Понад тисяча громадян просять Київраду відправити Зозулю у відставку

Актуально
02.10.2018

Резолюція недовіри начальнику Управління патрульної поліції Києва Юрію Зозулі набрала понад 1000 підписів. Громадяни України просять депутатів Київської міської ради проголосувати відповідне рішення; це стане підставою для звільнення Зозулі із займаної посади.

Нагадаємо, 17 червня вперше в історії України були побиті мирні громадяни, які вийшли протестувати проти проведення так званого «гей-параду». Кількість прихильників сімейних цінностей, які взяли участь у ранковому мирному протесті, не перевищувала 200 осіб. Про свій захід вони повідомили органи влади в установленому порядку. Проте це не зупинило правоохоронців від застосування фізичної сили.

Серед побитих була і автор петиції Марія Єршова. Полісмени почали бити і затримувати без попередження. Сльозогінний газ відчули на собі навіть перехожі. А роботу кийка назавжди запам’ятали учасники акції.  «Співробітники поліції порушили численні права та свободи громадян», — стверджує Єршова. І додає, що мирні зібрання і вільне пересування Києвом стали під загрозою.

У той недільний ранок, 17 червня, близько 6 години бійці МВС оточили учасників мирної сімейної акції, почали їх витискати з вулиці Володимирської і від пам’ятника Грушевському. При цьому застосовували грубу силу. Постраждалим нанесено суттєву шкоду здоров’ю.  Забиті голови, поламані ноги, опік рогівки очей, нанесені численні удари — результат втручання поліції . Порушені численні права та свободи громадян: право на мирні зібрання, свободу слова, безпечне і вільне пересування.

Відразу після побиття офіс рух «Всі разом!» звернувся до президента, голови Верховної Ради, прем’єр міністра та міністра внутрішніх справ України. «Захистити конституційні права і свободи громадян України. Притягнути до відповідальності винних у побитті мирних громадян»,— основна теза звернення.

Згодом надійшла відповідь про те, що проводиться внутрішня перевірка. Станом на 1 жовтня копія висновку надана не була. Направлений повторний запит. Громадські організації України продовжують чекати на результати розслідування і на покарання відповідальних за побиття. Як слідує з опублікованих матеріалів і слів учасників подій, саме Юрій Зозуля, начальник столичної патрульки, брав безпосередню участь в організації грубого побиття людей, які вийшли на захист сім’ї та проти проведення «гей-параду».

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram