Форум консервативної політики у Києві: українські і американські експерти об’єднують зусилля
Всеукраїнський форум консервативної політики «Безпека. Цінності. Добробут» відбувся у Києві 6 грудня. До події долучилася делегація республіканських аналітичних центрів та консервативних організацій США. Однією з головних цілей форуму було саме знайомство та налагодження взаємодії з американськими консерваторами.
Зібралися громадські діячі, журналісти, волонтери, військові, капелани, політики, духовні лідери, представники релігійних громад, бізнесмени, лідери місцевого самоврядування та інші. Комітет організації «Всі разом!» та резиденти «Кабінету експертів» долучилися до події як учасники, так і промовці.
Делегація із США складалася з понад 20 представників. Серед них Джені Страк з аналітичного центру The Heritage Foundation; Гарі Маркс, керівник організації Defenders of faith in Ukraine; Кен Блеквел, старший науковий співробітник із розширення прав і можливостей сім’ї Family Research Council та інші. Пані Страк у своїй промові зазначила, що побачила Україну значно більш консервативною і традиційною, ніж це представляють американські медіа та громадяни.
Предметом обговорення на заході було віра та цінності як фундамент національної безпеки та добробуту; громадянська відповідальність та участь громад у заподіюванні бажаного сценарію, як запорука стійкості України. Мета події – формування плану дій для українських консерваторів, реалізація якого могла б допомогти посилити стійкість України.
Темою першої панельної дискусії була «Республіка Україна: цінності українців, роль та місія сімʼї, громади та церкви». В обговоренні взяли участь Павло Унгурян, координатор Руху молитовних сніданків України, активно розвиває українсько-американське партнерство; Віталій Дончак, протоієрей у Православній Церкві України; Адріан Буковинський, голова фонду «Сім’я»; Сергій Чаплигін, український консерватор, філософ, резидент «Кабінету експертів» та Віолетта Лабазюк, голова Хмельницької обласної ради.
Павло Унгурян розпочав дискусію закликом всіх присутніх співпрацювали між собою. «Наше завдання – обʼєднавча стратегія для всіх секторів громадянського суспільства», – підкреслив колишній народний депутат України. Також він запропонував формати спільної взаємодії: утворення міжфракційних депутатських обʼєднань та груп, формування руху християн, створення військового християнського руху тощо. Для цього були презентовані різні інструменти: духовні ранки та групи вивчення Святого Письма, щорічні молитовні сніданки, взаємодія з місцевими депутатами Верховної Ради тощо.
Адріан Буковинський говорив про те, що сімʼя повинна бути однією з основних цінностей українського суспільства. Він зачитав сумну статистику погіршення якості сімʼї та батьківства в Україні. Та запропонував практичні кроки для покращення цінності сімʼї в Україні. «Перед нами зараз стоїть два виклики: війна і демографія», – зазначив Буковинський.
Сергій Чаплигін розповів про те, що питання сімʼї є одним з ключових в Україні. «Зараз триває війна проти України на фронті і одночасно проти інституту сімʼї. Значення сімʼї підмінюється. Тому ми маємо чітко визначити роль сімʼї і відстоювати цю позицію», – відзначив філософ.
Другу дискусію модерував голова організації «Всі разом!» Руслан Кухарчук. Гості обговорювали тему «Східна цитадель християнства: як підвищити спроможність України давати відсіч». У обговоренні взяли участь: Дмитро Кухарчук засновник і перший командир 2 штурмового батальйону 3 штурмової бригади; Георгій Учайкін, голова Української асоціації власників зброї; Бабій Ольга, радниця голови РНБО, Сергій Галушко з Українського інституту майбутнього; Георгій Друзенко, голова правління Центру конституційного моделювання.
Дмитро Кухарчук розповів про ситуацію на фронті та третю штурмову бригаду. Він назвав основні кроки для покращення спроможності України якісніше чинити спротив ворогу на фронті. Основною задачею він назвав покращення технологічного процесу. Також він звернув увагу, наскільки важливо вірити в перемогу: «Я думаю, що багато українців вважають, що ми не здатні перемогти. Але особисто ми знищуємо ворога у 18 разів більше. У мене є приклад того, що можна перемагати на полі бою. Але перш за все люди з фронту очікують від цивільних долучення до процесу і віри у перемогу України».
Крім цього у програмі були ще два блоки – «Розвиток союзницьких відносин України та США: партнерство консерваторів» та «Економіка війни та відновлення», який модерувата Яна Матвійчук, підприємиця, патронатна служба підрозділу «Братство» ГУР МОУ.
Делегація аналітичних центрів США також зустрілася з народними депутатами України, главами українських церков і журналістами. Вранці 6 грудня вони взяли участь у Військовому Молитовному Сніданку у Києво-Печерській Лаврі з Президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським. Триває спільна підготовка до «Українського тижня» під час щорічного президентського Молитовного сніданку у США на початку лютого 2025 року.
Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram