В Тернополі на Форумі говорили про державні зміни

Актуально
22.11.2017

17-18 листопада 2017 відбувся Форум «Рік Реформації: Тернопіль». Подія була присвячена обговоренню стратегій та інструментів реалізації найкращих перетворень в Україні. Насамперед йшлося про те, як реалізувати бачення змін в сім’ї, культурі, освіті, економіці, політиці, громадянському секторі та медіа. 

В рамках Національної кампанії розвитку лідерів і управлінців для суспільних і державних перетворень, рух «Всі разом!» організував і провів Форум у Тернополі. Це вже сьоме місто, в якому збираються науковці, освітяни, бізнесмени, громадські діячі, політики та чиновники, медійники та спеціалісти у справах сім’ї. Тернопільський Форум був представлений учасниками з різних християнських конфесій, організацій та благодійних фондів. Але всі вони  – це українські громадяни, які бажають змін в своїй країні та готові створити професійне та експертне підґрунтя для обговорення і реалізації бачення розвитку України на християнських цінностях.

Форум складався з двох днів. Кожний відкривався спільної молитвою, співом та вітальним словом особливого гостя. 17 листопада з привітальним словом виступав заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук  Юрій Юрик. Він зазначив, що український євангельський рух має великий потенціал для процесу здійснення  інституціалізаційних реформ і творення суспільних змін. Пан Юрій привітав всіх учасників Форуму та побажав плідної дводенної праці.

Для участі у Форумі була запрошена плеяда найкращих провідних експертів з усієї України. В перший день виступав Павло Валенчук, пастор церкви Преображення Господнього, магістр теології, публіцист з Черкас. Він  ґрунтовно показав як церква може впливати на культуру через розкриття християнського потенціалу в мистецтві. Слухачі мали змогу переосмислити власну концепцію відносин церкви, культури та суспільства.

Руслан Кухарчук, голова Громадянського руху «Всі разом!», президент Асоціації «Новомедіа» з Києва заклав основу і передав бачення ролі християн в процесі адвокації змін,  зформував концепцію алгоритму та інфраструктуру творення змін. При цьому, він наголосив на персональному усвідомленні та включенні в цей процес кожного.

Олександр В’ялов, пастор церкви «Жива надія», засновник приватної загальноосвітньої християнської школи «Початок мудрості» з Харкова ділився алгоритмом і досвідом заснування закладу освіти та розвіював міфи про християнські школи.

Євген Дем’яненко, депутат Запорізької обласної ради з Мелітополя зазначав, що присутність християн в політиці може і повинно формувати культуру служіння громаді у владних кабінетах. Пан Євген розказав про практичні приклади своєї роботи на посаді депутата і їх вплив на окремо взяті долі людей.  Висока ефективність християнина – депутата в ролі державного діяча несе потужні можливості служіння місцевій громаді.

У другий день форуму, з вітальним словом до учасників звернувся Роман Полікровський – голова міста Збаража. Він наголосив на тому, що сьогодні багато християн приходять до усвідомлення власної відповідальності і ролі в процесі змін в країні. В окремих містах і на національному рівні з’являються нові лідери – люди, які здатні змінювати середовище навколо себе. «Бажані перетворення починаються з усвідомлення кожним самого себе, як невід’ємної частини цього процесу, відповідальності за свій власний квадратний метр України і її розвиток. Бажаю нам всім віри в Бога і віри в себе. Нам необхідно вірити в добро і творити його навколо себе», – акцентував Роман Полікровський.

Виступаючи на Форумі, Зиновій Свереда, доктор соціальної економіки, голова Українського кооперативного альянсу з Києва говорив про те, як використовувати соціальний капітал в громаді та відроджувати економіку країни через міцні сім’ї.

Альбіна Паренюк, голова Благодійного фонду «Дари навчання» з Києва аналізувала прийняту нещодавно Верховною Радою освітню реформу. Вона акцентувала на зонах розширення можливостей для релігійних громад обирати різноманітні форми та засновувати навчальні заклади.

Адріан Буковинський, доктор філософських наук, голова Благодійного фонду «Сім’я» з Києва звернув увагу учасників Форуму на критичний стан інституту сім’ї в Україні, окреслив основні фактори його дестабілізації та запропонував стратегію захисту та розвитку сім’ї в регіонах.

Руслан Кухарчук, голова Громадянського руху «Всі разом!», президент Асоціації «Новомедіа» з Києва здійснив експертизу урядового Плану дій щодо захисту прав людини до 2020 року, в якому містяться положення щодо знищення інституту сім’ї в Україні.

Олена Хачатрян, голова Благодійного фонду «Сім’Я», громадська діячка з Житомира представила практичний кейс реалізованих культурологічних проектів в містах України. Особливо зацікавила аудиторію презентація проекту з профорієнтації – свята професій CITY WORK.

Спікерам задавалося багато питань, які більш широко розкривали практичні аспекти кожної теми.

В обідній перерві другого дня відбулося неформальне спілкування пасторів Тернополя зі спікерами Форуму. Його відвідало 20 учасників. Знайомство, обговорення почутого, обмін контактами і просто спілкування на різні теми – такою була ця година за чашкою чаю.

Василь Дідушин, пастор церкви «Світло для світу» з Тернополя зазначив: «Формат заходу досить потужний. Багато актуальних тем, які розкривають суть суспільної роботи церкви. Особливо хочу відмітити тему відносин церкви, культури і суспільства. Ми маємо сьогодні формувати таку культуру, яка б впливала на світський світогляд».

Руслан Бородін, «Молодь з місією»: «Хочу поділитися своїми враженнями від Форуму. По-перше,  професійне виконання і добрий набір спікерів. По-друге, дуже практичний підхід і гарний баланс теорії з практикою».

Оргкомітет Форуму висловлює щиру вдячність усім учасникам за участь, запитання та рекомендації, спікерам за цікаві виступи, пов’язані з вирішенням актуальних питань суспільних трансформацій, які відбуваються сьогодні в Україні.

Фотозвіт про подію можна подивитися за цим посиланням: https://goo.gl/Vx9KHb 
Нагадаємо, що подібні Форуми відбулися вже в Черкасах, Одесі, Києві, Харкові, Запоріжжі та Сєвєродонецьку.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram