Остаточно підтверджено: олімпійський чемпіон в жіночому боксі – чоловік

Актуально
11.11.2024
Остаточно підтверджено: олімпійський чемпіон в жіночому боксі – чоловік

Вчергове підтвердилось, що алжирський боксер, який здобув золото на олімпійському чемпіонаті з боксу серед жінок, насправді чоловік. Французький журналіст Джаффар Айт Аудіа опублікував доповідь, в якій йдеться про наявність в Іман Хеліф XY-хромосоми та генетичного захворювання. Медичний висновок, доступ до якого мав Аудія, показав, що “олімпійська чемпіонка” має чоловічі біологічні особливості.

Алжирський боксер став одним з головних героїв Олімпійських ігор у Парижі у цьому році. Раніше Міжнародна боксерська асоціація (IBA) не дозволила йому брати участь у Чемпіонаті світу 2023 року через те, що він не пройшов тести на відповідність статі. Але Міжнародний олімпійський комітет дозволив йому брати участь у змаганнях з боксу у вазі до 66 кілограмів на Олімпіаді.

Через декілька місяців після Олімпійських ігор журналіст Le Correspondent повідомив, що мав доступ до медичної карти алжирця. Він отримав його з університетської лікарні Kremlin Bicetre в Парижі та з лікарні Mohamed Lamine Debaghine в Алжирі. У звіті від червня 2023 року зазначено, що Хеліф має дефіцит 5-альфа-редуктази. Це порушення статевого розвитку, яке вражає виключно біологічних чоловіків. Генетичне захворювання вражає переважно хлопчиків і перешкоджає нормальному розвитку статевих органів. При народженні немовлят чоловічої статі з такою аномалією часто неправильно вважають жінками через наявність деформованих статевих органів. Патологія стає більш очевидною в період статевого дозрівання, коли починають проявлятися ознаки маскулінізації замість росту грудей та менструації.

У витоку медичного висновку Хеліф виявилося, що МРТ органів малого таза показало, що у нього не було виявлено матки, а натомість були яєчка та «мікропеніс». Хромосомний тест підтвердив, що Хеліф має чоловічий набір XY хромосом, тоді як у жінок XX хромосоми. Тест на гормони у 2023 році показав, що у Хеліфа рівень тестостерону складає 14,7 нмоль/л, що відповідає середньому рівню тестостерону у чоловіків, коли у жінок цей показник зазвичай не перевищує 3 нмоль/л.

Вважається, що патологія, якою страждає Імане Хеліф, може виникнути внаслідок інцесту, що не рідкість в ісламських країнах. Звіт завершується рекомендацією направити Іман Хеліфа на «хірургічну корекцію та гормональну терапію», щоб допомогти йому фізично узгодити свою статеву ідентичність. Додається, що чоловіку буде потрібна психологічна підтримка, оскільки результати спричинили «дуже значний нейропсихіатричний вплив».

Читайте також: Олімпіада 2024 скасувала біологічну стать: якою дорогою піде глобальний спорт далі?

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram