Звернення до президента Зеленського: «КиївПрайд» у Варшаві буде сприйнятий польським істеблішментом як українська антиурядова акція

Експертиза
19.05.2022
Звернення до президента Зеленського: «КиївПрайд» у Варшаві буде сприйнятий польським істеблішментом як українська антиурядова акція

Спроба провести 25 червня у Варшаві «КиївПрайд» зусиллями українських біженців прямо суперечить національним інтересам народу Польщі і офіційній позиції уряду Польщі. Виникають реальні загрози припинення або зменшення підтримки України консервативним польським урядом у гуманітарній, економічній та військовій сферах. А тому це є не просто провокацією, а відвертою шкодою і загрозою українським національним інтересам на міжнародній арені. Вважаємо, що такі наміри та дії прямо служать інтересам Російської Федерації, яка нині використовує усі можливі засоби для зменшення міжнародної підтримки України і, в першу чергу, з боку її основних партнерів. «КиївПрайд» у Варшаві, безсумнівно, буде сприйнятий польським державним істеблішментом як українська антиурядова акція.

Рух  «Всі разом!» і партнерські організації звертають увагу президента Володимира Зеленського на обставини, які загрожують національній безпеці України, і просять главу держави втрутитися у ситуацію. Ця проблема потребує значного розголосу! Запрошуємо ознайомитися з текстом звернення до президента і поширити його.

Шановний Володимире Олександровичу!

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам запевнення у глибокій повазі. Декларуємо всіляку підтримку Вашим мужнім діям і рішенням на захист суверенітету і територіальної цілісності України в умовах війни проти нашого народу, яку розв’язала Російська Федерація. Окремої уваги і вдячності заслуговують Ваші зусилля на міжнародному рівні для створення і зміцнення світової коаліції на підтримку України.

У цьому контексті вважаємо за необхідне звернути Вашу увагу на обставини, які спричиняють значні проблеми у наших стосунках з ключовим і стратегічним партнером і другом України – з Республікою Польща.

Стало відомо, що 25 червня поточного року у Варшаві заплановане проведення події з назвою «КиївПрайд». Йдеться про активістів українського угрупування ЛГБТ, які заявили про свій намір влаштувати вуличну провокативну акцію на території дружньої нам Республіки Польща.

Громадська організація «Всі разом!» та весь правозахисний просімейний рух України висловлюють своє занепокоєння з цього приводу. Проведення так званого «КиївПрайду» у столиці Польщі вже зараз стає проблемою міжнародного рівня і нанесе величезну шкоду репутації та інтересам України в умовах війни.

Запланований у Варшаві «КиївПрайд» – це не лише пропаганда одностатевих стосунків та сексуальних девіацій, а й спроба нав’язати польському суспільству неприйнятні ліві і соціалістичні ідеї. І все це – під українськими прапорами. Слід зазначити, що ідеї ЛГБТ-угрупування мають спільне коріння із проросійською комуністичною риторикою. На ЛГБТ-заходах у Європі часто можна бачити комуністичну червону символіку. Європейські соціалісти і комуністи є дружніми водночас як до ЛГБТ-ідеології, так і до російських впливів. Їхні однодумці в Україні мають аналогічну філософію і використовують ті ж самі гасла. Зокрема «Смерть нації! Квір ворогам!», «Love satan, hate cops» (Любити сатану, ненавидіти поліцію) на своїх «прайдах» у Києві у 2017 і 2021 роках відповідно.

До того ж під час таких заходів завжди висуваються політичні вимоги, зокрема щодо необхідності вносити відповідні зміни у законодавство. Зокрема щодо легалізації так званих одностатевих цивільних партнерств і «шлюбів». Аналогічні політичні вимоги звучатимуть й у Варшаві 25 червня, що, безсумнівно, виглядатиме як незаконне втручання українських біженців у внутрішні справи суверенної польської держави. «КиївПрайд» у Варшаві, безсумнівно, буде сприйнятий польським державним істеблішментом як українська антиурядова акція.

Всім добре відомо, що керівництво Республіки Польща декларує однозначну і категоричну підтримку християнським та сімейним цінностям. Чинна влада країни систематично у законний спосіб і на вимогу польського суспільства обмежує пропаганду ЛГБТ-ідеології, яка шкодить дітям, підліткам і родинам. Про це свідчать відповідні висловлювання президента Анджея Дуди, рішення уряду, парламенту і судових установ. Всі органи державної влади Польщі формують і реалізовують відповідні політики в освітній, соціальній, культурній сферах.

Разом з цим саме ця країна – Республіка Польща – прийняла на себе найбільше соціальне і фінансове навантаження у справі захисту і підтримки мільйонів біженців з України. А також спрямовує в Україну величезну гуманітарну допомогу. Польща і її народ стали чи не найближчими друзями України в умовах війни і нашої героїчної оборони.

Спроба провести у Варшаві «КиївПрайд» зусиллями українських біженців прямо суперечить національним інтересам народу Польщі і офіційній позиції уряду Польщі. Виникають реальні загрози припинення або зменшення підтримки України консервативним польським урядом у гуманітарній, економічній та військовій сферах. А тому це є не просто провокацією, а відвертою шкодою і загрозою українським національним інтересам на міжнародній арені. Вважаємо, що такі наміри та дії прямо служать інтересам Російської Федерації, яка нині використовує усі можливі засоби для зменшення міжнародної підтримки України і, в першу чергу, з боку її основних партнерів.

Громадяни України, які діють на захист національних інтересів та прямо зараз боронять нашу землю, наближають ціною своїх життів нашу перемогу, виступають категорично проти проведення «КиївПрайду» чи так званого  «Маршу рівності» як у Києві, так і у Варшаві. Адже це прямо суперечить цінностям і традиціям двох народів.

Конституція України в статті 5 надає українському народу право здійснювати владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Тому на підставі статті 40 Конституції України,

ПРОСИМО:

1. Офіційно і публічно повідомити владу Республіки Польща про позицію громадянського суспільства України, яке категорично засуджує проведення політичних заходів «КиївПрайду» у Варшаві і у Києві.

2. З метою зміцнення довірливих стосунків між нашими народами, доручити Посольству України у Польщі вжити дій для інформування польського суспільства про масштабний сімейний рух в Україні, який єднає десятки міст і сотні тисяч людей, а тому є одним з найбільших у Європі. Деталізована інформація про це міститься за онлайн-адресою: vsirazom.ua/family

3. Вжити інших необхідних заходів, щоб не допустити дискредитації України в очах ключового і стратегічного міжнародного партнера через заплановані «КиївПрайдом» провокації у Варшаві 25 червня.

Голова ГО Рух «Всі разом!»

Руслан Кухарчук

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram