Заява Руху «Всі разом!» з приводу листа Мінкульту до УГКЦ

Актуально
13.01.2014

vr_kolo125Громадянський рух «Всі разом!» уважно вивчивлист Міністерства культури України (№1/3/13-14 від 03.01.2014) на ім’я предстоятеля Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука, який був оприлюднений напередодні у засобах масової інформації. Вимушені констатувати: цей документ у відвертий спосіб демонструє замах на свободу віросповідання в Україні.

Християни покликані Богом і Святим Письмом проповідувати Благу Звістку і молитися про людей і країну. І пошук у цьому політичної мотивації свідчить або про релігійне невігластво державних службовців, або про умисну атеїстичну активність. Вірні будь-якої християнської громади і конфесії мають дане Богом право звершувати молитву там, де мають таке бажання – і в культових приміщеннях, і поза ними. Не держава створила церкву, тому не державі вказувати, визначати і погоджувати місця для молитви.

Церква Христова в усьому конфесійному різноманітті пережила величезну кількість політичних режимів. І часи Римського імператора Нерона, коли християн спалювали і віддавали живцем на з’їдання звірам. І часи Радянського Союзу, коли священики і пресвітери десятиліттями утримувалися і катувалися у в’язницях і таборах. Тому добре відомий історії факт: залякати церкву неможливо.

Базове правило здорового суспільства передбачає право віруючих вільно і публічно сповідувати і практикувати свої християнські переконання. З-поміж усіх країн колишнього СРСР саме Україна разом з прибалтійськими державами завжди вважалися взірцевими за рівнем свободи віросповідання. І ми щиро сподіваємося, що органи державної влади України докладуть усіх зусиль для збереження цієї фундаментальної складової демократичного суспільства.

Голова ГО «Громадянський рух «Всі разом!»
Руслан Кухарчук.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram