Повернення сім’ї з трьома дітьми в Україну: безпека і страхи, податки і економічний фронт. Павло Храмов у Кабінет експертів

Експертиза
31.01.2024
Повернення сім’ї з трьома дітьми в Україну: безпека і страхи, податки і економічний фронт. Павло Храмов у Кабінет експертів

«Повернення з-за кордону в Україну, насамперед дуже залежить від мотивації людини. Коли вона розуміє, що вона там потрібна, що принесе користь, і що конкретно буде робити», – зазначає Павло Храмов, урбаніст, ІТ-підприємець у новому випуску.

Він розповів про власний досвід повернення разом з дружиною та трьома дітьми у рідний Харків після життя у Англії. «Виїжджаючи на початку війни за кордон, ми точно знали, що це тимчасово. Згодом, нам порадили чітко визначитись з часом на який ми виїхали. Тому що після двох років дітям вже буде складно адаптуватись, вони не будуть розуміти хто вони», – говорить гість.

Враховуючи безпекову ситуацію у Харкові, обстріли і 30-ти кілометрову відстань від російського кордону – рішення не було легким. Розмови з дружиною та бажання обох допомагати країні у тяжкий період стало головною мотивацією. Про те, як приймали рішення розповідає: «Було багато дискусій, страхів, але нам допомогло те, що ми знали, чим будемо займатись у Харкові, які справи на нас там чекають».

Оскільки Павло підприємець, для нього не менш важливим є питання фінансів і правильного розпоряджання ними. Проживаючи в Англії, він звернув увагу на ті витрати та податки, які сплачує щомісячно у бюджет чужої країни: «Коли починаю рахувати, розумію, що міг би платити їх Україні, там де це потрібніше». Відтак, він був точно впевнений, що хоче платити податки саме Україні. Це було його пріоритетом для підтримки економічного фронту країни.

Гість програми зазначає, якщо у людини є можливість заробляти і витрачати в Україні – то краще використовувати цю можливість. Адже внаслідок буде більше донатів і користі для економіки.

Водночас, на думку ІТ-підприємця, донати є гіршими за податки. Він пояснює: «Тому що коли ми донатимо, умовно на китайський дрон, то ми підтримуємо китайську економіку і гроші йдуть повз Україну. Це така прикра правда про нашу війну. А Китай, до речі, купує російську нафту. І якщо так подумати, виходить, що ми підтримуємо ворогів. Але коли ми сплачуємо податки в Україні – кошти витрачаються саме тут».

Дивіться у випуску про те, чому у 2026 році українці навряд чи повернуться в Україну, економічний фронт, жінок з дітьми за кордоном та важливість податків.

Нагадаємо, що Кабінет експертів – це аналітичний центр руху “Всі разом!”. Його резиденти генерують нові ідеї і реалізують найкращі рішення для державних трансформацій і суспільних перетворень. Щотижня ютуб-канал Кабінету експертів публікує свіжі аналітичні прогнози профільних галузевих експертів. Кожний коментар, інтерв’ю чи тематична програма, які представлені на нашому каналі, провокують широкий дискурс і суспільний резонанс. Нестандартний погляд на соціально-політичні, економічні та культурні процеси в Україні, обговорення проектів готових рішень, актуальні коментарі про головне тощо. Тільки тут концентруються авторитетні думки найкращих експертів України.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram