Італія криміналізувала сурогатне материнство за кордоном
Сенат Італії прийняв законопроєкт, що дозволяє переслідувати сурогатне материнство навіть за межами Італії. Порушникам загрожує тюремне ув’язнення та штраф у розмірі 1 мільйон євро.
Сурогатне материнство було незаконним в Італії з 2004 року. Заборона міститься в Законі 40, який регулює запліднення за допомогою медичного методу. Під час голосування 16 жовтня Італія внесла поправки до цього Закону, щоб розширити свою юрисдикцію. Основним завданням змін є криміналізація навіть «вчиненого за кордоном» сурогатного материнства. Тепер це називається «загальним злочином» в італійському законодавстві.
Чинна стаття Закону говорить, що італійці, які в будь-якій формі здійснюють, організовують або оприлюднюють комерціалізацію материнського сурогатного материнства, будуть покарані. Їм загрожуватиме ув’язнення на строк до двох років і штраф у розмірі від 600 тис. до 1 мільйона євро. У внесених змінах до закону додано параграф: «Якщо факти щодо материнського сурогатного материнства вчинені за кордоном, італійський громадянин буде покараний відповідно до італійського законодавства».
Законопроєкт був поданий правлячою правою партією Джорджії Мелоні «Брати Італії». Він гаряче обговорювався у залі Сенату перед тим, як його поставили на голосування. Проте після семигодинних дебатів за проєкт проголосували 84 проти 58 сенаторів.
Тема сурогатного материнства та його криміналізації вже кілька років є джерелом політичних і соціальних суперечок в Італії. Криміналізацію рішуче підтримує нинішній правий уряд Італії. Для консервативного правління це питання розглядається як спосіб захисту сурогатних матерів за кордоном, які експлуатуються. А також відносин між біологічними батьками та їхніми дітьми.
«У випадку сурогатного материнства жінка не надає орган, а народжує дитину. Таким чином, жінку зводять до інкубатора, перериваючи стосунки між матір’ю та дитиною», — сказав член парламенту «Братів Італії» Джанні Берріно.
Мелоні також привітала рішення Сенату, назвавши його правилом здорового глузду проти перетворення жіночого тіла та дітей на товар. «Людське життя не має ціни і не є товаром обміну», – написала вона на своїй сторінці в X (Twitter).
Читайте також: Як Україна перетворилась на провідного експортера немовлят у світі
Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram