Судова та антикорупційна реформи. Як робити, щоб нарешті вдалося? | Павло Жебрівський у Кабінеті експертів

Експертиза
04.10.2023
Судова та антикорупційна реформи. Як робити, щоб нарешті вдалося? | Павло Жебрівський у Кабінеті експертів

«Лідер нації це як законодавець моди. Тобто він може заснувати моду на цінності, відкритість, жертовність. Якщо лідер буде транслювати і дотримуватись цього, то й люди у структурі влади будуть слідувати за ним», – такий приклад навів Павло Жебрівський, голова спілки «Бойове братерство України» у студії програми. Раніше багато років працював на державній службі, був політиком.

У новому випуску Кабінет експертів предметом бесіди став опублікований документ у засобах масової інформації з назвою «Список реформ пов’язаних з умовами надання допомоги від Сполучених Штатів». У ньому описані конкретні реформи, які від України очікує США.

Гість зауважив, що Білий дім офіційно вже вніс правки щодо даного документу. «Згідно правкам, список не є основною умовою для отримання допомоги Україні у війні з росією. Цей список є умовою для початку переговорів для вступу України в ЄС та НАТО», – розповідає Жебрівський.

Звернемо увагу, що ключова тема документу з Білого дому – це реформування, зокрема антикорупційної вертикалі влади. У бесіді з Павлом Жебрівським проаналізували систему правління, реформи, інституції і Верховний Суд України. А також назвали головні якості, які важливо мати лідеру країни.

Найбільш резонансні реформи – це судова та антикорупційна. Розпочали дискусію з судової, які зміни відбулись під час останнього її реформування. А також, чому навіть після серйозних атестацій і перевірок під час створення найвищого суду в Україні – його суддю (Верховного Суду) ловлять на корупції? За таких обставин у суспільства виникає запитання, яке ведучий Руслан Кухарчук озвучує у студії: «У чому наша проблема? Начебто стараємось, робимо реформи, які вимагає Захід, а змін немає».

Більше про антикорупційну реформу, її інструменти, а також хто на думку експерта повинен бути замовником реформування в Україні? Про все це дивіться у новому випуску Кабінет експертів з Павлом Жебрівським.

Нагадаємо, що Кабінет експертів – це аналітичний центр руху “Всі разом!”.  Його резиденти генерують нові ідеї і реалізують найкращі рішення для державних трансформацій і суспільних перетворень. Щотижня ютуб-канал Кабінету експертів публікує свіжі аналітичні прогнози профільних галузевих експертів. Кожний коментар, інтерв’ю чи тематична програма, які представлені на нашому каналі, провокують широкий дискурс і суспільний резонанс. Нестандартний погляд на соціально-політичні, економічні та культурні процеси в Україні, обговорення проектів готових рішень, актуальні коментарі про головне тощо. Тільки тут концентруються авторитетні думки найкращих експертів України.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram