Опублікована Петиція про заборону сурогатного материнства

Актуально
28.05.2020
Опублікована Петиція про заборону сурогатного материнства

На сайті Президента України опубліковано Петицію про заборону сурогатного материнства в Україні. Підписанти вимагають у керівництва держави  визнати торгілю дітьми неприпустимою та внести зміни до відповідного законодавства України.

Підписати ПЕТИЦІЮ

На офіційному сайті Президента України 18 травня була оприлюднена Петиція про заборону сурогатного материнства в Україні. Ініціатором оприлюдення Петиції виступає адвокат Сергій Гула. Головною вимогою є прохання до Президента України визнати торгілю дітьми сучасною формою рабства та внести зміни в сучасне законодавство України щодо заборони сурогатного материнства.

В документі згадується про відеозапис, в якому показуються, що новонароджені діти лежать в сучасних інкубаторах і розглядаються як товар без покупця. Безумовно, організатори такого бізнесу продемонстрували свою зневагу до людської особистості, її гідності. В тексті петиції зазначається: “На жаль, наша держава є світовим центром сурогатного материнства, тоді як увесь цивілізований світ засуджує це явище, як морально недопустиме, як сучасну форму рабства“.

Слід зауважити, що 5 квітня 2011 р. Європейський Парламент засудив практику сурогатного материнства, не розрізняючи його «альтруїстичного» та «комерційного» аспектів. Європарламент ухавлив резолюцію, в якій просить “держави-члени визнати серйозну проблему сурогатства, яка являє собою експлуатацію жіночого організму та її репродуктивних органів”.

Більше того, практика сурогатного материнства порушує  низку міжнародних актів, зокрема: Хартію основоположних прав Європейського Союзу ст. 1 і 3, (2000 р.), Конвенцію про права дитини ст. 7 і 3 (1989 р.), Протокол щодо торгівлі дітьми ст. 2 (2000), Конвенцію щодо ліквідації всіх форм дискримінації жінок ст. 6 (1979), Про усиновлення дітей ст. 4с (3) (1967 та 1993), Про торгівлю людьми ст. 4; (2005), Права людини та біомедицина ст. 21 (1997).

Автор Петиції Сергій Гула коментує: “Варто розуміти, що діти – не товар. Їх не можна продавати чи купляти. Тому Президенту України слід невідкладно подати до Верховної Ради України законопроект про внесення змін в чинне законодавство України щодо заборони сурогатного материнства в Україні. А громадянам – підписуати Петицію. Продовжуємо боротися за правду!“.

Запрошуємо всіх підписати ПЕТИЦІЮ!

Рекомендуємо наступні матеріали з цієї теми: “46 немовлят, наче товар застрягли на “живому складі” в Києві

Ознайомтеся також із аналітичним матеріалом Руху “Всі разом!”: “Матка напрокат. Про сурогатних дітей сурогатних батьків”.

 

 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram