«Всі разом – за сім’ю!» – тематичний фестиваль у Києві

Актуально
18.05.2015
«Всі разом – за сім’ю!» – тематичний фестиваль у Києві

16 травня у київському парку імені Тараса Шевченка відбувся тематичний фестиваль «Всі разом – за сім’ю!» Головне кредо заходу – «Є родина – міцна країна».

Ще до початку свята у парк почали сходитися люди. Переважно це матусі з дітками та серйозні чоловіки з колясками. Відчуваючи свободу руху і дії, невтомні малюки відразу завзято бралися вивчати територію і наводити свій лад. Вони діловито розходжували по сцені, поправляли плакати та перевіряли на міцність локації. Енергійна музика додавала їм настрою, а щирі посмішки організаторів – упевненості.

foto_marsh

 

«Сонце нам сяє… Сонце нас єднає…» – слова пісні, яка вже з перших хвилин перебування у парку налаштовувала на хвилю єдності. Адже головна мета свята – єдиний погляд на теперішнє і майбутнє, у якому є міцна, сильна, щаслива родина.

IMG_4298

Про сімейні цінності

О 12.00 свято офіційно стартувало. На сцену вийшов керівник оргкомітету фесту Руслан Кухарчук. Він привітав усіх гостей та висловив вдячність за те, що вони знайшли час приєднатися до такого важливого заходу: «Сьогодні ми святкуємо Міжнародний день сім’ї, а також Тиждень Подружжя – одні з найважливіших свят для кожної людини, для кожного українця. Ми всі разом – за сім’ю, за щасливе майбутнє в Україні».

Після привітання на сцену вийшли ведучі денної концертної програми – яскрава життєрадісна Катя та енергійний веселий Марк. Протягом кількох годин вони активно співпрацювали з публікою, жартували та створювали для глядачів приємну атмосферу.

IMG_4469

 

Першими, хто потішив учасників сімейного фесту своїм співом, були Даббі й Кетрін. Перед виконанням музичної композиції, Даббі розповів глядачам історію створення пісні: «Мені довелося побувати в зоні АТО. Там я спілкувався з багатьма людьми і на моє запитання «Чи хотіли би помстися ворогу?», вони відповідали: «Ні. Єдине, що нам потрібно – це мир і любов». І тоді я замислився, а де ж взяти ту любов? Адже людина за своєю сутністю зла. Можливо, небо – джерело вічної мудрості – нам скаже, де шукати відповідь на моє запитання».

«У світі розчарувань, поневірянь і болю,

Все що мені для щастя так треба,

Знати, що Бог завжди зі мною,

Бог завжди зі мною».

Лауреат міжнародних конкурсів Анастасія Геращенко виконала для гостей ліричну композицію, співаючи «ти і я – сила притягання, кожна мить, ніби метелики в середині». Незрівнянний Славко Святинчук потішив виконанням своїх ліричних пісень.

IMG_4273

 

Продовжила сімейний фест переможниця 5-го тижня «Х-фактор онлайн» та керівник вокального проекту Time of changes, Cover.fm 2013 у рамках радіо «Європа плюс» чарівна Юлія Бертеньєва.

Денний блок фестивалю був також сповненим цікавими і пізнавальними лекціями. Заняття «Види і мови кохання» – від голови організації «Територія відповідальності» Антона Калганова. Він зауважив: «Кохання – така річ, якої потребує кожен із нас у різному віці, за різних соціальних обставин». Під час лекції «Сімейний щасливий союз реальний» продюсер Яна Нетікова обговорила з відпочиваючими важливі моменти, на які необхідно звертати увагу під час побудови шлюбу. «Шлюб – це не проста формальність, це подія, яка є ключовою у житті будь-якої людини», – підкреслила спікер.

WP_20150516_064

 

Лекція на тему «Шість характеристик щасливої сім’ї» від незрівнянних та позитивних Юрія та Тетяни Соколовських розкрила слухачам таємницю щасливого шлюбу. «Усе значно простіше, ніж ви могли собі уявляти. Просто подеколи нам бракує терпіння, щоб осягнути зовсім прості істини», – запевнили Юрій та Тетяна.

Волонтер Всеукраїнської благодійної організації “АСЕТ” – Марина Ліхнікевіч, розкривала теми: “10 причин закритого серця” і “Емоційна зрілість”. Ці теми особливо актуальні для сімей, так як багато сімей не вміють відкриватися один пере одному і подавати правильну емоційну реакцію.

Також протягом усього свята волонтери організації активно проводили соціальне опитування для всіх, хто відвідав свято про те, чим є для кожного з них сім’я; який вид шлюбу вони вітають; скільки разів на тиждень сім’ї повинні спілкуватися один з одним і т.д .

Своєю чергою керівник Всеукраїнської лінії допомоги вагітним у кризовій ситуації Василь Зіняк мовив: «У шлюбі все має гармонічно поєднуватися: і любов, і секс, і народження дітей. Ці речі нерозривні, вони доповнюють один одного». І розповів про кричущі масштаби абортів в Україні.

VR_15

 

Голова Всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини», член Європейського інституту сімейної освіти (IEEF/EIFLE) Геня Самборська прочитала лекцію на тему «Шлюб і прокреація». «Будинок зводять на фундаменті, оскільки це є правильною основою. Закладання фундаменту – це ціль, заради якої ви берете шлюб: жінка для того, щоби зробити чоловіка щасливим і кращим;чоловік, для того, щоби зробити жінку щасливою і кращою. Не інакше» – пояснила спікер.

IMG_4392

 

Після курсу лекцій, трійка запальних клоунів Степан, Боня та Вишенька влаштували справжнє дитяче свято. Були задіяні навіть дуже сором’язливі та маленькі гості свята. Ніхто не залишився поза увагою та без добрячої порції радості.

Опісля розпочалося дійство, котре привернуло увагу не лише дітей, а й дорослих. Шоу «Трюки науки» у виконанні хіміка-чарівника, під час якого вода перетворювалася на сніг, а кулька магічним чином зменшувалася, а потім збільшувалася, нікого не залишило байдужим. Також для маленьких поціновувачів мистецтва за участі лісових жителів була продемонстрована казка «Таємниця справжньої любові». Завершився денний блок сімейного фесту флешмобом «Створений любити» та поїданням морозива, яке отримували всі діти.

WP_20150516_103

 

Не дивлячись на різноманіття конкурсів, лекцій та концертних номерів, як і дорослі, так і маленькі учасники сімейного фестивалю мали нагоду зайнятися творчістю, довідатися цікаву та пізнавальну інформацію, або ж зайнятися спортом. Також подружні пари мали можливість звернутися до кваліфікованих спеціалістів за безкоштовною допомогою з приводу сімейних непорозумінь та конфліктних ситуацій.

 IMG_4390

Мирна хода

О 15.00 почався денний блок фестивалю – на Хрещатику, біля будівлі КМДА. Першим пунктом – танцювальний флешмоб. Дякуючи хореографу Олексію Куцику, всі вмить стали танцюристами. А завдяки харизмі та енергії ведучого Олександра Джусупова, гості справилися із танцювальним завданням на сто відсотків.

О 15. 30 на центральній вулиці міста розпочався парад сімей. Подружжя і діти йшли колоною Хрещатиком і Бульваром Шевченка. При цьому проголошували гасла «Всі разом – за сім’ю!», «Тато, мама, я – щаслива сім’я», «Природна родина – здорова Україна», «Є родина – міцна країна». Учасники ходи змушували зупинятися простих перехожих – прислуховуватися, придивлятися і долучатися.

Хода завершилася в парку імені Тараса Шевченка. Тут стартувала друга частина свята – концерт і нагородження сімей.

 WP_20150516_005

«Всі разом прагнем однієї мети!»

Ведучими вечірньої програми стали незрівнянна і вишукана Тетяна Градських та запальний і позитивний Олександр Джусупов. Завдяки їх професійній майстерності та щирості гості свята відчували себе, дійсно, однією великою і дружньою родиною.

Конкурси, музичні та танцювальні номери цього вечора вражали та спонукали учасників фесту до руху. Дитячий колектив Alice White виконав чуттєву композицію, яку вони присвятили всім матусям. «Мамо, будь завжди зі мною поруч. Мамо, мені більш нічого і не треба…».

Елегантний Роман Ващук та чарівна Оксамита виконали офіційний гімн сімейного фесту «Всі разом – за сім’ю». «Сімейні цінності мають бути державними цінностями!», – підкреслили виконавці.

WP_20150516_034

 

Протоієрей УПЦ Андрій Дудченко благословив всіх, хто зібрався у парку. «Сім’я – це початок раю на землі, це його залишок на ній. Після вигнання із раю люди позбулися всього, що мали, але в них залишилася сім’я!», – пояснив отець Андрій. Після чого Юлія Джусупова виконала дві композиції. Одна з яких «Любіть Україну». «Велике щастя жити у великій, дружній родині!», – наголосила виконавиця.

IMG_4601

 

Серед учасників сімейного фестивалю були й люди, які повернулися із зони АТО. Вони теж долучилися до свята і мали слово. Капелан третього полка Кіровоградського спецназу Володимир Савішев підтвердив думку своїх попередників, що сім’я – це, дійсно, найбільша цінність. «Коли військовий іде на бойове завдання, він розуміє, що може не повернутися живим. Тому перше, що він робить, прийшовши вцілілим – телефонує рідним і близьким, своїй родині», – поділився переживаннями чоловік.

Багаторічний пастор київської церкви «Хіллсонг» Євгеній Касевич під час свого слова зауважив, що завжди потрібно залишатися чесним із собою, бо рано чи пізно за всі гріхи доведеться відповідати, і наголосив: «Сім’я – це те, з чого все починається».

WP_20150516_019

 

Сабіна Абас, учениця школи Alice White, потішила слухачів композицією на китайській мові. Хореографічна група j.c.dance виконала запальний танець «Перлина Україна», а театральна група «Імпульс» подарувала глядачам частинку свого серця, виконавши танець жестів. Також глядачів знову потішили Роман Ващук, R&B виконавець Хімік, співачка з групи Born Twise Ірина Гусениця і заслужена артистка України Марина Одольська.

Але головними булі сім’ї – молоді, літні, багатодітні, особливі. Їм давали слово, їх запрошували на сцену, їх нагороджували і дякували. Серед таких родина пораненого офіцера з зони бойових дій Володимира Лагути, який з дружиною і двома дітей спеціально приїхав до Києва, щоб побувати на фестивалі «Всі разом – за сім’ю».

WP_20150516_090

 

На завершення вечірньої концертної програми Руслан Кухарчук зачитав Резолюцію всеукраїнського фестивалю «Всі разом – за сім’ю!». Разом із учасниками фесту лідер руху узгодив основні положення:

  1. Інтереси інституту природної сім’ї вважати пріоритетними у всіх діях, ініціативах і рішеннях. Публічно декларувати і забезпечувати комплексну підтримку батьківству, материнству, дитинству.
  2. Забезпечення виконання чинної Державної цільової програми підтримки сім’ї. Під час укладання нових програм залучати максимальну кількість фахових професійних організацій.
  3. Впровадити системне викладання у школах курсу «Сімейні цінності» і включити його в інваріативну (обов’язкову) складову шкільної програми.
  4. Унеможливити законодавчі і адміністративні рішення і дії, які зазіхають на традиційні сімейні і християнські цінності.
  5. Формувати і реалізувати сімейну політику країни як складову національної стратегії і розглядати її в контексті національної безпеки.

Учасники заходу одноголосно підтримали ці положення, щоб передати їх владним структурам.

Завершився сімейний фестиваль виступом фольклорного колективу «Воанергес».

WP_20150516_062

 

Соціальний фестиваль «Всі разом – за сім’ю!» відбувається в рамках святкування Дня сім’ї (15 травня) і Міжнародного тижня подружжя (15-22 травня). В організації заходу беруть участь учасники альянсу «Україна за сім’ю».

WP_20150516_173

 

Більше фото можна продивитись тут

Фестивалю надали допомогу: компанія IDS, компанія “Рудь”, житловий комплекс “Європейське місто”, підприємець Вадим Столар, компанія РТМ.

Інформаційна підтримка: www.44.ua, www.InVictory.com, www.VseNovosti.info

Тетяна Крисюк, журналіст

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram