«Факторам сімейного щастя» бути в Державній програмі підтримки сім᾽ї

Актуально
19.06.2013

На думку українців, головним фактором для довгого та щасливого сімейного життя є кохання. Саме про результати першого всеукраїнського дослідження «Фактори сімейного щастя» йшлося 13 червня на прес-конференції в УНІАН.

 

За словами організаторів, причина такого дослідження – невтішні дані щодо кількості розлучень в Україні. Адже, за даними Держкомстату, 57% створених сімей згодом вирішують розійтися. Основною причиною організатори опитування назвали непідготовленість людей до подружнього життя.

«Сьогодні поняття сім᾽ї викривлене. Люди, які створюють сім᾽ю і мають потребу у міцних і надійних взаємовідносинах в переважній своїй більшості не можуть і не вміють собі їх забезпечити. Чому? Тому що не навчили, не показали приклад», – прокоментував  Адріан Буковинський, голова благодійного фонду «Сім᾽я».

Дане соціологічне опитування виявило факти, що сприяють міцним відносинам подружжя та виявляють причини нещасливих шлюбів. В опитуванні брали участь понад однієї тисячі двохсот одружених та розлучених сімейних пар з п᾽яти міст України: Львів, Київ, Конотоп, Донецьк та Севастополь. Як сказав представник Мінсоцполітики, результати цього дослідження ляжуть в основу Державної програми підтримки сім᾽ї.

На думку одного з організаторів дослідження, для  створення сім᾽ї треба бути більше, ніж фахівцем. А відповідальними за підготовку молодої людини до подружнього життя називає батьків та навчальні заклади, в яких мають бути спеціальні просімейні програми. Це, наприклад, «сімейні цінності», «етика подружнього життя», «психологія побудови стосунків між хлопцем і дівчиною». Такі предмети необхідні для того, щоб показувати молодим людям красу відносин, на чому будуються стосунки, яка логіка їхньої побудови. За словами Буковинського, це допоможе озброїти молоду людину знаннями.

15 травня уряд України затвердив Державну цільову соціальну програму підтримки сім᾽ї, головним розробником якої є Міністерство соціальної політики. Проект програми передбачає розробку та затвердження методики з підготовки до життя в подружжі, а також навчання відповідних спеціалістів по всім регіонам України.

Соціологічне дослідження «Фактори сімейного щастя» – один з напрямків діяльності соціального проекту «Щаслива родина», який реалізується компанією Ейвон-Україна та Всеукраїнським благодійним фондом «Сім᾽я».

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram