ВІДБУВСЯ ХРИСТИЯНСКИЙ ГРОМАДЯНСЬКИЙ ФОРУМ У МИКОЛАЄВІ

Актуально
08.10.2018

5-6 жовтня  2018 відбувся Християнський Громадянський Форум «Всі разом!». Подія була присвячена обговоренню стратегій та інструментів реалізації найкращих перетворень в Україні. Насамперед йшлося про те, як реалізувати бачення змін в сім’ї, культурі, освіті, економіці, політиці, громадянському секторі та медіа на основі християнських цінностей. 

В рамках Національної кампанії розвитку лідерів і управлінців для суспільних і державних перетворень, рух «Всі разом!» організував і провів Форум у Миколаєві. Це вже десяте місто, в якому збираються науковці, освітяни, бізнесмени, громадські діячі, політики та чиновники, медійники та спеціалісти у справах сім’ї. Миколаївський  Форум був представлений учасниками з різних християнських конфесій, організацій та благодійних фондів. Але всі вони  — це українські громадяни, які бажають змін в своїй країні та готові створити професійне та експертне підґрунтя для обговорення і реалізації бачення розвитку України на християнських цінностях.

Форум складався з двох днів. Перший з них мав суспільно-політичний характер, а другий тематично був присвячений проблемам освіти та сім’ї. Кожний розпочинався спільної молитвою, співом та вітальним словом особливого гостя.

Для участі у Форумі була запрошена плеяда найкращих провідних експертів з усієї України.

Руслан Кухарчук, голова Громадянського руху “Всі разом!” презентував алгоритм і інфраструктуру соціальних змін. Осмислити і сформулювати суть трансформацій, зібрати пул однодумців, скласти план дій і розпочати – такою є дорожня карта для реалізації бажаних перетворень  будь-де. “Я абсолютно переконаний, що більшість змін в місті, країні і суспільстві є результатом цілеспрямованих спланованих дій. Це і є алгоритм змін, послідовний процес соціального інжинірингу”, — зазначив спікер. Інститут громадянського суспільства, ангажуючи засоби масової інформації, залучаючи фінансовий ресурс, впливаючи на рішення органів влади і суспільні настрої, формує бачення змін і втілює його в життя.

При цьому, він наголосив на персональному усвідомленні та включенні в цей процес кожного. Також Руслан Кухарчук говорив про зовнішню і внутрішню комунікації, використання ресурсів медіа для побудови ефективного суспільного діалогу. Серед іншого, спікер здійснив експертизу урядового Плану дій щодо захисту прав людини до 2020 року, в якому містяться положення щодо знищення інституту сім’ї в Україні.

Ігор Плохой, депутат Вилківської ОТГ. Свій виступ він присвятив віруючим людям у владі і політиці: етичним принципам і високому професіоналізму. В цьому контексті він запропонував символ літака, який має два крила: так і кожний віруючий, який іде в політику чи громадську площину активності має  продемонструвати високу мораль та професіоналізм. «Україна переживає складний глибинний процес.  Зміни прийдуть, це неминуче.  Від того, яке місце займає Церква в суспільних процесах, залежить якість цих змін», — зауважив пан Ігор. Також промовець розкрив особливості виборчого процесу в 2019 році та спільну відповідальність віруючих в цьому процесі.

Олена Хачатрян, голова Благодійного фонду «Сім’Я», громадська діячка з Житомира представила практичний кейс реалізованих культурологічних проектів у взаємодії із владою. Особливо зацікавила аудиторію презентація проекту з профорієнтації – свята професій CITY WORK.

Адріан Буковинський, доктор філософських наук, голова Благодійного фонду «Сім’я» з Києва звернув увагу учасників Форуму на критичний стан інституту сім’ї в Україні, окреслив основні фактори його дестабілізації та запропонував стратегію захисту та розвитку сім’ї в регіонах.

Альбіна Паренюк, президент благодійного фонду «Дари навчання», говорила про реформу освіти в Україні та місце християнським цінностям в новій українській школі. Порівняльний аналіз змін у законодавстві був відображений в змістовній презентації. Спікер наголосила, що християни повинні вивчати реформу в освіті та брати участь в обговореннях її імплементації на місцях. Також ставати учасниками її реалізації. Розказала про гендерну антидискримінаційну експертизу підручників, напрацьовані інструменти взаємодії з Міністерством освіти і науки України та створені експертні продукти щодо внесення змін до реформи.

Спікерам ставилося багато питань, які більш широко розкривали практичні аспекти кожної теми.

В обідній перерві другого дня відбулося неформальне спілкування пасторів Миколаєва зі спікерами Форуму. Його відвідало 12 учасників. Знайомство, обговорення почутого, обмін контактами і просто спілкування на різні теми – такою була ця година за чашкою чаю.

Олеся Шніцер, координатор освітніх програм Християнської Служби Порятунку у сфері фінансової грамотності. Провідний спеціаліст сектору фінансової грамотності відділу зв’язків з громадськістю та фінансової просвіти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Автор тренінгу «Добрий управитель: що Біблія говорить про гроші».  Пані Олеся відповідала на актуальні питання ведення бюджету, заощаджень,  говорила про пенсійні інвестиції в Україні, кредитні заборгованості та способи виходу з них та багато іншого.

Оргкомітет Форуму висловлює щиру вдячність усім учасникам за участь, запитання та рекомендації;  спікерам за цікаві виступи, пов’язані з вирішенням актуальних питань суспільних трансформацій, які відбуваються сьогодні в Україні.

Фотозвіт про подію можна подивитися за цим посиланням: https://goo.gl/prNZ4v

Нагадаємо, що подібні Форуми відбулися вже в Черкасах, Одесі, Києві, Харкові, Запоріжжі та Сєвєродонецьку, Кривому Розі, Полтаві та Тернополі.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram