Вакцинація без права на помилування: експертиза адвоката. Анжела Василевська в програмі КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ

Експертиза
20.10.2021
Вакцинація без права на помилування: експертиза адвоката. Анжела Василевська в програмі КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ

Міністерство охорони здоров’я 4 жовтня  прийняло наказ, де затвердило перелік професій, працівники яких підлягають обов’язковій вакцинації. Це три групи людей: працівники органів виконавчої влади і їх структурні підрозділи, працівники адміністрацій та їх територіальні підрозділи та працівники усіх форм навчальних закладів незалежно від форм власності чи типу. Уже зараз є тривожні сигнали, бо заступники міністра охорони здоров’я на сайті МОЗ публікують анонси, що готується другий перелік, розширений, і він буде стосуватися більшої кількості  працівників. «Кабмін та МОЗ вийшли за коридор дозволених їм повноважень. Але усі ці нормативні акти є дійсними до тих пір, поки вони не оскаржені у судовому порядку. Якщо ми будемо усі боятися, то одного ранку прокинемося в країні зовсім іншій», – каже адвокат Анжела Василевська, гість програми Кабінету експертів. Адвокат розповідає чому Кабмін та МОЗ у своїх наказах ухвалюють рішення, які не відповідають Конституції та Законам України. А також дає поради директорам, педагогам та співробітникам адміністрацій як діяти, якщо прийшла перевірка або працівника не допускають до роботи. 

Анжела Василевська – адвокат у позові директора спеціалізованої школи №210 Оболонського району Києва Дмитра Ламзи до Окружного адміністративного суду м. Києва. Відповідачем по справі є Кабмін. Перший позов директор школи подав з вимогою скасувати в Постанові Кабміну ту частину, де вказано, що учні не матимуть доступ до очної освіти, якщо 80% педагогів не будуть вакциновані. Другий позов до Міністерства охорони здоров’я у позовних вимогах просить суд скасувати весь наказ №2153 від 4 жовтня 2021 року. Постанова Кабміну передбачала дистанційне навчання, якщо певний поріг вакцинованості серед педколективу не був досягнутий. А за наказом МОЗ працівники, які не вакциновані, підлягають обов’язковому відстороненню від роботи.

Директор навчального закладу, який розуміється на трудових правах, на своїх обов’язках як роботодавця, опиняється в певній парадоксальній ситуації: він повинен відсторонити невакцинованих людей, хоча закон не передбачає для цього підстави, а з іншої сторони якщо він не відсторонить, то до нього буде застосована санкція за порушення карантину – штраф 170 тис грн.

Кабмін та МОЗ вийшли за коридор дозволених їм повноважень. Але усі ці нормативні акти є дійсними до тих пір поки не оскаржені у судовому порядку. Судові позови – єдиний законний спосіб чинити спротив незаконним діям уряду. Самі ж судді дивуються чому так мало позовів. Кожен директор навчального закладу може оскаржити штраф у 170 тис грн. Є багато адвокатів, які на громадських засадах готові вести такі прецедентні позови. Василевська каже: «Якщо ми будемо усі боятися, то одного ранку прокинемося в країні зовсім іншій».

Дивіться повний випуск програми на каналі Кабінет еспертів. 

Нагадаємо, що Кабінет експертів руху “Всі разом!”– формація лідерів, управлінців і галузевих експертів, які генерують нові ідеї і реалізують найкращі рішення для державних трансформацій і суспільних перетворень. Ми створили цей канал для того, щоб комунікувати з вами про головне та актуальне, що відбувається в Україні. Щотижня канал Кабінету експертів в YouTube публікує свіжі аналітичні прогнози профільних галузевих експертів. Кожний коментар, інтерв’ю чи тематична програма, які представлені на нашому каналі, провокують широкий дискурс і суспільний резонанс. Нестандартний погляд на соціально-політичні, економічні та культурні процеси в Україні, обговорення проектів готових рішень, актуальні коментарі про головне тощо. Тільки тут концентруються авторитетні думки найкращих експертів України.

Підписуйтеся на наш канал!

Будьте завжди в курсі!

 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram