Синдром жертви, розвал армії та за що Україна відповідальна у війні? Олексій Толкачов #КЕ

Експертиза
10.01.2024
Синдром жертви, розвал армії та за що Україна відповідальна у війні? Олексій Толкачов #КЕ

«Путіну було дуже складно не напасти на Україну, адже українці сидячи на одній з найкращих територій у Європі. Відповідно у сусідів з’являється апетит…», – розповідає Олексій Толкачов, голова фонду “Омріяна країна”, футуролог у випуску Кабінет експертів.

Чи справді українці заслужили на війну? Олексій пояснює: «Це не в тому сенсі, що ми винні у нападі Путіна. Маю на увазі, що для мене по-філософськи – все що ми маємо у власному житті є або доцільним, або закономірним. Наше теперішнє є значною мірою наслідком наших попередніх дій. Власне, ця війна стала абсолютно закономірною».

Гість згадав, як ще у 2009 році писав матеріал про вірогідність дестабілізації центральної влади у Києві після виборів та моментом вторгнення росіян у Крим. Тоді до цієї інформації дослухався лише начальник Генштабу.

Також зазначає, що Україна повинна була реалізовувати свою геополітичну стратегію на території РФ ще далеко до війни. Адже це величезний і агресивний сусід, а відтак це було просто необхідно. Олексій наголошує на усвідомленості нашої зони відповідальності за те, що не було зроблено. Як наприклад такі стратегічні моменти задля збереження або підготовки до війни. Також додав щодо синдрому жертви України: «Я думаю, що зміна свідомості як людини так і народу починається з того моменту, коли людина бере відповідальність за все, що трапилось у її/нашому житті. Ми маємо на себе брати відповідальність, або ж ми потрапляємо у пастку синдрому жертви».

Однак, попри всі труднощі які є зараз, Олексій Толкачов стверджує: «Я вірю, що коли Україна переможе – у неї буде прекрасне майбутнє. На нас звернуть увагу, сюди прийдуть інвестиції, для нас будуть відкривати двері. Я вірю, що постраждавши на цьому хресті, Україна стане геополітичним лідером. А от росіянам, їм вже не світить більше нічого».

Дивіться повний випуск вже доступний на ютуб-каналі. У ньому ви також почуєте про дефіцит любові українців до себе, надмету Росії у війні, хто розвалив армію та яким чином можна зупинити війну.

Нагадаємо, що Кабінет експертів – це аналітичний центр руху “Всі разом!”. Його резиденти генерують нові ідеї і реалізують найкращі рішення для державних трансформацій і суспільних перетворень. Щотижня ютуб-канал Кабінету експертів публікує свіжі аналітичні прогнози профільних галузевих експертів. Кожний коментар, інтерв’ю чи тематична програма, які представлені на нашому каналі, провокують широкий дискурс і суспільний резонанс. Нестандартний погляд на соціально-політичні, економічні та культурні процеси в Україні, обговорення проектів готових рішень, актуальні коментарі про головне тощо. Тільки тут концентруються авторитетні думки найкращих експертів України.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram