Форум «Рік Реформації: Початок» покликав до змін

Актуально
29.01.2017

Стратегічний захід «Рік Реформації: Початок» у Києві зібрав близько 150 учасників, які готові творити найкращі зміни у своїх професійних сферах. Серед них пастори, громадські діячі, науковці, юристи, підприємці, педагоги, журналісти. А спікерами стали британські правозахисники, українські парламентарі і профільні спеціалісти у ключових сферах.

26 і 27 січня учасники Форуму говорили про суспільні і державні перетворення в Україні на основі християнських цінностей. У фокусі – сім ключових тем: сім’я, мистецтво, політика, освіта, бізнес, громада, медіа.

Відкрив захід Руслан Кухарчук, голова руху «Всі разом!». Він говорив про адвокацію християнської спадщини та завдання, які стоять перед віруючими громадянами. Також представив оновлену стратегію дій у рамках кампанії «Не вирізайте сім’ю!». І наголосив, що сімейна тематика стосується кожного, тому час всім ставати компетентними у тому, щоб захистити найцінніше.

На «Рік Реформацїї: Початок» приїхали особливі гості з Великої Британії. Це Андреа Вільямс, засновниця Chistian Corcern, а також Пол Даймонд, адвокат-баррістер, провідний спеціаліст Christian Legal Center. Разом вони працюють над резонансними справами, де відверто порушуються права християн через їхні погляди.

Андреа зізналася: «Коли у Британії ви говоритимете про недопустимість абортів, про статистику розлучень, про загрози від гомосексуальних «шлюбів», вас можуть просто арештувати. Не дозвольте легалізувати цивільні партнерства в Україні, не повторюйте помилковий досвід нашої країни. Англія – християнська країна, проте тепер християнські цінності у нас переслідуються».

На підтвердження цих слів Пол Даймонд розповів про судові справи, які веде ChristianLegal Center в сфері захисту прав християн. Наприклад, звільнення медсестри за молитву, заборона носіння натільного хрестика, відмова віруючому подружжі в отриманні дитини для опіки через їхні біблійні переконання. «Важливо повідомити вас про ті загрози, які уже є в Англії. Я хочу застерегти українців, бо в Британії вже немає релігійної свободи. Це нонсенс, коли у християнській країні люди не можуть говорити про християнські цінності. Тому закликаю вас робити усе можливе, щоб попередити ті загрози, які уже постають перед українцями».

Щоб краще проаналізувати український політичний контекст, на Форум були запрошені парламентарі. Зокрема – Ганна Гопко, голова комітету Верховної Ради у закордонних справах. Вона розповідала про міжнародні відносини України, а також про збереження християнської ідентичності та національних інтересів на міжнародній арені. Своєю чергою Микола Княжицький, голова Комітету з питань культури та духовності, аналізував роль віри і релігійних переконань у законотворчому процесі.

Поруч з депутатським блоком виступив виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів. Якщо депутати формують нинішню політику України, то громадський експерт говорив про державотворення та роль у цьому концепції християнської демократії.

Форум «Рік Реформації: Початок» відвідав також Олександр Заєць, голова правління Інституту релігійної свободи. Він презентував доповідь на тему церковно-державних відносин в Україні. Олександр розповів про позицію церковних лідерів щодо законодавчих ініціатив, які зазіхають на християнські цінності. І додав: «Коли церкви об’єднуються разом для спільної мети, вони досягають успіху».

Не оминули й теми ролі медіа в процесі реформації українського суспільства. Про це говорив В’ячеслав Дем’ян, генеральний директор Медіа групи «Надія». Крім цього, спікер у промові зробив детальний опис засобів передачі інформації у часи Реформації Мартіном Лютером. А також наголосив на важливості знання своєї аудиторії та необхідності чітко триматися поставленої мети.

Сімейна тематика мала окреме місце на Форумі «Рік Реформації: Початок». Було виділено цілий день, щоб поговорити про виклики для родин, про тиск з боку влади та спільно представити шляхи стратегічних дій. Про це виступали Руслан Кухарчук, Андреа Вільямс, Пол Даймонд, а також вчені Олена Львова та Володимир Мєдвєдєв.

Олена Львова є кандидатом юридичних наук, старшим науковим співробітником Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Вона розповіла про хибні завдання ювенальної юстиції. Науковець зазначила, що права дитини намагаються поставити вище над правами батьків на виховання. Вихід із цієї ситуації науковець бачить в об’єднаних діях і тискові на владу.

Вразив своїм виступом Володимир Мєдвєдєв, доцент кафедри нейрохірургії Національного медичного університету ім. О. Богомольця. Спікера просто не відпускали, засипаючи питаннями. Адже тема в нього була особлива: «Традиційна сім’я: світоглядні, біотехнологічні та біомедичні виклики». Він говорив про біотехнологічні особливості сексуальності, виокремлення та лібералізація кохання та репродуктивності, створення “соціальних комірок”, які породжують розвал сімей. Володимир говорив про те, що відбувається з мозком при зміні сексуальної орієнтації. Торкнувся тем біохимеризму і клонування.

Враженнями від Форуму «Рік Реформації: Початок» поділився Андрій Гренишен, кандидат історичних наук, викладач. Він зазначив: «Захід дозволив мені побачити картину цілісно та відкорегувати подальші напрями своєї роботи. Якщо християнська спільнота стане консолідованою, вона зможе ефективно виробляти нові норми і культуру. Але найголовніше – це повинно відбуватися на базі Євангелія. Християнська віра – краща основа для української соціальної доктрини».

У продовження Форуму у Києві пройдуть Сесії з поглибленим навчанням – 9, 10, 11 лютого. Зареєструватися на Сесії можна ТУТ.

Нагадаємо, що раніше «Всі разом!» Форуми і Сесії пройшли у Черкасах та Одесі. Це все проходить у рамках Національної кампанії розвитку нових лідерів та управлінців.

Фото ТУТ. 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram