В Українському домі проходить виставка на честь 1025-річчя Хрещення Київської Русі

Актуально
02.08.2013

Вже 1025 років минуло з того часу, як князь Володимир Святославович вирішив прийняти християнську віру, таким чином перетворивши духовне життя Київської Русі. Відтоді слов᾽яни вірять в єдиного Бога.

Саме цій ювілейній даті присвячена виставка «Х століть Православ᾽я. Історія Русі в образах її Святих», що проходить з 27 липня в Українському домі у Києві.

Дана виставка являє собою унікальний проект, що націлений на популяризацію та розвиток духовних цінностей, культури, мистецтва та має просвітницький характер.

Серед представлених експонатів ікони святих з часів Київської Русі до сьогодення, поруч з якими знаходяться анотації з біографій таких людей. Це рівноапостольні Ольга та Володимир, Кирило та Мефодій, Святий благонравний князь Олександр Невський, праведний воїн Федір Ушаков та багато інших. Загалом на виставці представлено 150 експонатів 17-20 століть з приватних колекцій, у тому числі Олександра Прогнімака та Блаженішого Володимира Митрополита Київського та Всія Русі. Більшість предметів експозиції раніше ніколи не мали публічного перегляду.

«Цією виставкою ми хотіли звернути увагу як релігійної, так і світської громадськості до необхідності реалізації просвітницької функції церкви та держави в описі прикладів того служіння та життєвого подвигу, тих мук та утисків, що випали на долю наших слов᾽янських святих у їхньому намаганні просвітлення та покращення життів людей», – прокоментувала Гриценко Оксана Іванівна, директор Українського дому.

«Прийшов віддати шану. Багатьох імен не знав. Я впевнений, що кожна людина має відвідувати такі виставки, щоб знати історію, науку. Та й немає такої людини, яка б сказала, що Бога немає», – поділився своїми враженнями один з відвідувачів.

Перегляд експонатів супроводжується православними піснями, а у кінці експозиції кожен бажаючий може заповнити книгу відгуків. Залишили свої враження від перегляду на папері люди не тільки з України, але Росії та Грузії. Їхні відгуки різноманітного характеру. В основному, люди вдячні за виставку, особливо дякують за анотації та вважають такий захід важливим для культурно-духовного виховання і розширення світогляду.

Також до відкриття виставки був виданий Художній альбом (Каталог) із зображеннями ікон Святих, що представлені на експозиції, з біографіями кожного. Співавторами Каталогу являються Оксана Гриценко, директор Українського дому, та Антон Нікітін, головний редактор православного журналу «Фома» в Україні.

Виставка на честь 1025-ліття Хрещення Київської Русі відбувається з благословення Блаженішого Митрополита Володимира.

Ганна Остапець, «Всі разом!»

Фото Олексій Іваньков

02 03 04 05 06 07 08 09 10

 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram