Маленькі міста України: як виживають під час війни і мобілізації. Богдан Балагура у Кабінет експертів
«Стільки років йде війна з РФ, стільки ж років здійснюється мобілізація. Але при цьому всьому, вона лише зростає. Виникає питання, як її виконувати. Наші плани не відповідають реальності. Вони високі, їх неможливо виконати. Ми ставимо питання, а що буде далі, наприклад у наступному липні через рік, якщо це не зупиниться?», – говорить Богдан Балагура, голова Тетіївської громади, у студії програми Кабінет експертів.
У випуску говоримо про мобілізацію у маленьких містах України, адже за статистикою саме в них пропорційно більший відсоток мобілізованих громадян. Також про особливості співпраці ТЦК та місцевої адміністрації.
Богдан Балагура розповів, що в його громаді вже мобілізовано понад 1400 осіб. «Цифра така і вона постійно зростає. Розуміємо, що мобілізація продовжується», – каже Богдан. Додає, що після прийняття Закону про мобілізацію, бачивши те, що відбувається на ВЛК та плани по мобілізації, місцева влада розуміє, що мобілізовувати треба ще багатьох, адже втрати шалені.
Зокрема пояснив, як відбувається процес партнерських стосунків місцевої адміністрації з працівниками ТЦК. «Ми отримуючи розпорядження повинні неухильно його виконати і провести оповіщення у тих населених пунктах відповідно до розпорядження, яке надало нам ТЦК», – розповідає голова. Під сповіщенням мається на увазі вручення повістки.
Ведучий програми Руслан Кухарчук запитав гостя, яка основна проблема у мобілізації для місцевих громад та їх голів? Богдан Балагура відповів, що це мобілізація людей, які здійснюють критично важливу функцію. Як приклад, головний інженер заводу, після мобілізації якого буде зроблено менше продукції і сплачено менше податків до бюджету. Зокрема це стосується і працівників комунальних підприємств і лікарень.
Детальніше у випуску дивіться про уникання офіційного працевлаштування через мобілізацію, виплати сім’ям загиблих військових і шахраїв, які виманюють кошти у рідних. В якому стані аграрне господарство та людський ресурс на підприємствах.
Нагадаємо, що Кабінет експертів – це аналітичний центр руху “Всі разом!”. Його резиденти генерують нові ідеї і реалізують найкращі рішення для державних трансформацій і суспільних перетворень. Щотижня ютуб-канал Кабінету експертів публікує свіжі аналітичні прогнози профільних галузевих експертів. Кожний коментар, інтерв’ю чи тематична програма, які представлені на нашому каналі, провокують широкий дискурс і суспільний резонанс. Нестандартний погляд на соціально-політичні, економічні та культурні процеси в Україні, обговорення проектів готових рішень, актуальні коментарі про головне тощо.
Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram