Депутати Таращі проголосували: заборонити ЛГБТ-пропаганду, захистити інститут сім’ї

Актуально
27.01.2022
Депутати Таращі проголосували: заборонити ЛГБТ-пропаганду, захистити інститут сім’ї

Таращанська міська рада Київської області сьогодні на черговій сесії ухвалила рішення щодо захисту інституції сім’ї в Україні. У документі депутати інформують Президента, Кабінет міністрів, Верховну Раду, Раду національної безпеки і оборони України про вимоги місцевої громади щодо зупинення процесу внесення змін в нормативно-правові акти в частині викривлення дефініції сім’ї, шлюбу, батьківства, материнства й дитинства.

Міський голова Михайло Кривошеєв закликав депутатів Таращанської об’єднаної територіальної громади підтримати таке звернення. За результатами голосування, абсолютною більшістю голосів рішення прийнято. Так, 21 депутат місцевої ради ухвалили звернення до центральних органів влади, в якому вимагають зберегти діючу редакцію статті 51 Конституції України. Зазначена норма Основного закону чітко декларує, що шлюб ґрунтується виключно на згоді чоловіка і жінки.

Також у документі містяться посилання на національні та міжнародні правові норми, які регламентують, що сім’я є природнім і основним осередком суспільства. У цьому контексті згадуються ст. 16 Загальної декларації прав людини та ст. 23 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, де також вказується, що сім’я має право на захист з боку суспільства і держави. Зазначається, що підстави на яких створюється сім’я, не мають суперечити моральним засадам суспільства (ст. 3 Сімейного кодексу).

«Сімейна політика – ключова складова стратегії національної безпеки України. Національна стратегія розвитку та підтримки сім’ї повинна відповідати конституційному принципу верховенства права, основним засадам суспільної моралі та базуватися на традиційних для України християнських цінностях, які відображають природнє розуміння сім’ї як союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей», – йдеться у рішенні.

Виходячи з правового обґрунтування, норм моралі та культурних традицій українського суспільства, депутати місцевої ради у своєму рішенні просять не допустити ухвалення закону «Про цивільне партнерство». А також – виключити словосполучення «сексуальна орієнтація» і «ґендерна ідентичність» (СОҐІ) з Кодексу законів про працю і інших законів і законопроектів. Мотивуючи ці вимоги тим, що СОҐІ несуть виключно ідеологічне і антинаукове навантаження. В тому числі – виключити з регулятивних правових актів у освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету «подолання ґендерних стереотипів». Як зазначено у тексті документу, вони “виховуватимуть у некритичного дитячого мислення і психіки так звану толерантність по відношенню то сексуальних меншин, їх способу життя та різних моделей сім’ї, тобто одностатевих пар, а також знецінюватимуть все природне і традиційне для українського суспільства, оформлюючи вказане під поняттям-кліше «стереотип»”.

Також депутати просять створити вищий державний виконавчий орган, відповідальний за розробку та виконання державної сімейної політики. В тексті також міститься заборона пропаганди різних видів девіантної статевої поведінки на території адміністративно-територіальної одиниці. У тому числі, у формі так званих «маршів рівності», «прайдів», «фестивалів квір-культури» та «гей-парадів», що проходять в місцях масового дозвілля сімей з дітьми.

У засіданні також взяв участь Голова Руху “Всі разом!” Руслан Кухарчук. Він виступив із доповіддю про необхідність проведення щорічних сімейних вуличних заходів та систематичної інформаційно-просвітницької роботи серед дітей та молоді із метою підвищення ролі сім’ї  у суспільстві, укріплення родинних відносин між батьками та дітьми. Адже сім’я – це одна з основних засад виховання відповідальної особистості, збереження культурно-духовної спадщини та головний фактор формування єдиної національної ідеї. Усі депутати отримали сувенірні магніти та буклети щодо Стамбульської конвенції.

Таращанська громада зайняла принципову позицію на захист сімей, матерів, батьків і дітей. Ми дякуємо всім депутатам і міському голові Михайлу Кривошеєву за розуміння актуальної проблематики і практичні кроки“, – прокоментував Руслан Кухарчук.

Нагадаємо, що Рух «Всі разом!» пропонує місцевим радам всіх рівнів використовувати проекти:

1) Рішення щодо захисту інституції сім’ї в Україні;

2) Рішення про ведення щорічного сімейного фестивалю;

3) Рішення про інформаційно-просвітницькі заходи на сімейну тематику.

Тексти проектів трьох Рішень, пояснювальні записки та план заходів можна завантажити за посиланням у розділі РАДИ.

Також нагадуємо, що протягом останніх трьох років понад 95 місцевих рад ухвалили Рішення про звернення до центральних органів влади з вимогою захищати інституцію сім’ї, протидіяти гендерній концепції і пропаганді ЛГБТ-ідеології.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram