В офісі Омбудсмана говоритимемо про права сімей та дітей

Актуально
26.04.2019
В офісі Омбудсмана говоритимемо про права сімей та дітей

23 травня в Києві пройде круглий стіл на тему: «Соціальне партнерство держави та суспільства в інтересах сім’ї та дітей». Ця подія приурочена до відзначення міжнародного Дня сім’ї та Дня захисту дітей. Співорганізатори заходу: Громадянський рух «Всі разом!» та офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 

В умовах соціально-політичної та економічної ситуації в Україні гостро постають питання захисту прав і інтересів дітей та сімей. Розпочаті останнім часом реформи з децентралізації призвели до зниження якості, а в деяких територіальних громадах, взагалі до повної відсутності соціальних послуг для дітей та сімей, особливо тих, які опинилися у складних життєвих обставинах. Задоволення потреб дітей та сімей не завжди є базовим пріоритетом.

Фактично відсутня сама політика щодо дітей та сімей, а також структурна вертикаль, яка відповідає за її реалізацію. Порівняно з реформами освіти, охорони здоров’я, децентралізації, реформа системи захисту дітей та сімей не приділено достатньої уваги на рівні державної політики. Зміни до законодавства часто приймаються ситуативно і не вирішують стратегічних завдань.

Дитина беззахисна в агресивному інформаційно-комунікаційному просторі. Існуючі механізми моніторингу, аналізу та попередження зловживаннями через поширення небезпечного контенту виявилися недостатньо дієвими. Небезпека на дитину чатує в соціальних мережах, з візуальної реклами, обкладинок журналів тощо. Маємо запропонувати стратегію співпраці громадянського суспільства і держави з метою забезпечення навколо дітей надійного інформаційного середовища.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА КРУГЛИЙ СТІЛ ЗАРАЗ

Сім’я – обов’язкова складова економічного розвитку. Сталі та стабільні домогосподарства становлять головний інтерес для виробників товарів і послуг. Довгострокове економічне і промислове планування завжди здійснюється з урахуванням поточної демографічної ситуації та прогнозованих тенденцій. Сімейна політика – ключова складова стратегії національної безпеки України. Це є базис української держави, це – підвалини існування будь-якої цивілізації.

Суспільство потребує оновленого порядку денного у формуванні національної стратегії розвитку сім’ї та батьківства. Адже сильний інститут сім’ї – це низький рівень злочинності та загальний соціальний спокій у містах і селах. Інституалізація сімейного руху в Україні має стати пріоритетом державної політики вже сьогодні.

Запрошуємо всіх зацікавлених експертів та журналістів взяти участь у дискусії, присвяченій напрацюванню пропозицій та рішень щодо формування національної стратегії в сфері захисту дітей та сімей в Україні.

Порядок денний круглого столу передбачає обговорення таких питань:

— національна стратегія розвитку та підтримки сім’ї в Україні;

— демографічний показник народжуваності, як загроза національній безпеці держави;

— забезпечення права дитини на безпечний інформаційний простір;

— масштабування сімейного руху в Україні;

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА КРУГЛИЙ СТІЛ
Адреса проведення: Київ, вул. Інститутська, 21/8.

Дискусія триватиме з 14:00 до 18:00. Реєстрація учасників розпочнеться о 13:45.

Деталі: 0681007093 або forum@vsirazom.ua