Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявила про необхідність захисту природних сімейних цінностей

Експертиза
16.09.2021
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявила про необхідність захисту природних сімейних цінностей

Напередодні так званого “Маршу рівності” у Києві, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) опублікувала заяву щодо атак проти сім’ї та необхідності плекання родинних цінностей. Виклики, які постають нині перед українською родиною, Рада Церков називає новою гендерною ідеологією тоталітарного типу. У заяві зазначається, що в різних містах країни все частіше можна бачити сплановані та організовані стратегічні публічні провокації проти суспільної моралі. Усе це відбувається з метою нав’язування викривленого сприйняття людської статевості, яка непритаманна українській культурі. А інакомислячі ризикують бути покараними. А тому церкви закликають звершувати молитви за родину від 17 вересня (п’ятниця) до 19 вересня (неділя) включно. У кінці заяви зазначається, що ВРЦіРО планує розробити пропозиції та практичні кроки щодо покращення державної сімейної політики, утвердження природних сімейних цінностей і їх захист з боку віруючих людей. Повний текст заяви читайте нижче. 

ЗАЯВА

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

щодо необхідності захисту традиційних сімейних цінностей українського народу

Злободенні виклики сучасності, які постали перед нашим багатостраждальним народом, змушують нас ще і ще підносити голос на його захист, − на захист самої основи нашого буття, нашої ідентичності, традиції та культури.

У всі віки нашого національного буття основою суспільного укладу народу була сім’я (родина). Всупереч різним тиранічним і тоталітарним системам, які владарювали на наших теренах, родина слугувала тим осередком свободи і любові, що не дав занепасти національній свідомості, мові, культурі, релігії та добрим традиціям. Створена і благословлена Всевишнім, ця перша людська спільнота й надалі виконує свою величну місію – бути основним місцем, де нуртує, розвивається і процвітає людське життя в усій його особистій, родинній і національній множинності та красі.

На превеликий жаль, у ХХІ столітті перед українською родиною постали виклики нової гендерної ідеології тоталітарного типу, що загрожує самому існуванню сім’ї як союзу плідної і вірної любові між чоловіком і жінкою, та нівелює всі позитивні здобутки сімейного укладу життя нашого народу, цінностей, які розвивалися на основі юдеохристиянського передання впродовж тисячоліть. До них належать: рівність у гідності та унікальність і особливість покликання чоловіка та жінки, виховання стосунків до здатності укладати подружжя та сприймати дар народження нового життя, пошана до гідності кожної людини і захист людського життя від зачаття до природної смерті, родинна солідарність і взаємодопомога поколінь, шанобливе ставлення до батьків і старших осіб, повага до прав дитини, неприпустимість домашнього насильства та цькування тощо.

Ми всі стаємо свідками того, як сьогодні всіляко намагаються очорнити все, що стосується виплеканих століттями сімейних цінностей українського народу, називаючи їх стереотипами, прирівнюючи стать лише до соціальної ролі, чого, на переконання новітніх ідеологів, треба позбутися. Ми бачимо щоразу чіткіше протиставлення традиційних сімейних і європейських цінностей, що є нічим іншим, як цинічною підміною понять і спланованою атакою на європейський вибір нашого народу. У різних містах України дедалі частіше організовуються публічні провокації проти суспільної моралі, які, найімовірніше, є складовою систематичного нищення морального здоров’я нашого народу. Ці заходи − частина стратегії, що має на меті поступово нав’язати нам таке сприйняття людської статевості та сімейного життя, яке ніколи не було притаманними Україні. При цьому навіть лунають погрози кримінального переслідування інакомислячих.

Стоячи перед лицем цих новітніх небезпек, ми застерігаємо всіх віруючих людей від будь-яких насильницьких дій і використання мови ненависті для обстоювання наших переконань. Натомість закликаємо: активно користуймося своїми громадянськими правами і, як законослухняні люди у вільній країні, подаваймо приклади зразкового родинного життя, популяризуючи тим самим його красу та божественну досконалість і захоплюючи сучасну людину свідченням радості родинного життя та сяйвом життєвої мудрості цілих поколінь.

Ми відчуваємо біль у серцях багатьох вірних синів і дочок України і просимо засвідчити свої переконання в найбільш відповідний і відповідальний спосіб − звершуючи від п’ятниці, 17 вересня, до неділі, 19 вересня (включно), молитву за збереження сім’ї та України. Віримо, що Господь почує наш молитовний заклик і ця гібридна атака проти сім’ї буде зупинена.

Наприкінці цього місяця ми, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, проведемо засідання на Рівненщині – у краї, що особливо прославився плеканням сімейних цінностей, яким це засідання і буде присвячене. Ми плануємо розробити пропозиції та практичні кроки щодо покращення державної сімейної політики, утвердження традиційних сімейних цінностей і їх захисту з боку віруючих людей. Просимо про молитви також за успіх цієї справи.

Святослав Шевчук, 

Головуючий у Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій,

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви,

Верховний Архиєпископ Києво-Галицький

14 вересня 2021 року, Київ

Нагадаємо, у найближчі вихідні у центрі столиці проходитиме кілька заходів для захисту сімейних цінностей і протидії ЛГБТ-пропаганді. Адже у неділю у Києві також заплановане проведення так званого «Маршу рівності». Передбачається три формати мирних сімейних правозахисних акцій: 1) Молитовна цілодобова варта; 2) Акція протесту; 3) Правозахисна моніторингова кампанія для спостереження за дотриманням прав громадян на мирний протест. Тож всі можуть обрати зручний формат для того, щоб задекларувати свою позицію на захист життя, сімей і дітей у цей важливий час.

 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram