Центр громадського здоров’я МОЗ заохочує неупорядковані сексуальні стосунки

Актуально
08.04.2020
Центр громадського здоров’я МОЗ заохочує неупорядковані сексуальні стосунки

На офіційних сторінках Центру громадського здоров’я МОЗ України рекламують препарат, який нібито захищає від ВІЛ/СНІД. У рекламних повідомленнях зображують передусім чоловіків, які практикують одностатеві та неупорядковані сексуальні стосунки і відносяться до групи ризику із високим рівнем інфікування.

Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» (ЦГЗ) проводить масштабну рекламну кампанію лікарського препарату PrEP pre-exposureprophylaxis. Про національну програму доконтактної профілактики ВІЛ було оголошено на офіційному сайті ЦГЗ. Також цей препарат рекламується у формі поліграфічної продукції та у комерційних рекламних повідомленнях у соціальних мережах. Здебільшого в таких матеріалах зображуються інтимні контакти чоловіків гомосексуалістів, у чому є ознаки пропаганди державною установою ризикованих одностатевих сексуальних стосунків у тому числі серед неповнолітніх.

У вказаній публікації на сайті ЦГЗ зазначається, що препарат PrEP є додатковим методом профілактики для осіб із високим ризиком інфікування. До групи ризику відносяться особи, які: перебувають у дискордантних парах (гетеро- чи гомосексуальних); надають сексуальні послуги за винагороду; чоловікам, що практикують секс із чоловіками та мають високий ризик інфікування. Іншими словами препарат орієнтований на тих осіб, які мають гомосексуальні та неупорядковані статеві стосунки.

ЦГЗ повідомив, що Україна є одним із лідерів у впровадженні PrEP серед країн Східної Європи. І це при тому, препарат не забезпечує надійного захисту від ВІЛ-інфекції, а тому ефективність від його використання надзвичайно сумнівна.

Рух «Всі разом!» надіслав офіційне звернення до Міністерства охорони здоров’я із проханням надати протоколи, якими зафіксована ефективність використання препарату PrEP, а також проінформувати про джерело фінансування таких рекламних кампаній. У своєму зверненні Рух рекомендував МОЗу посилювати інформування громадян про необхідність утримуватись від безвідповідальних і ризикованих статевих стосунків, а не заохочувати до них і не рекламувати сумнівні лікарські засоби. Україні не варто становитися майданчиком для експериментів на державному рівні.

«Всі разом!» наголошує, що в усіх своїх діях, рішеннях і концепціях МОЗ та його структурні підрозділи мають виходити з базового принципу: сприяти укріпленню, збереженню та захисту фізичного і психологічного здоров’я українських громадян та українських сімей, що є основою для подальшого існування суспільства і держави.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram