«Amen and a-women»: американський конгресмен помолився так, що краще б не молився

Актуально
06.01.2021
«Amen and a-women»: американський конгресмен помолився так, що краще б не молився

Скандал вибухнув в США під час відкриття 117-го конгресу. Методистський священник і член демократичної партії, колишній мер Канзас-Сіті Емануель Клівер, звершив молитву в ім’я «монотеїстичного Бога, Брахми і Бога, відомого під багатьма іменами». А закінчив молитву словами «Amen and a-women». Таким чином, всіх шокував.

Слова Клівера викликали бурний потік критики та глузування. Американці звинуватили його в нерозумінні значення “амінь”, єврейського слова, яке тлумачиться як “нехай буде так”. І до слова “men” слово “amen” не має ніякого відношення. Тому спроба додати політкоректне “woman” (жінка) виглядала як блюзнірство над молитвою.

Про що свідчить цей інцендент? Ми попросили прокоментувати цей випадок Ігоря Плохого – голову ГО “Християнський фронт”, резидента Кабінету експертів:
“Це не лише про наругу над споконвічними сенсами християнства. Адже староєврейське слово «амінь» жодним чином не натякає на якусь стать, а означає «воістину». Це сигнал, щодо можливих майбутніх тенденцій, які будуть спостерігатися у США. А тенденції чітко зрозумілі: ті, хто пов’язують себе з демократичною партією США, навіть, якщо вони християни, навіть, якщо вони пастори церков – обслуговуватимуть інтереси громадян не на засадах одвічних християнських істин, а виконуватимуть примхи збоченців та гендеристів. Враховуючи те, що США надто впливова держава у сучасному світі, то наслідки такої перепрошивки християнства під потреби неомарксиської гендерної ідеології будуть ширитися й далі. «Ягідки» цих «квіточок» ми можемо побачити через деякий час і в українському богословському дискурсі.”

Олександра Ходаковська – голова Сестринства Святої Ольги, аналітик Кабінету експертів, поділилася своїм баченням цього скандалу:
“Якщо нам з вами в Україні «феміністична теологія» здається недолугим жартом, то у передових країнах Заходу це вже легітимізована багатьма християнськими церквами «релігійна концепція». В університетах Ліги Плюща збираються гуртки «дослідниць», що академічно хитають головами обговорюючи, що «Христос-Софія міг бути жінкою», а злидні патріархального гніту приховали від нас правдиві переклади Євангелія. Жінки-священики, зневага до обітниць та дисципліни Таїнств і навіть епітрахіль у кольорах ЛГБТ – це лякаюча реальність західного християнства, що дедалі більше паразитує та захоплює церкви.

Можливо все це ми спостерігаємо, як наслідок розбещеності сучасної людини, котра переносить «ринкові відносини» на всі сфери життя. Цим грішать і вірні парафіяни християнських церков, що розглядають церкву як святковий фестиваль з атракціонами, так і священики, які намагаються свою Віру продати, як комерційну послугу. Подібне викривлення душпастирської діяльності спостерігається не перше десятиліття  Частина церков намагається «рекламувати» християнство так, ніби це новий додаток на телефон, який буде виправдовувати всі твої примхи. Але це не працює.”

Франклін Грем, євангельський пастор і син покійного Біллі Грема, закликав Емануеля Клівера отямитися: “Припускаю, що він намагався використати цей час молитви, щоб зробити політичну заяву щодо рівності чи гендерних питань, які стоять на порядку денному. На жаль, це те, де ми сьогодні. Не дуже вдалий початок 2021 року. Нажаль, навіть молитва для деяких людей у ​​наших залах Конгресу вже не є святою.”

Дональд Трамп-молодший висловив у своєму  Twitter обурення використанням молитви в ідеологічних цілях, зазначивши, що амінь “не є гендерним словом”.

Конгресмен-республіканець з Флориди Метт Гаєць, ретвітнув Трампа-молодшого, зазначивши таке: “Республіканця Деббі Вассерман-Шульца тепер можна називати лише “Вассерперсон-Шульц”.

Член Палати представників, республіканець Джим Джордан наголовив про те, що “гендерні” замінники вражають своєю абсурдністю:


Нагадаємо, що переобрана спікер Палати представників, демократка Ненсі Пелосі нещодавно представила нові правила, які вимагають інтеграції у документи Палати більш інклюзивного мовлення. Правила змінюють використання займенників, а також торкаються сімейних стосунків, представивши їх гендерно нейтральними. Про це йдеться у  заяві самої Пелосі. Ці зміни стосуються таких слів, як «дочка», «чоловік» та «омбудсмен», але в них не згадується нічого про «амінь».

А у мережі дедалі більше з’являються численні меми на тему “Amen and a-woman”, накшталт цим:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Матеріал підготував Роман Аблязов, рух “Всі разом!”

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram