Форум “Рік Реформації” відбувся в Запоріжжі
6 травня 2017 громада Запоріжжя зустрічала Форум “Рік Реформації: Запоріжжя”. Подія стала ключовою в рамках заходів приурочених до святкування 500 річниці європейської християнської Реформації в місті. Про творення справжніх змін в суспільстві і державі через християнські цінності – йшлося на Форумі.
Впродовж цілого року Громадянський рух “Всі разом!” реалізує по всій країні Національну кампанію розвитку лідерів і управлінців. Проводяться великі Форуми і Сесії поглибленого навчання. Організатори докладають зусиль для мобілізації віруючих навколо творення християнських трансформацій в суспільстві. Амбітна мета всієї кампанії полягає в утвердженні євангельських постулатів в кожній сфері суспільного життя. Національна фармація експертів-християн повинна напрацювати альтернативний вектор розвитку для країни. Побудувати стратегію виходу з глибинних криз і продемонструвати практичні шляхи для успішного і сталого розвитку свого міста і держави.
Саме з цією місією в Запоріжжі відбувся Форум, який зібрав близько 100 учасників. Ця подія стала можливою за участі християнських церков міста та області. «Ми приїхали в Запоріжжя на запрошення християн міста. Дуже вдячні лідерам церковних громад за великий рівень суспільної свідомості і розуміння ролі саме християн в оновленні нашої країни. Запоріжжя стало п’ятим містом проведення Національної кампанії» – так коментують організатори Форуму мету приїзду в Запоріжжя.
«Тема форуму дуже актуальна для всієї України. На міжцерковній раді ми прийняли рішення провести Форум і Сесії в Запоріжжі. Україна стоїть перед обличчям великих змін. Християни повинні стати тими людьми, які ці зміни принесуть. Але це не відбудеться, якщо мислення залишиться старим. В Запоріжжі є великий потенціал для спільної роботи в цьому напрямку», – зазначив Василь Гедаревич, єпископ церков Християн Віри Євангельської в Запорізькій області.
Форум відкрився пасторською настановою і молитвою єпископа церквов Християн Віри Євангельської Запорізької області Василя Гедаревича. Про актуальність ідей Реформації для сучасної України та ролі активної позиції християн в цьому процесі – говорив спікер. Після виступу була звершена молитва, яка об’єднала представників різних протестанських церков. Якість дискусії визначалася запрошеними спікерами. Це найтоповіші експерти з різних питань: сім’я і шлюб, медіа та комунікація, економіка та підприємництво, культура та мистецтво, освіта та інновації, політика і влада. Кожний спіч був стратегічним і мотиваційним.
Адріан Буковинський, голова Благодійного фонду “Сім’я” говорив про актуальні виклики, які стоять перед інститутом сім’ї в Україні. Спікер озвучив, що Україна переживає кризу сім’ї та батьківства. Згідно статистики, в Україні 60% розлучень і всього 15% щасливих сімей. Стільки ж і ефективних татусів. Наприклад, кожен чоловік 100% брав участь у зачатті та народженні своєї дитини. Проходить 15 років і лише 13% стають авторитетами для своїх дітей. Безумовно, беручи шлюб, молоді люди повинні бути підготовленими до цього. Спікер розказав про розроблену ним Національну сімейну стратегію, яка містить в собі потенціал зміцнення інституту сім’ї в державі. Пан Адріан анонсував, що на Сесіях розкриватиме авторську методологію, яка уже стала основою для багатьох фахівців, які впроваджують програми підготовки до подружнього життя, беруть участь в сфері державної сімейної політики, створюють курси лекцій про відносини, консультують людей.
Павло Валенчук, пастор церкви Преображення Господнього, теолог, публіцист з Черкас ділився цікавими тезами про характер перетворюючого християнства в просторі культури. Чи здатне сучасне християнство творити цікаві культурні продукти і використовувати різні форми і жанри мистецтва для діалогу з секуляриним суспільством? На ці та інші питання говорив спікер.
Спеціальним гостем Форуму став директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко. Він виступив з вітальним словом перед учасниками Форуму і відзначив важливість заходу для всього запорізького регіону. Спікер подякував за співпрацю з християнськими громадами міста і наголосив на здобутках спільної роботи. Запевнив у всілякій підтримці ключових подій в рамках святкування 500-річчя європейської християнської Реформації в Запоріжжі.
Руслан Кухарчук, голова Громадянського руху “Всі разом!” презентував алгоритм і інфраструктуру змін. Осмислити і сформулювати суть змін, зібрати пул однодумців, скласти план дій і розпочати – такою є дорожня карта для реалізації бажаних перетворень будь-де. “Я абсолютно переконаний, що більшість змін в місті, країні і суспільстві є результатом цілеспрямованих спланованих дій. Це і є алгоритм змін, послідовний процес соціального інжинірингу”, – зазначив спікер. Інститут громадянського суспільства, ангажуючи засоби масової інформації, залучаючи фінансовий ресурс, впливаючи на рішення органів влади і суспільні настрої, формує бачення змін і втілює його в життя. Також Руслан Кухарчук говорив про зовнішню і внутрішню комунікації, використання ресурсів медіа для побудови ефективного суспільного діалогу.
Ірина Жабровець, заступник директор Міжнародного альянсу для розвитку християнської освіти на Форумі говорила, що пріоритетом для школи повинна стати духовна основа. Саме вона визначає смисли отриманих академічних знань. Використовуючи можливості року Реформації, в Україні відкрилось близько 35 загальноосвітніх шкіл і дитячих центрів розвитку, в навчально-виховний процес яких інтегровані християнські цінності. Використовувати такі можливості на повну – закликала спікер учасників Форуму. Про методологію підготовки і відкриття навчальних закладів на християнській основі Ірина Жабровець говоритиме на Сесіях.
«Від Форуму дуже вражений. Мені були актуальними теми сім’ї та освіти. Для себе щось узяв від кожного спікера, але особливо близькими були Адріан Буковинський, Руслан Кухарчук, Ірина Жабровець. Зараз маю підтвердження своїх рішень щодо курсу на перетворення в сімейній тематиці та в освіті», – зазначив Анатолій Трачук, пастор церкви «Слово Життя».
Євген Дем’яненко, депутат Запорізької обласної ради розкривав тему політики і влади. Чи мають християни іти в політику і займатися державницькими справами? Безумовно, так – нагололошував спікер. Чесні та відповідальні люди, які відчувають особистий поклик в серці і вмотивовані стати агентами християнського впливу у владі – можуть реально лобіювати і представляти інтереси християнської громади в суспільстві. Спікер поділився практичним кейсом справ на посаді депутата, які йому вдалося вирішити для поліпшення життя місцевої громади.
Фото Форума ТУТ.
Нагадаємо, що подібні Форуми і Сесії вже в Черкасах, Одесі, Києві та Харкові.
Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram