Офіс Президента: Україна знає, як побудувати кращу систему міжнародної безпеки

Актуально
10.05.2022
Офіс Президента: Україна знає, як побудувати кращу систему міжнародної безпеки

Сьогодні Україна є щитом, який захищає Європу від вторгнення Російської Федерації. І саме Україна має запропонувати нову колективну угоду щодо гарантій безпеки як основу формату колективного реагування на глобальні безпекові виклики. Але їй потрібні надійні, вичерпні та обов’язкові гарантії безпеки, адже без них будь-яка угода з Росією буде лише тимчасовим перемир’ям.

Про це написав голова Офісу Президента України Андрій Єрмак у колонці для американського журналу Time.

За словами голови ОП, сучасна міжнародна система безпеки потребує реального реформування. Її залишки показали свою нездатність зберегти сталий світовий порядок. Доказом цього є розв’язана Росією війна в Україні.

“Війна Росії проти України є відхиленням від усіх принципів Вестфальського договору. Нам відмовляють у праві на суверенітет… У вигляді компромісу нам пропонують капітулювати… Наше мирне населення масово піддають тортурам та вбивають просто за те, що вони громадяни України”, – зазначив Єрмак.

Він також наголосив, що сьогодні в авангарді сил, які хочуть знищити систему міжнародних відносин, стоїть Кремль. І у Кремля є своя публіка, що готова прямими і непрямими діями підтримувати агресора. У своїй статті Єрмак нагадав, що деякі країни Європейського Союзу й досі готові вести бізнес з Росією, в тому числі назвав представників влади Угорщини, Франції та Німеччини.

Деякі європейські еліти послідовно підривають європейські цінності в обмін на російські гроші та енергію. Ми пам’ятаємо, як Ангела Меркель і Ніколя Саркозі нехтували інтересами всієї Європи, щоб зміцнити позиції Німеччини та Франції. Ми добре пам’ятаємо Бухарестський саміт НАТО. Відмова допустити Україну та Грузію до Альянсу була фактичною згодою на агресію РФ проти обох країн“, – зауважив керівник Офісу українського президента.

Єрмак наголосив, що міжнародні організації продемонстрували повну неспроможність зупинити агресивні дії Росії. З його слів, ООН вже не в змозі ефективно працювати, а Рада безпеки потребує реформування. Також НАТО й досі дозволяє Росії втручатися в питання розширення Альянсу. Попри це, він упевнений, що в НАТО ще є шанс проявити відповідальність і незалежність.

НАТО і досі має можливість продемонструвати відповідальність та незалежність. Замість того, щоб говорити про “відкриті двері для всіх”, є правильний час, щоб відкрити їх для України“, – заявив глава ОП.

За словами Андрія Єрмака, сьогодні Україна є щитом для Європи та захистом від російської агресії, а також одним із провідних гарантів світової продовольчої безпеки. Більш того, як зауважив Єрмак, Україна – це країна нової формації, а українці є моделлю сміливості для усього демократичного світу. Тому саме Україна має право формувати нову колективну угоду щодо забезпечення міжнародної безпеки. За це вона заплатила вже і продовжує платити занадто дорогу ціну.

Ми пропонуємо новий колективний договір про гарантії безпеки для України – як основу для колективної відповіді на глобальні виклики безпеки. Очевидно, що нейтралітет не може бути ключовим питанням у цій угоді. Ця угода має забезпечити статус України як демократичної, суверенної та цілісної держави, не ставлячи в дужки питання Донбасу та Криму. Умови забезпечення такого статусу є предметом обговорення, але зрозуміло, що серед гарантів є місце і для Заходу, і для Сходу“, – наголосив голова Офісу Президента.

За словами Єрмака, в майбутньому українська безпекова платформа має стати основою багатостороннього формату U-24, United for Peace – “Об’єднання заради миру”. Ця платформа буде своєрідною службою порятунку, яка зможе протягом 24 годин надати допомогу — гуманітарну, фінансову, матеріальну та військово-технічну. Це служба, яка протягом 24 годин покарає агресора шляхом накладення санкцій.

Андрій Єрмак підсумував, що українці здатні і створювати, і воювати, а також безперечно – відбудують свою прекрасну країну. І це післявоєнне відновлення надасть потужний поштовх для економіки. У цьому контексті він зазначив: “Вже сьогодні інвестувати в систему оборони України є правильна річ. А завтра буде вигідно інвестувати кошти і в її розвиток“.

Рух “Всі разом!”

 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram