Юрист-науковець – про Стамбульську конвенцію. Олена Львова у програмі КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ

Експертиза
19.01.2022
Юрист-науковець – про Стамбульську конвенцію. Олена Львова у програмі КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ

Про Стамбульську конвенцію в Європі та світі говорять уже 10 років. Але на початку 2022 року український віце-прем’єр Ольга Стефанішина сказала, що ми будемо поспішати, аби в 2022 році цю конвенцію в Україні ратифікували. Що з нею не так, чому її в жодному разі не можна ратифіковувати – про це розмова у студії Кабінет експертів із Оленою Львовою, юристом, кандидатом юридичних наук, науковцем, старшим науковим співробітником Інституту держави і права ім.В.М. Корецького при НАН України.

Олена Львова зазначила, що навколо Стамбульської конвенції багато маніпуляцій: назва та зміст документу не збігаються. В разі ратифікації конвенції, норми цього документу будуть переважати над українським законодавством. І всі поняття, які є в конвенції, автоматично перенесуться в українське законодавство. Наприклад, окрім сім’ї чи шлюбу вводиться поняття «партнерство». Також ця конвенція визначає поняття гендеру. В українському законодавстві є розуміння гендерної рівності – це рівність прав та можливостей чоловіків та жінок. А в стамбульській конвенції гендер визначають як «соціально закріплені ролі». Тобто «гендер» закріплює можливість особи поводитися всупереч своїй біологічній статі, щоразу самостійно визначати свої соціальні й сексуальні ролі.

«Коли нам політики кажуть, що ми її ратифікуємо за винятком положень про гендер, це відверта неправда. Бо прикінцеві застереження конвенції дозволяють робити винятки по будь-яких статтях конвенції, окрім тих, що стосуються гендеру та гендерної рівності як це бачить Стамбульська конвенція. А конвенція визначає гендер як «соціально закріплені ролі». Тобто закріплює можливість особи поводитися всупереч своїй біологічній статі, щоразу самостійно визначати свої соціальні й сексуальні ролі», – йдеться в розмові.

Нагадаємо, що Кабінет експертів руху “Всі разом!”– формація лідерів, управлінців і галузевих експертів, які генерують нові ідеї і реалізують найкращі рішення для державних трансформацій і суспільних перетворень. Ми створили цей канал для того, щоб комунікувати з вами про головне та актуальне, що відбувається в Україні. Щотижня канал Кабінету експертів в YouTube публікує свіжі аналітичні прогнози профільних галузевих експертів. Кожний коментар, інтерв’ю чи тематична програма, які представлені на нашому каналі, провокують широкий дискурс і суспільний резонанс. Нестандартний погляд на соціально-політичні, економічні та культурні процеси в Україні, обговорення проектів готових рішень, актуальні коментарі про головне тощо. Тільки тут концентруються авторитетні думки найкращих експертів України.

Підписуйтеся на наш канал!

Будьте завжди в курсі!

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram