ФОРУМ «ВСІ РАЗОМ!» ОБ’ЄДНАВ АКТИВІСТІВ ПОЛТАВИ
20-21 квітня в Полтаві пройшов довгоочікуваний Форум «Всі разом!». Цей захід відбувся за підтримки церков та громадських організацій Полтавщини. Участь в ньому взяли релігійні діячі різних конфесій, громадські активісти, медійники, підприємці, культурні діячі, представники органів влади різних рівнів.
В рамках Національної кампанії розвитку лідерів і управлінців для суспільних і державних перетворень, рух «Всі разом!» організував і провів Форум у Полтаві. Це вже восьме місто, в якому збираються найактивніші громадяни, яких об’єднує бачення християнських перетворень в Україні. Вони готові створити професійне та експертне підґрунтя для обговорення і реалізації бачення майбутнього розвитку країни на християнських цінностях.
Форум складався з двох днів. Кожний відкривався спільної молитвою, співом та вітальним словом особливого гостя. З вітальним словом до учасників звернувся Михайло Роман, єпископ церков християн віри євангельської Полтавської області. Він наголосив на важливості внутрішньої підготовки та постійного самоудосконалення, підвищенні рівня духовності на шляху доручення до перетворень в громаді. Тільки внутрішньо реформована та духовна особистість може служити своєму місту.
Всі учасники, впродовж двох днів, вивчали суспільні процеси та тенденції, виклики та загрози перед християнською спільнотою країни, напрацьовували спільні рішення та стратегію попередження і подолання регіональних проблем в царині інституту сім’ї, освіти, політики, громадянському секторі, культурі.
Найкраща команда промовців та експертів виступила перед поважною аудиторією учасників.
Руслан Кухарчук, голова громадянського руху «Всі разом!», президент Асоціації журналістів «Новомедіа» говорив на тему «Адвокація цінностей та стратегія змін». Він розповів про захист християнської спадщини та завдання, які стоять перед віруючими громадянами в світлі суспільних викликів.
Спікер презентував алгоритм і інфраструктуру змін. Осмислити і сформулювати суть новацій, зібрати пул однодумців, скласти план дій і розпочати – такою є дорожня карта для реалізації бажаних перетворень будь-де. Серед іншого, спікер розказав про сімейну політику в державі у світлі Плану Кабінету Міністрів по захисту прав людини до 2020. Руслан Кухарчук розкрив стратегію національних просімейних кампаній в Україні. Передав методологію проведення вуличних сімейних фестивалів у містах. Особливо зацікавила учасників проблематика внутрішньої та зовнішньої комунікації у викладенні спікера.
Максим Слободян, депутат Фастівської міської ради, поділився власною стратегією та місією походу у владу. Служіння Богу і людям – такою повинна бути мотивація депутата. Пан Максим звітував про те, що зміг зробити для міста та своїх виборців перебуваючи на посаді. Він звернув увагу учасників форуму на персональну відповідальність християн за розвиток власних громад. Агентами найкращих змін в суспільстві можуть і повинні стати кваліфіковані, мотивовані і благочестиві люди.
Ігор Плохой, депутат Вилківської об’єднаної територіальної громади говорив про віруючих людей у владі і політиці. Зокрема про етичні принципи і високий професіоналізм. «Куди не поглянь – всюди в Україні відбуваються суспільні тектанічні зрушення, вибухають бурхливі події, протікають глибинні соціальні процеси, складовими яких є: війна, економічні реформи, антикорупційна боротьба, відродження націаональної свідомості та самоідентифікації, децентралізація тощо. Яка роль Церкви та християн у цих процесах? Віруючі повинні перейти в якісно новий стан з об’єктності до суб’єктності», – наголосив спікер.
Оксана Горяєва, директор приватної загальноосвітньої школи «Початок мудрості» на Форумі говорила про розвиток приватної освіти на сучасному етапі, соціальне замовлення для шкіл з християнським світоглядом. Пані Оксана розкривала покроковий алгоритм заснування навчального закладу, нормативне забезпечення, кадрові питання, отримання ліцензії.
Ігор Галенко, головний режисер, заслужений працівник культури України поділився з учасниками тим, як підготувати і провести вуличний сімейний івент. Спікер показав методологію професійної та якісної підготовки вуличного івенту. Корисним для всіх присутніх стало спільне для всіх учасників обговорення і пропозиції до наповнення фестивальної частини просімейного заходу.
Олександр Храпач, голова організації «Місія милосердя та справедливості» проаналізував регіональні можливості впливу місцевої громади на стан сім’ї та батьківства. Зокрема презентував проект Школи подружнього життя – як інструмент роботи з дітьми, молоддю та подружніми парами за підтримки обласної державної адміністрації.
В’ячеслав Бєлов, голова правління Полтавської обласної благодійної організації «Спілка Самаритян» під час свого виступу розкрив проблематику взаємодії громадянського сектору з державною владою. А також на прикладі своєї організації презентував практичний кейс співробітництва. Спікер акцентував увагу присутніх на персональній зацікавленості та представництві кожного віруючого, в якості агента змін свого оточення.
Олена Хачатрян, голова Благодійного фонду «Сім’я» поділилася багаторічним досвідом організації та проведення міжнародних та загальноміських проектів. Останньою ініціативою, яку вже підхопили декілька міст України став дитячий фестиваль CITY WORK. Про різні форми культурологічних ініціатив говорила пані Олена під час свого виступу.
Юрій Меншіков, учасник: «Форум надихнув. Дуже інформативний. Розширює світогляд. Цікаво було зустрітися з людьми, які генерують позитивні зрушення в українському суспільстві»
Сергій Удовенко, учасник: «Вперше я почув і побачив, як можна поєднати християнський світогляд з дієвими інструментами впливу на всі сфери суспільного життя»
Форум «Всі разом!» поклав початок плідної співпраці з полтавськими активістами.
Нагадаємо, що подібні Форуми відбулися вже в Черкасах, Одесі, Києві, Харкові, Запоріжжі, Сєвєродонецьку та Тернополі.
Фотозвіт про подію можна подивитися за цим посиланням: https://goo.gl/dLwR4o
Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram