організатором Форуму і Сесій у Черкасах виступив громадянський рух «Всі разом!» за участі і підтримки помісних церков і організацій.
Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram