На запрошення руху “Всі разом!” експерт з проблематики релігійної свободи Влад Кусакін провів тематичну зустріч

Актуально
16.02.2016

У понеділок, 15 лютого, із ініціативи громадянського руху «Всі разом!» відбулася зустріч для усіх зацікавлених із Владом Кусакіним, правозахисником, експертом в сфері релігійної свободи. Він розповів, чому вирішив цим займатися, скільки часу вже трудиться у цьому напрямку, які результати та виклики отримує в результаті діяльності. Влад прилетів з Маямі (штат Флоріда).

Взагалі Влад почав займатися питанням захисту релігійної свободи ще з 2004, а у американській громадській організації Mission Eurasia – з 2011 (український офіс – місія «Духовне відродження»). Тоді вони почали аналізувати стан справ на території колишнього Радянського Союзу. Адже саме там, ще задовго до його розпаду, були гоніння та переслідування за християнську віру. Влад також  щороку приймає участь у Круглому столі по міжнародній релігійній свободі, де очолює комісію в питаннях переслідувань по Середній Азії.

zystrich_Vlad_Kysakin

На питання, чому взагалі важливо цим займатися, спікер відповів, що керується чисто своїми християнським принципами, а тому відчуває співчуття до людей, які проходять через гоніння. Багато хто не розуміє мети цієї діяльності. Церковні лідери говорять, що цим взагалі не варто займатися, бо гонінням і стражданням християн варто бути. Мовляв, про це Біблія говорить. Але  протидію і нерозуміння багатьох, Влад переконаний, що в таких ситуаціях варто ставити  себе на місце гонимих людей. Тоді усе стає на свої місця.

«Моя справа допомогти служителям церков, – говорить правозахисник, – ми повинні діяти, щоб суспільство знало, що ми захищаємо права християн». Влад переконаний, що гоніння стають жорстокішими, часто навіть необґрунтованими. Найбільш небезпечні у цьому (в межах Середньої Азії) – Узбекистан, Туркменістан.

Vlad_kysakin

Взагалі тема захисту релігійної свободи досить складна. Але Mission Eurasia, як розповів Влад, використовує метод діалогу для досягнення взаєморозуміння та компромісу. Такі діалоги відбуваються з церквою, релігійними організаціями, державою та суспільством. А ще, за його словами, у кожному конфлікті можливо знайти рішення, якщо там буде 4 складові: істина (правдиве положення речей), милість (поблажливе ставлення до ситуації), справедливість (визнання провини і покарання винних) і примирення (коли настає мир).

Zystrich_Kysakin

На найближчі 5 років організація, в якій працює Влад, ставить перед собою мету повпливати на взаємопорозуміння між церковнослужителями  України та Росії. Для цього вони  використовують метод діалогу. Релігійні лідери з Росії приїжджають в Донбас, у прифронтові зони, щоб побачити ситуацію на власні очі. Це роблять заради розуміння, що відбувається агресія.

Нагадаємо, що громадянський рух «Всі разом!» у 2015 році провів моніторинг недотримання прав віруючих і церков на окупованих територіях. Результати можна переглянути тут.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram