ЕКСПЕРТИ КАБІНЕТУ НАПРАЦЮВАЛИ СТРАТЕГІЮ УЧАСТІ ТА ВПЛИВУ

Актуально
07.09.2018

Чергове засідання резидентів Кабінету зібрало учасників спільноти та запрошених гостей з різних регіонів України. Формат зустрічі передбачав виступи та відкриту дискусію по різним питанням. Результатом засідання стало напрацювання практичних рекомендацій та складання порядку денного на міжсесійний період.

6 вересня 2018 відбулося чергове засідання резидентів Кабінету експертів. Захід розпочався з моніторингу експертної активності в ЗМІ та залучення в дорадчі структури при органах влади різних рівнів. Серед іншого, резиденти дізналися про інформаційну кампанію з підтримки сервісу Кабінету експертів для ЗМІ та влади. Вперше був презентований сайт «Місцеві ради на захисті сім’ї та свободи». Він містить узагальнюючу інформацію з усіх регіонів про прийняті 50 місцевими і обласними радами рішення щодо підтримки резолюції про захист інституту сім’ї в Україні та вимогою заборонити пропаганду та унормування ідей ЛГБТ до центральних органів державної влади. Інформація на сайті постійно оновлюється.

Актуалізуючи проблемні зони в суспільному порядку денному, резиденти наголошували на деяких пріоритетних темах.

Руслан Кухарчук, голова Громадянського руху «Всі разом!» зробив огляд законодавчих ініціатив у галузі сімейної політики та дотримання прав віруючих на вільні збори та відкриту практику своєї віри в суспільних місцях. Особливо гостро порушення цього права постало під час розгону поліцією мирного молитовного віче неподалік проведення так званого «Марша рівності». Виступаючий наголосив, що волонтерами руху були зібрані факти про побиття мирних актвістів поліцією, застосування неправомірної сили та порушені проти оранізаторів насильницького розгону процесів громадського контролю. Звітуючи про активності просіменого руху, було зазначено, що в цьому році Сімейні фестивалі «Всі разом!» відбулися у 58 містах України. Вони зібрали понад 210 000 учасників.

 

Ігор Плохой, депутат Вилківської об’єднаної територіальної громади говорив про маніфестацію та лобіювання ідей ЛГБТ-спільнот в суспільній та державній площині. План дій по активізації просімейних сил для регіонів. Проблема полягає у відсутності інституалізації союзників. Величезний потенціал вірян не використовується. Необхідно будувати більш тісні комунікації із церквами всіх конфесій – наголосив пан Ігор. Рішення проблеми полягає у формуванні стратегії проведення контр-акції, систематизації просімейних заходів. Як приклад – провести тижневі фестивалі або інормаційно-просвітницькі просімейні заходи, охопивши всі обласні центри одночасно.

Наступний виступ пана Ігоря був присвячений розкриттю форми експертної участі у виборчому процесі – 2019 та аналізу існуючих можливостей здійснення впливу. Якісний вплив на суспільні процеси неможливий без політичної складової. Слід почати з актуалізації цінностей в порядку денному кожного кандидата в депутати, поставивши лише 2 питання для вивчення її просімейної складової: чи будете підтримувати традиційні сімейні цінності? Чи будете протистояти ЛГБТ-пропаганді? «Без присутності християн в політичному вимірі, нам буде вкрай важко подолати опонентів», – зазначив Ігор Плохой. Він запропонував створити пул фахівців для роботи із віруючими – кандидатами в депутати. Актуалізувати лікнеп проблематики через громадянські форуми, семінари, в тематичних публікаціях.

Євген Савісько, релігіознавець, письменник звернув увагу присутніх на виборчу кампанію 2019 року, як потенційного чинника загострення, міжрелігійних стосунків в територіальних громадах. Експерт наголосив на необхідності сприяння законодавчій та правовій грамотності керівників церковних громад. Загострення ситуації можливе через недосконалість законодавства у сфері регулювання майнових питань та недостатню нормативно-правову підготовку в цих питаннях.

Альбіна Паренюк, голова БФ «Дари навчання» запропонувала алгоритм блокування організацій, які є провідниками гендерної політики при МОН через систему сертифікації вчителів. Аналізуючи документи та нормативні листи Міністерства освіти та науки, виступаючий резюмував, що міністерство стало провідником гендерної ідеології в Україні за рахунок грантових коштів.  Проходження вчителями підвищення кваліфікації відбувається шляхом співпраці з громадськими організаціями, які мають підписати декларацію якості з МОН і матимуть завдання забезпечити методологічну та прикладну складові гендерної освіти. Вчитель повинен оволодіти інструментами впровадження всіх моделей гендерної ідеології.

Ухвалено рішення провести окремі зустрічі профільних експертів у робочих групах: Освіта і реформа, Український іслам , Фемінізм: сукупність рухів та ідеологій. Наступне засідання Кабінету експертів заплановане на лютий 2019 року.

 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram