Чаплигін Сергій

Філософ, історик релігії, соціолог, структурний лінгвіст, перекладач та громадський діяч
Регіон: Київська
Написати експерту

Область науково-прикладних, практичних інтересів

“Гендер”, лібералізм, трансгуманізм, розуміння людини в історичній ретроспективі, формування суспільних цінностей, історія релігії.

Досвід експерта 

Основний напрямок діяльності — дослідницький. Крім наукових досліджень з історії релігій, вірувань та міфів, займається просвітницькою та експериментальної діяльністю. У своїй просвітницькій діяльності зайнятий, перш за все, перекладами праць з філософії. Інша частина просвітницької діяльності — читання публічних лекцій та участь в дискусіях на публічних інтелектуальних майданчиках країни. Публікація науково-популярних та аналітичних статтей в ЗМІ та на просвітницьких інтернет-порталах.

Новим напрямком у просвітницькій роботі став запуск в 2021 року відкритого регулярного семінару «Національний круглий стіл» та просвітницького курсу «Консерватизм – online» на яких виступають політики, філософи, історики, психологи, сексологи, та ін. Експериментальний напрямок — втілення в практику розуміння республіканських форм спільного життя, як «спільної речі», в місцевих громадах. В першу чергу тестова діяльність зосереджена на дослідженні наскільки місцеві громади, які бажають ввести партиципаторне бюджетування (участь населення в складанні і реалізації частини міського бюджету), здатні це зробити.

В рамках цього експериментального напрямку діяльності також розробка моделі публічного регістру української мови — кодексу правил ведення суспільного діалогу через емоційно-нейтральне обговорення спільних проблем. Оскільки, як показує практика, дискусії серед груп громадянського суспільства в Україні, починаючи від зборів мешканців будинку і закінчуючи державним рівнем влади, зазвичай скочуються або на інтенсивно-особистісний регістр мови соціальних мереж, або на мову штампів офіційних промов і документів. Завдання — розробити український аналог того, що називається Robert’s Rules of Order в США або правилами парламентської процедури у Великій Британії.