Нагороджені переможці конкурсу есе для сімей переселенців

Актуально
31.12.2015

Громадянський рух «Всі разом!» провів різдвяний конкурс есе для сімей-переселенців з Донбасу і Криму. Тема творчого конкурсу — «Які цінності допомогли нашій сім’ї пережити кризовий період?». З 1 до 18 грудня 2015 року 39 сімей написали свої життєві історії. Писали родини, які зараз живуть у різних куточках України: у Закарпатті, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Донецькій, Полтавській областях, в Одесі, Хмельницькому, Києві та області.

 У результаті визначили сім сімей-переможців, які отримали грошовий подарунок у сумі 1500 гривень. Усім іншим учасникам конкурсу відправили солодкі подарунки та книги для дітей. Перелік переможців можна переглянути тут.

podarynku
Для когось це перше, для когось — уже друге Різдво не у своєму рідному місті. І все — через окупацію окремих районів Донбасу і анексію Криму. «Спочатку думали, що це тимчасово, а потім зрозуміли, що повертатися поки що нікуди», — говорять у своїх історіях учасники конкурсу. Кажуть: якщо б не добрі люди, то навряд чи вдалося б взагалі пережити все це. Що там говорити, у багатьох і досі, після дворічного проживання в іншому місті, немає на чому дітей покласти спати.
13-річна Маринка Емерзіян, переселенка із Донецька, розповідаючи про усі переживання, каже так: «Пам’ятайте, що люди, гідно долаючи складні проблеми, стають сильнішими, глибше відчувають підтримку інших». Говорить, що дуже допомагали добрі люди, котрі не дали впасти у відчай, підтримували і підбадьорювали. Багато тисяч українців відкрили свої серця для переселенців і тим самим підтвердили, що сила громадян України у єдності та взаємній любові.

Ukraine-eduna
У своїх історіях сім’ї описували і складні життєві обставини, у яких раптово опинилися. Але, на думку багатьох, це зробило їх ще сильнішими, ближчими, вони навчилися більше цінувати одне одного. Один у полі — не воїн, а коли є родина, то можна усе пройти. «Сім’я є нашим надійним тилом. Дуже важливою є любов і підтримка наших близьких, як у радісний час, так і у тяжкі періоди нашого життя», — говорить у своїй історії одна з сімей-переможців Євгенія Смолієнко. Фактично у всіх історіях сімейні цінності — це основне, що допомогло пережити кризу: підтримка та міцне плече чоловіка, повага, покора та довіра дружини, любов та розуміння дітей.
Конкурс також надихнув молоде покоління впливати на розвиток своєї держави. Ось що написала 13-річна учасниця Поліна про свої мрії: «Я мрію про Дім, у якому можна жити вільно та щасливо, де можна не боятись виявляти любов до своєї країни та вдягати вишиванку на свято. Цей Дім — моя Україна, де буде мир і майбутнє. Цей Дім потрібно будувати наново, і я хочу долучитись до його побудови та облаштування».

ukrainets-tse-vse
Організатори акції мали за мету виявити солідарність та надати духовну і матеріальну допомогу сім’ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах через окупацію окремих районів Донбасу і анексію Криму. «Ми хочемо разом святкувати Різдво Христове, адже народжений Син Божий дає сім’ям надію на новий початок і краще майбутнє», — говорить Руслан Кухарчук, голова руху «Всі разом!».

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram