Доктор Мані і його гендерна теорія, яка вбиває буквально

Джон Вільям Мані (1921-2006 рр.) – американський психолог і сексолог, дослідник біології статі та сексуальної ідентичності людини. Саме він запозичив з англійської граматики та ввів у вжиток такі терміни, як «ґендерна ідентичність», «ґендерна роль», «сексуальна орієнтація», «парафілія» та інші.

З 1950-х років працював в Університеті Джонса Гопкінса в Балтиморі на посадах професора педіатрії та медичної психології. І там у нього з’явилася теорія про те, що вроджена стать не має впливу на те, як людина ідентифікує себе. Натомість, вважав він, значно більше значення має «ґендер» людини – те, як її виховують та які вона отримує «установки» від суспільства та традицій.

На підставі цих поглядів він почав пропагував коригувальні операції для пацієнтів із патологіями сексуального розвитку. Відтак його навіть називають «духовним батьком» політичного руху транссексуалів.

В 1966 році подружжя з Канади на прийом до лікаря принесли свого однорічного малюка на ім’я Брюс Реймер, який внаслідок нещасного випадку отримав серйозну травму статевого орган. Обстеживши малюка, Мані вирішив повністю віттяти чоловічі органи малюка і «переробити» хлопчика на дівчинку.

«Цінність» експерименту полягала в тому, що у Брюса був брат-близнюк Брайан. Тобто можна було одночасно спостерігати за «ґендерною соціалізацією» двох братів – одного як дівчинки, іншого як хлопчика.

Брюсу в 1,5-річному віці зробили операцію (кастрували), перейменували на «Бренду» та посадили на жіночі гормони. Батькам було суворо заборонено розповідати дітям, що «Бренда» народилася хлопчиком.

Щороку дітей відправляли до доктора Мані на огляд та обстеження, де він фіксував результати свого експерименту, писав наукові статті та підручники, отримував нагороди та залучав величезні гранти на подальші дослідження.

У 1970-х Мані прозвітував перед світовим науковим співтовариством у тому, що експеримент пройшов успішно та його «ґендерну» теорію повністю доведено. Один брат, як і обіцяно, виріс конвенційною дівчинкою, а інший – хлопчиком.

Тобто, згідно доктора Мані, – стать (біологія) це ніщо, а ґендер (виховання) – все.
Але про цей експеримент та, що з ним сталося насправді, в 1990-х роках розповів вже дорослий Девід Реймер.

Брюс-Бренда-Девід
Як виявилося «Бренда» не вписався в теорію доктора Мані. Незважаючи на те, що його виховували як дівчинку, напихали гормонами і суворо зберігали таємницю його народження, «Бренда» відчував себе не у своїй «шкірі» – дівчата не приймали її в свої компанії, він весь час билася з братом, хотів бути хлопчиком і був дуже самотньою дитиною.

Коли в «Бренди» почався пубертат, його страждання стали такими нестерпними, що він почала думати і говорити про самогубство. У 20 років він зробив першу спробу самогубства. Тоді мати, вбита почуттям провини, розповіла «Бренді», що він народився хлопчиком.

Дізнавшись про свою історію, «Бренда» знову змінив свої зовнішні статеві ознаки – зробив операцію, пройшов гормонотерапію і вибрав собі нове ім’я Девід. Знайшов в собі сили жити далі і навіть одружився з жінкою з трьома дітьми, яких він усиновив.

У 30 років дізнавшись, що його випадок використовується доктором Мані для підтвердження своїх божевільних «ґендерних» теорій, він публічно розповів правду про цей експеримент і своє зруйноване життя.

У 2000 році Джон Колапінто написав книгу “As Nature Made Him: The Boy Who Was Raised As a Girl”, в якій розповів усі подробиці цієї історії.

У 2002 і 2004 роках, відповідно, обидва брати Реймери покінчили життя самогубством. Спочатку Брайан (36 років, передозування), а потім Брюс-Бренда-Девід (38 років, постріл собі у голову).

P.S. Під час дебатів щодо педофілії доктор Мані стверджував, що педофілія пов’язані з любов’ю, а не з сексом. А до проведених ним медичних оглядів входив показ дітям порнографії та імітації статевого акту. Такі дії доктор Мані пояснював тим, що дитячі сексуальні ігри є дуже важливими для формування здорової «ґендерної ідентичності» людини.

Чаплигін Сергій, Кабінет експертів