МОЗ наполягає на статі “Невідомо”. Рух “Всі разом!” вимагає визначити вичерпний перелік таких випадків
Міністерство охорони здоров’я використовує три варіанти визначення статі. Ч/Ж/Невідомо» — тепер такі скорочення пропонуються в медичних формулярах.
Рух «Всі разом!» направив запит до Максима Степанова Міністра охорони здоров’я України із проханням розтлумачити, що означає стать «Невідомо», яка міститься у Направленні до лабораторного тестування матеріалу від особи, яка відповідає визначенню випадку «COVID-19», що є Додатком 4 до Стандарту медичної допомоги. Відповідь надіслав заступник в.о. генерального директора Державної установи “Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України” Олена Нестерова. У листі Центр зазначив, що категорія “Невідомо” використовується у тих випадках, коли встановити стать померлої особи неможливо.
«Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) в рядку, де зазначається стать, категорію “Невідомо” включено для тих випадків, коли біологічний матеріал відібрано від людей, стать яких не вдалося визначити», – йдеться у листі.
У свою чергу, Рух «Всі разом!» надіслав запит у Міністерство охорони здоров’я із вимогою вказати, які нормативно-правові акти містять вичерпний перелік випадків, коли стать особи можна зазначити категорією «Невідомо». У запиті Рух також зазначив, що такий перелік має бути виключним та чітко регламентованим.
Очікуємо на відповідь від Міністра Максима Степанова.
Нагадаємо, що спроби запровадити невідому третю стать у Міністерстві охорони здоров’я здійснювались неодноразово. У 2017 році на громадське обговорення виносився проект «Декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги», в якій містилися три варіанти «Ч/Ж/Н». Тоді заступник міністра МОЗ Павло Ковтонюк повідомив Руху, що під тиском громадскості невідома третя стать вилучена із документів МОЗ. Нині у документах, запропонованих Міністерством охорони здоров’я, містяться всі три варіанти визначення статі.
Читайте також: МОЗ України винайшов нову стать – “Невідома”. Чекаємо на роз’яснення!
Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram